Úvodník listopad 2020

Úvodník 2/2020

Portál, na němž se právě nacházíte, je stálým místem pro sdílení duchovních směrů všeho druhu už od roku 2000. Svůj příspěvek sem může poslat každý, kdo se chce podělit o názor týkající se duchovna či esoterična v nejširším slova smyslu. Nabízíme prostor pro úvahy, pro uměleckou tvorbu, pro vlastní výzkum, pro názory na knihy, muziku nebo filmy, pro návody k cvičením, rituálům nebo k životu či pro popis vlastních zážitků nebo zkušeností.

Pravidlem tohoto portálu byla vždy úplná svoboda. Článek mohl zveřejnit přihlášený uživatel i anonym, komentovat příspěvky taky mohl kdokoliv a záleželo jenom na něm, zda se pod své dílo podepsal a jakým jménem. Zveřejnili jsme všechno, co jenom trochu dávalo smysl, co neútočilo na jiné nebo neporušovalo právní systém této země. Nehledali jsme, kdo je za přezdívkami, a u mnohých to dodnes nevíme; nezjišťovali jsme IP, nemazali flamewary. Původní Ritual.cz měl strukturované komentáře, což jediné se nám nepodařilo obnovit a tak jsou staré komentáře k článkům řazené podle času původního vložení.

Jak je uvedeno jinde, Ritual.cz vznikl před dvaceti lety, po přibližně sedmi letech provozu a dalších pěti poloprovozu usnul a letos jsme stránku obnovili. Ne všechno lze udělat stejně, jak tomu bylo dřív. Bez přihlášení uživatele by tu spamovací automaty nadělaly během pár dnů pěknou paseku. Je daleko míň amatérských psavců, kteří chtějí něco sdělit, ne jenom něco sdílet. Je daleko míň lidí, kteří se o něco zajímají a jsou ochotní svůj zájem dát najevo komentářem. Nač taky, když se všichni mohou projevit na fejsbůku, kde je ve změti příspěvků a názorů stejně nikdo neposlouchá – a tak tam podnětnou myšlenku hledáte jak jehlu v seně.

Prostor pro vaše vyjádření se nabízí i teď. Po přihlášení v pravém menu můžete poslat článek s libovolnou duchovní či ezo tématikou. Pokud to, co napíšete, bude dávat smysl, nepůjde o útok či pomluvu a dodržíte právo… pak vítejte mezi našimi autory.

Rituál – z latiny; obřad, tedy vědomé jednání, spjaté s určitými, přesně stanovenými pravidly, které slouží uctívání božstev či jiných vyšších bytostí. Je patrná etymologická spojitost s řeckým arithmos, počet, nebo se slovem rytmus, řecky rhythmos.

Podepsáni Všichni za Ritual


Úvodník 2000

Portál je brána. Brána by měla někam vést, to je jejím naplněním či smyslem. Některé brány nám otevřou nové obzory, jinými vstupujeme do neobvyklých nebo dokonce posvátných míst. Jsou brány, které vedou do neznámých prostor, jiné nás dovedou po dlouhé cestě k cíli nebo … domů. Brána, do níž jste vstoupili, se otevírá do končin všeho, co je zvykem zvát duchovno. Je to první z bran, jež na Internetu vede do jedné, co možná úzce specializované oblasti. Tak, aby hledající nebloudili.

Je zbytečné psát, co všechno tu najdete – jen se porozhlédněte a poznáte. Ale Rituál je první branou svého druhu a nebylo od koho opisovat: možná proto má nějakou skrytou vadu na kráse i provozu. Možná mu dokonce něco chybí a vy sami byste některé položky či funkce uspořádali jinak. Pokud je tomu opravdu tak, napište nám. Za každou připomínku poděkujeme a pokusíme se ji zohlednit v dalším chodu portálu. Dnes je 11.12.2000 a právě začínáme. Některé oblasti proto jistě nedostatky mají. Nejsou hotovy všechny obrázky, článků je málo, (protože jste nám je nenapsali:-)), nejsou zavedené všechny kalendáře, doplňujeme pranostiky. Může se objevit i chyba ve funkčnosti. Ale aspoň vás máme čím překvapit. Přibývat budou seznamy, soutěže, ankety, zajímavosti. Přispívejte nám. Máte-li jakýkoliv názor, napište jej! Jako názor, jako článek, jako komentář. Zařadíme vše. Jedinou podmínkou je, že se téma musí týkat duchovna nebo člověka a jeho růstu.

Rituál – z latiny; obřad, tedy vědomé jednání, spjaté s určitými, přesně stanovenými pravidly, které slouží uctívání božstev či jiných vyšších bytostí. Je patrná etymologická spojitost s řeckým arithmos, počet, nebo se slovem rytmus, řecky rhythmos.
Všichni za Ritual.

5/5 - (8 votes)

Shlédnutí: 709

2 komentáře: „Úvodník listopad 2020

Napsat komentář