Úvodník

Shlédnutí: 674

Portál je brána. Brána by měla někam vést, to je jejím naplněním či smyslem. Některé brány nám otevřou nové obzory, jinými vstupujeme do neobvyklých nebo dokonce posvátných míst. Jsou brány, které vedou do neznámých prostor, jiné nás dovedou po dlouhé cestě k cíli nebo … domů. Brána, do níž jste vstoupili, se otevírá do končin všeho, co je zvykem zvát duchovno. Je to první z bran, jež na Internetu vede do jedné, co možná úzce specializované oblasti. Tak, aby hledající nebloudili.

Je zbytečné psát, co všechno tu najdete – jen se porozhlédněte a poznáte. Ale Rituál je první branou svého druhu a nebylo od koho opisovat: možná proto má nějakou skrytou vadu na kráse i provozu. Možná mu dokonce něco chybí a vy sami byste některé položky či funkce uspořádali jinak. Pokud je tomu opravdu tak, napište nám. Za každou připomínku poděkujeme a pokusíme se ji zohlednit v dalším chodu portálu. Dnes je 11.12.2000 a právě začínáme. Některé oblasti proto jistě nedostatky mají. Nejsou hotovy všechny obrázky, článků je málo, (protože jste nám je nenapsali:-)), nejsou zavedené všechny kalendáře, doplňujeme pranostiky. Může se objevit i chyba ve funkčnosti. Ale aspoň vás máme čím překvapit. Přibývat budou seznamy, soutěže, ankety, zajímavosti. Přispívejte nám. Máte-li jakýkoliv názor, napište jej! Jako názor, jako článek, jako komentář. Zařadíme vše. Jedinou podmínkou je, že se téma musí týkat duchovna nebo člověka a jeho růstu.

Rituál – z latiny; obřad, tedy vědomé jednání, spjaté s určitými, přesně stanovenými pravidly, které slouží uctívání božstev či jiných vyšších bytostí. Je patrná etymologická spojitost s řeckým arithmos, počet, nebo se slovem rytmus, řecky rhythmos.
Všichni za Ritual.

Původní úvodník portálu z roku 2000.

2 komentáře: „Úvodník

Napsat komentář