Může magie škodit (III)

Musím uznat upřimnou snahu Zuzany Antares vnést do tohoto tématu naprostý chaos. Jejím odvěkým posláním je být mistrem chaosu a myslím, že se jí to povedlo takřka na výbornou.

Za to jí dík.

Rozdělení magie na bílou a černou může odmítat jen, kdo o sobě tvrdí, že používá magii bílou a občas zabrousí do té černé. Aby se to nepoznalo, je lépe říci, že obě jedno jsou.

Jak to tedy je?

Černá magie je čarodějné umění založené na pomoci Satana a dalších jeho věrných démonů. Platí o ní bohužel rčení “S čím kdo zachází s tím také schází”. Je publikována v mnoha odborných knihách a je v nich důsledně zatemněna pravda o Bohu a samotném Kristu, i o proctvích královny ze Sáby, které se týkají vysvětlení pojmů jako je Bůh, Stvořitel, Lucifer, Satan, Kristus a Antikrist.

Bílá magie je umění vychazející z pomocí samotného Boha a strážných andělů a nemá tedy s démony a Satanem nic společného. Ten, kdo používá bílou magii, musí tak působit dle Božích zákonů. Pukud by mělo být někomu kouzlem ublíženo, je bílá magie naprosto neúčinná.

Pokud si někdo myslí, že může používat zároveň magii bílou i černou, mezi kterými je výrazná propast, tak se dopouští velkého omylu. Používá totiž jen Magii černou a je šálen samotným Satanem, že tak činí pro dobro samotného Boha.

Může používání černé magie někomu uškodit?

Pokud požádá černou magií někdo o pomoc Satana (bohužel o tom nemusí vědět, neboť se může představit jako sám Bůh, Kristus anebo panenka Marie) a přání je mu splněno, zavazuje se Satanovi k dalším službám a on v tomto nebo v životech příštích může vlivem na jeho podvědomí si vyžádat protislužbu, třeba aby někoho okradl anebo zabit, a ta dotyčná osoba o tom ani nemusí vědět a číní tak jakoby v transu a sama se potom diví: “Proč jsem to vlastně udělal?”

Jedna moje “přítelkyně”, čarodejnice, používala černou magii mimo jiné také k tomu, aby si přivolávala z podsvětí své zemřelé přátele a přibuzné, a to jen proto, aby nebyla sama. Nebo za pomociSatana přinutila své milence, aby se k ní vrátili. Milenec se vrátil, ale po čase se s ní zase rozešel a jediné, co zůstalo, byl závazek vůči Satanovi.

Díky otevřené bráně do říše mrtvích se k ní stále vracela duše vraha s nožem. Vše se projevovalo nejen údery neznámeho původu a děsivými sny o vrahovi, který ji stále zabíjel, ale stálou přítomností vrahovy duše v jejím bytě, který ji v noci osahavál a tvrdil, že ji má rád a že se ho nikdy nezbaví.

Musel potom přijít muž s pravdou v očích a daného výtečníka dopravit zpět tam, kam patří, a otevřenou bránu v horním rohu obývacího pokoje zase neprodyšně uzavřít.

Dobrá čarodejka na to řekne: “To byla ale špatná čarodějka, vždyť přece každý ví, že bránu po spiritismu do podsvětí je nutné uzavřít a všechny vyvolané duchy vrátit zpet. To by se mě stát nemohlo.Já můžu ubližovat černou magií komu chci a nikdy se mi nic nestalo a nestane.”
Jednoho dne ale zaútočí proti lepšímu čaroději (čarodějce) a dostane za vyučenou.
Řeknete si “ale té nejlepší z nás se nic nestane. Vážně.”
Ale s tou přece může zatočit bůh. Ten je zatím nejlepší čarodej, i když je některým čarodějkám zatím jen pro srandu.

Nevěříte? Stačí se jen podívat kolem sebe.

Sgt.Pepper


Archiv komentářů pro tento článek:

2002-09-10 19:19:43 Re: Může magie škodit (III)
Obávám se, že Z. Antares má pravdu. Magie nemá černou nebo bílou barvu, je šedá. Buď si vědom co děláš, dělej to se souhlasem svého svědomí a budeš činit bílou magii. Nikdo nemá právo tě soudit - nakonec budeš souzen sám sebou. Co se týče Satana, satan je hloupost, nic víc.2002-09-11 08:58:32 Re: Může magie škodit (III)
Byl li Kristus, jak někteří říkají, jen holografickým obrazem, pak Satan je hloupost. Existoval-li Kristus existuje i Satan.

Jen tak dál. Čím více lidí si bude myslet, že Satan je blbost, tím bude slabší jeho moc.

Myslím, že o tady jde především aby všem kolem nás už neotravoval život. V této věci mám k Vám pane anonym jen obdiv a souhlas.

Tvrdíte-li, že Satan není vysmívejte se mu a požídejte ho aby se Vám ukázal a staniž se tak.

Nemyslím si že paní Zuzana, která byla (v době Kristově) a musí být první, scela popírala Satanovu existenci.

Ohledně toho posledního soudu: během života suď sám sebe a na ostatní neber ohled, ale v okamžiku smrti naší souzen ten komu je dáno býti souzeno.

Sgt.
SgtPeppers

2002-09-11 09:03:45 Re: Může magie škodit (III)
Jen nevím jak bude činit pan anonym se souhlasem svého svědomí bílou magii když dle jeho slov není.
SgtPeppers

2002-09-11 12:33:54 Re: Může magie škodit (III)
Satan nebo Kristus, vše je mojí součástí a abych pravdu přiznal, nemám v nejmenším úmyslu se některého ze svých miláčků zbavovat - necítil bych se bez nich úplný...
A jen tak na okraj, z jakého důvodu se domníváš, že některé z mých dětí je horší než to druhé?
Nejprve se nauč milovat vše co tě obklopuje, je problém pochopit něco, proti čemu brojíš!
IHVH

2002-09-11 12:52:22 Re: Může magie škodit (III)
Když víš vše a vše je tvojí součástí. Tak se zkus zeptat sama sebe kdo zná více Satana IHVH nebo já. Mě vychází o pánovi IHVH, jež se za boha pokládá, že o Kristovi neví zhola nic.

Otázka je nasnadě: Co ví IHVH o Kristovi ?
A pokud zná Satana ať nám jej popíše ať všichni víme jak vypadá.

Jak ví pán IHVH že brojím proti Sanovi ?
Já jsem jen řekl, že některé z nás obtěžuje a jiným pomáhá. Nic víc.

Kterým z nich je ale pán IHVH to nám bohužel neřekl.

Jen do toho pánové.

Čím více protichůdných názorů tím lépe.
SgtPeppers

2002-09-11 13:10:41 Re: Může magie škodit (III)
Dle mého názoru bude pan anonym činit magii (bude-li ji činit) - úsilí vedoucí ke změně - a tím zapůsobí jak černě/zle, tak bíle/dobře, neboť rovnováhu světa nelze zvrátit na jednu stranu, ne na dlouho. Pokud by tak neudělal, může někde jinde způsobit pravé peklo - a to by si, myslím, na svědomí nevzal...
Hawran

2002-09-11 13:55:25 Re: Může magie škodit (III)
Takže ve své podstatě pan Havran tvrdí, že pan anonym provozuje černobílou magii jen proto aby někomu ublížil a sám sobě pomohl. Potom půjde do kostela pomodlí se k Ježíši a je vše v rovnováze.

Sláva panu anonymovi peklo na zemi díky jemu zažehnáno.

Proč je tedy tolik černých Havranů a jenom jedno bílá Vrána a peklo kvůli tom dávno nevzniklo.
SgtPeppers

2002-09-11 14:32:01 Re: Může magie škodit (III)
Nikolivěk, pan anonym může jenom provozovat magii - působit změnu podle své vůle. A při pomoci jiným (ani ta černá magie nemusí být provozována sobecky, jak ostatně naznačuje i původní článek) třeba ublíží, byť nevědomky, jiným nebo sobě. Každá změna je k dobrému i špatnému, záleží pouze na úhlu pohledu. Odpovědnost za ni nese IMO původce a s jejími následky musí žít. Přenášet ji na Boha nebo Satana je alibismus, který křesťané dovadějí až k absurditě představou, že po hříchu stačí k očištění přijetí Krista jako spasitele. Nevěřím ale ani v hřích... i ten totiž může někomu pomoci.

Černých havranů není tolik jako jiných ptáků. A přesto (nebo snad proto?) vznikají další a další malá pekla, do nichž po celém světě padají viníci i nevinní.
Hawran

2002-09-11 15:24:50 Re: Může magie škodit (III)
Nemám nic proti tomu, že každým konáním při černobílé magii si důsledky svého konání odnáší sám na sobě.

Satan a Kristus jen motivují směr jeho konání.

Říct, že za neštěstí v Americe dne 13. září může Satan a né lidé, co za tím stojí a ten bůch a Kristus vůbec nic neudělal proto aby se tak nestalo je hodně alibisticke v tom s Vami souhlasím.

Řict jen jak mohl bůh způsobit to, že jsem dnes tak nešťastná a můj manžel pije a pořád mne mlátí. To je hodně alibistiské. Čím je tedy způsobeno zlo na zemi když né lidmi? A kdo ty zlé lidi ovlivňuje a leckdy i řídí?

Nepochpil jste, že jsem zásadně proti tomu, že se stsčí jen z hříchů vyzpovídat je vše OK.

Co se tedy musí. Ten člověk, co něco způsobí si musí přiznat vinu a svůj podíl na tom, co způsobyl a najít cestu k nápravě, což je pro některé černé magy velmi těžký ořech.

Proč jsou ale černí když je jen jedna magie?

Když vše má mít na Zemi svůj řad a vše musí být v rovnováze. Proč je tedy zlo na Zemi v minulém století a počátkem tohoto století ve výrazné převaze?

To není otázka nejen pro zamyšlení.
SgtPeppers

2002-09-11 15:39:37 Re: Může magie škodit (III)
Opravdu toužíš spatřit pravou tvář Boha...?
Ne ne, ty se jen snažíš prudit a to není hra, kterou jsem ochoten s tebou hrát.

IHVH

2002-09-11 16:20:50 Re: Může magie škodit (III)
Chtěl bych se zeptat a Vy děláte v článku napadajícího pana Brázdu co? Když neprdíte ?
SgtPeppers

2002-09-11 16:36:20 Re: Může magie škodit (III)
A proč je uvažováno o magii pouze v rámci křesťanství? Magie tady byla i v dobách, kdy se o žádném Jehovovi nevědělo. Prosím nebuďme vztahovační jen podle toho, čemu věříme. Já jsem severský pohan, ctím Ódina a další bohy, ale rozhodně netvrdím, že magie jsou pouze runy a spol.
Ragimiri

2002-09-11 16:59:01 Re: Může magie škodit (III)
Cením si toho, že odpovídáte tímto způsobem.

Ten článek, jak jsem ho napsal nevychází z křesťanství, ale z proroctví Sibyli královny ze Sáby.

Rozhodně bych nechtěl aby se téma zvrhlo na oblast rozporu mezi náboženstvími.

Já sám nejsem křesťan a npřísluším k žádnému níboženství. Mohu se tedy svobodně rozhodnout zda se dám ke křesťanům, satanistům, muslimům, africkým šamanům anebo k druydům.

Pokud si přečtete na mojich stránkách tak ovladám runy i I-ting.

Jde jen o magii samotnou a zlo (černá), dobro (bílá), které způsobuje.

O boj mezi dobrem a zlem na zemi.

Dle Sibyli o Stvořitele, který stvořil Mohameda i Krista na straně jedné a o Lucifera (posla světla), který stvořil Satana a démony na straně druhé.

A démony znají všichni nebo né.
SgtPeppers

2002-09-11 19:05:56 Re: Může magie škodit (III)
Magia je skutočne len jedna, tak ako nôž alebo auto je vo svojej podstate jedno. Je to iba nástroj. Nožom krájam chleba alebo ním zabijem nič netušiacu obeť. Autom zveziem deti do školy a starenku do nemocnice, alebo ním zrážam okoloidúcich chodcov. Iba motivácia, úmysel, prevedenie a výsledok magickej operácie určuje, či ide o mágiu čiernu alebo bielu, a to vždy v tom ktorom konkrétnom prípade.

Tak, ako existujú rôzne typy šoférov, od tých opatrných a zodpovedných, až po pirátov ciest, tak existujú rôzne typy mágov - od bielej cez šedú až po čiernu. Mágia však funguje na základe jediného princípu, rovnako ako auto.

Mimochodom, ak sa bavíme o Satanovi a jeho démonoch, myslíte si že Boh stvoril niečo zbytočné, čo by nemalo svoj zmysel? Alebo že Boh, ktorý je skrytou Podstatou všetkej Existencie, bez Ktorého nič samo o sebe neexistuje, mohol mať nejakých protivníkov či nepriateľov? Démoni rovnako ako anjeli si iba plnia úlohu, pre ktorú boli stvorení. Predstavovať si, že vedú akúsi vojnu proti Bohu je smiešne.

Bez zla by neexistovala slobodná vôľa. Bez démonov a ľudskej zloby, egoizmu a vášní by zrejme nebolo ani hmotnej existencie ako takej. Sme tu na tejto Zemi, aby sme sa učili, a slobodne rozhodovali. A to by bez Satana jednoducho nebolo možné.

Pred tým, než sa nabudúce pustíte do nejakej podobnej polemiky, drahý/á Sgt. Peppers, naštudujte si aspoň základné náuky okultizmu. Doporučujem Bránu k opravdovému zasvecení od Františka Bardona, či trilogiu Had Genese od Stanislava de Guaity.

Prajem zmysluplné a plodné hľadanie pravdy.


2002-09-11 20:41:42 Re: Může magie škodit (III)
Prudit - je to slovo... Prudit příteli - taková záměna by mohla vyvolat další debatu. 🙂
Ale abych se vrátil k otázce: v článku pouze předkládám čtenáři fakta, která byla již někým vyslovena. A zároveň poukazuji na nespolehlivost jmenovaného léčitele, který i přes své diletantství radí ostatním lidem a nikoli zdarma, leč za nemalé částky.
IHVH

2002-09-12 08:40:05 Re: Může magie škodit (III)
Ja vím, ale jen na lidech je zda mu ty peníze dají nebo ne.

Já mohu léčet rakovinu scela zdarma, nadálku a nikdo o to zájem nemá.

Kde se tedy stala chyba?
SgtPeppers

2002-09-12 08:50:13 Re: Může magie škodit (III)
Ale já jsem tu Bránu četl.

A nikdy jsem netvrdil, že život na zemi by neměl být v rovnováze, neboť bez démonů a andělů by ani nefungoval.

A Bůh s démony nebojuje jenom je usměrňuje aby vyvoj lidstva směřoval tam kam má a né k předčasnému Armagedonu.

Ty moje odpovědi Vás měli zvednout ze židle a s bohulibého rozjímání a hlavně aby to co víte vy věděli i všichni ostatní.

I křesťan i Satanista ma právo na svůj názor.

Já ale pořád trvám na tom, že zda člověk věří v boha ať už v jakékoliv podobě a ctí jeho boží zákony anebo ctí Satana a provozuje Satanistické orgie je dost propastný rozdíl.

Ptejte se lidí koho vzývají a pře o bílou a černou magii je jen léčkou pro toho kdo se bojí vylést z ulity a říct svůj názor.
SgtPeppers

2002-09-12 11:01:07 Re: Může magie škodit (III)
Člověče, pročetl jsem tvoje komentáře a nestačím se divit. Nejen, že se mě snažíš utvrdit v tom, že pravděpodobně nevíš ani přesně na jakou stranu se přidat, ale dokonce ses snížil k urážkám...
To první by problém nebyl - nejsi sám, kdo neví, co by vlastně chtěl, ale to druhé mně připadá ubohé.
Zamysli se nad sebou - i přes to, co zde tvrdíš a předkládáš, zatím nikdo nezaútočil na tvoji osobu a nesnažil se snížit vážnost tvého tvrzení posměšky.
Po takovémto tónu debaty vesměs sáhnou jen ti, kterým docházejí ostatní slova ... slova, která by měla nějaký smysl.
IHVH

2002-09-12 11:13:34 Re: Může magie škodit (III)
Konečně nějaká reálná konverzace.

Ano ty posměšky patří jen Vám, neboť lidi strašít tím, že jste jejich noční můrou a že Satan a Kristus jsou Vaši miláčci je krajně nevkusné a na víc to nic neřeší.

Pokud se posměšků týče sám se divím proč se Vám pan Brázda neozval aby na Vaše posměšky reagoval.

Pokud se týče toho, kdo jsem a kam patřím.

Co když naprosto přesně vím kdo jsem a kam patřím a jenom se Vás snažím vtáhnout do hry, u které dopředu neznáte pravidla?

Sgt. Peppers
SgtPeppers

2002-09-12 11:30:19 Re: Může magie škodit (III)
A ohledně té mé poznamky na adresu pana Brázdy o tom zda byl Nostradámus bisexual či ne.

Nebylo by Vašeho článku, tak bych se na strámky pana Brázdy nepodíval a mnozí jiní také ne, a to jste určitě nechtěl.
SgtPeppers

2002-09-12 12:20:32 Re: Může magie škodit (III)
Nevěřím, že by tzv. zlo bylo příliš v převaze, jen o něm díky informačním technologiím víc slyšíme. A na informace o tzv. dobru už nezbývá místa... a navíc nejsou dostatečně barevné (i když záběry některých metod vedoucích k prodloužení lidského života dělají mnohým hůř než hromady mrtvol) (8

Uvádíte zajímavé a poučné příklady. Ano, to je alibismus, stejně jako tvrzení, že demokratický a všeslitovný Bůh dává po 11/9 právo na peklo následné odvety, na vojenskou prevenci a převýchovu odlišného myšlení. Opět tu za Boha kdovíproč mluví lidé. Ale o politice jsme asi diskutovat nechtěli.

O jiném jinde...
Hawran

2002-09-12 12:32:40 Re: Může magie škodit (III)
Naopak, záměrně jsem uvedl odkaz - domnívám se, že web pana Brázdy, stejně tak jako tvůj mluví jasným jazykem a každý soudný člověk může dojde zhruba ke stejnému závěru stran jeho majitele.
IHVH

2002-09-12 12:42:12 Překvapivé zjištění
Zatím jsem dospěl pouze k dojmu, že pan autor je duď demagog, který věty vytržené z kontextu používá namísto vlastních argumentů, nebo není schopen pojmout myšlenku vyjádřenou více než jednou větou. Neustálé omílání pojmů černobílá magie v kombinaci s Kristem a Satanem jej navíc usvědčují ze lži, pokud tvrdí, že nepatří k žádnému náboženství. Pravidla života na zemi a života po něm se totiž v jiných náboženských soustavách velice odlišují. Stejně tak pravidla toho, co je a není dobré. V daném stavu se mi proto jakákoliv další diskuse jeví poněkud bezpředmětnou. Ale zatím ji nevzdávám.
Hawran

2002-09-12 13:33:09 Re: Překvapivé zjištění
Takže pan Havran došel k překvapivému názoru, že svět je Chaos a řád neexistuje a jakákoliv dálší diskuze je nepřípustná.

To už jsem někde slyšel.

Je dobré, že mu svítá v tom, že o ČB tu až tak nejde, ale o Krista a Satana ano, kterého jiná vzývají a ti druzí odmítají.

Pokud se vyznání týče, tak bych ho nikdy nepřiznal, protože se snažím být v této otásce nestranný, aby se téma nezvrtlo jiných směrem.

Pokud mě chcete přesvědčit, že nějaké vyznání je lepší než to druhé, tak prosím.

Jde jen o dobro a zlo kolem nás.

Anebo o Zločin a Trest.

Aneb .... jak se vám líbí.
SgtPeppers

2002-09-12 13:51:23 Re: Může magie škodit (III)
Wow - přečetl jsem ty tvoje tlachy a kouknul na tvůj web...(Brázdů taky.)
Od tebe bych si nenechal léčit ani naražený koleno .. a ani se moc nedivím, když nejseš v kurzu. Narozdíl od Brázdy o tobě slyším poprvé - ten má aspoň nějakou reklamu a tak se takových bláhů, co se mu jdou vybrečet na rameno najde víc.
Na druhou stranu nechápu, co vlastně chceš - kdyby ses tak bouřlivě nevyjadřoval, myslel bych si, že si děláš reklamu, ale takhle si spíš uřízneš ostudu. Ale třeba ti křivdím, možná tě nenapadlo nic lepšího, tak se snažíš zviditelnit jak umíš - každej holt inteligencí překypovat nemusí... 😀
Daimon

2002-09-12 14:07:39 Neustávám v údivu
Opět musím oponovat a ohradit se proti překrucování svých slov. Pokud máte co říci, argumentujte, FlameWar není argumentace. Diskuse byla doposud nikoli nepřípustná, ale zbytečná - stejně jako diskuse s kterýmkoliv přesvědčeným křesťanem - nešlo v ní totiž o argumenty, ale o víru. O své víře nehodlám nikoho přesvědčovat, každý buďto dospěje k vlastní, nebo si může vybrat u povolanějších obchodníků s náboženstvím.


Nicméně dospíváme konečně k volnějšímu a přiléhavějšímu označení sil - Chaos a Řád. Ty nepopírám, protestuji ale proti kladení rovnítka mezi Chaos a Zlo, Řád a Dobro. Naprostý Řád vede k úplné stagnaci, stejně jako naprostý Chaos nutně musí vést k úplné destrukci. To nalezneme jak v severské mytologii, tak ve Védách. Jedině křesťané a z nich odvozené světonázory tohle přesvědčení nesdílejí a ve své slepotě považují Chaos za zlo.


Jak už bylo psáno jinde, při magické operaci nejde to, které síly využijeme, jde o změny, kterých potřebujeme dosáhnout.

Hawran

2002-09-12 14:16:54 Re: Může magie škodit (III)
Neviděli jste někdo Daimona. Až někdo uvidíte Daimona, tak mi prosím řekněte.

Sláva Daimon se nám objevil.

Až zjistí Daimon, co je za tím, tak bude velmi překvapen. Já jeho stránku a jeho výroky sleduji déle než on ty moje a na web jsem se vrátil po 2 letech sice s jinou Identitou, ale asi to má mít nějaký význam.

Nebo, že by měl Daimon zase pravdu.
SgtPeppers

2002-09-12 14:20:10 Re: Neustávám v údivu
A proč né.

Jenom to z Vás všech leze jako z chlupaté deky.
SgtPeppers

2002-09-12 14:26:32 Re: Může magie škodit (III)
:-O Jakou moji stránku s výroky sleduješ??? Také bych se na ni rád podíval...
Daimon

2002-09-12 14:57:33 Ještě jednou a pomaleji, prosím...
Teprve teď jsem si všiml těch nádherných perel tady a nestačím se divit. Zdá se, že práce se zdroji nepatří k autorovým silným stránkám.

Nyní pouze pro autorovu informaci: Lucifera, Satana a démony buďto spáchal také Stvořitel, nebo byli přítomni jako andělé při Stvoření - výklady se liší.


Magii nerozdělujeme na bílou a černou podle cílů (toho, co způsobuje), ale podle prostředků, které k jejich dosažení použijeme (za jednu z nejlepších definic považuji Léviho popis černé magie, ale i černá magie mezitím prošla poměrně dlouhým vývojem, takže se dnes jedná spíše o vtip)


A tím, že ovládám runy i I-ting bych se tu moc nechlubil, dělá to tu každý druhý wiccan a přesto jim to stále nepomohlo k pochopení a uznání jiných náboženských systémů... o magii nemluvě.

IMO démoni přebývají pouze v našich hlavách. Ano, už od počátku věků...
Hawran

2002-09-12 15:01:27 Re: Může magie škodit (III)
Na tu Vaši přece.

Informace o uživateli:
Máte pocit, že je to všechno sranda? Jen si na mě vzpomeňte až budete usínat! Možná vás navštívím ve vašich snech….:-)

+ foto Daimona

Třeba si na mne až budete pane Daimone vzpomenete, že nemusím umět jen léčít, ale také něco jiného.

Kouzelník Žito
SgtPeppers

2002-09-12 15:21:33 Pak tedy pokračujme
Dejme si tedy malý hypotetický příklad, třeba z oblasti vztahů (článek o ní chvíli pojednává):

Pomocí magie někoho zbavím (nikoli domrtva) patologicky závislé osoby - inteligentní, nicméně závislé už natolik, že se sama nerozhoduje a vyžaduje nepřetržitou pozornost, žárlí na všechno a všechny, čímž se život s ní stává pro partnera nesnesitelným. Pomohu tím jednomu, ublížím (byť krátkodobě) druhému. Jedná se o dobrý, nebo zlý skutek? Jakou magii jsem použil?
Rozhodněte, Sgt.Peppersi. Máte přece ve všem tak jasno...
Hawran

2002-09-12 15:25:44 Re: Může magie škodit (III)
Tak ty ses zmohl dokonce na výhružky - bravo, tolik odvahy bych u tebe nečekal... :--)
A co umíš ještě - pošleš na mě nějaký poltrgeitský bububu??? A nebo budeš chodit strašit osobně v bílém prostěradle - nevím, čeho se mám bát dřív...?
Daimon

2002-09-12 15:33:54 Re: Ještě jednou a pomaleji, prosím...
Ale pane Havran

Vy jste to Sybiliino proroctví (za tu předešlou hrubku se moc omlouvám) nečetl? Asi jsme měli oba jiný výtisk.

Jenom nevím proč Levi píše o černé magii když jak říkáte není černá, že by součástí jejího přerodu bylo její následné odbarvení?

Nevím tedy proč je tedy o výklad Run takový zájem. Runy ode dávna dost přesně vystihovaly vliv přírodních sil na člověka. Že by se dnes lidé nevraceli k receptům starých kořenářek, kultu Pramatky a soužití s přírodou?

Proč asi.

A na I-ting raději nesahejte, neboť I-ting je pro mnohé víc než zákon a tom, že by jeho výklad nebyl pevně spjat s duchovní postatou světa a člověka v něm žijícího o tom taky nic nevím.

To jsou tedy pro mne opravdu nové informace.

A tom, že by démoni přebývali v našich hlavách lze soudit jen ve vyjímečných případech, a to při pomatení mysli.

Nelze se žídit stále Bohušem a jeho K.. hoši... a říkat když jsem žádného démona do dnes nevidět, tak není.

Možná si o to do budoucna koledujete.

P.S: Není radno plivati na obě strany mince.
SgtPeppers

2002-09-12 15:46:18 Re: Pak tedy pokračujme
Za předpokladu, že ona závislá žárlivá osoba si na základě vaší magie vezme život a popřípadně se o jeho ukončení násilím pokusí a dotyčnému jejímu partnerovi tím zkazíte celý zbytek života.

Tak se přikládám k té straně zlo a jako jeho důsledek váš karmický dluh vůči jedné i druhé osobě.

Pokud se vám ty dva povede od sebe násilným magickým úkonem od sebe dostat, tak aby k pokusům o sebevraždu nedošlo, tak si v příštím životě vysloužíte výčitky obou partnerů, že jste jim nedovolil správně ukončit jejich karmický závazek, který měli v minulém životě vůči sobě.

Budou k vám pořád chodit na kafe a hádat se přímo před vašimi zraky, protože budou muset spolu navázat znova nějakou formu svazku a Vy s tím nic nenaděláte.

Zkuste to a výsldek svého konání si přičtěte na svoje futra.
SgtPeppers

2002-09-12 15:49:52 Re: Může magie škodit (III)
Být tebou tak bych si ze strašení a duchů srandu nedělal.

Sgt.
SgtPeppers

2002-09-12 16:20:06 Re: Může magie škodit (III)
Tos špatně pochopil, já se dělám srandu akorát z tebe...
Daimon

2002-09-12 17:07:36 Re: Může magie škodit (III)
Myslel jsem jen dodržování pravidel a božích zákonů, ať už jsou nazývání bohové jakkoliv třeba Hera a Zeus.

Spíš tady jde o zákony karmické.
SgtPeppers

2002-09-12 17:16:02 Karmické zákony
Jak se tedy stavíte k zákonům karmickým (ktere někteří vědmové nazývají božími zákony)

Jsou minulé životy nebo ne.

Pokud jsou platí mezi nimi pradlo děláš magii zlo budeš v příštím životě po zásluze potrestán.

Nebo jak někteří zlí jazykové tvrdí: Každý dobý skutek je po zásluze potrestán.

Sgt
SgtPeppers

2002-09-12 20:33:26 Re: Může magie škodit (III)
Tím, že Satan je hloupost jsem nemyslel, že Satan jako takový je hloupost, tím tvrdím, že hloupost je Satan. Co se týče ostatních témat ohledně magie a křesťanství, přečtěte si díla Eliphase Léviho (www.cloudcobra.cz/zariatnatmik/). Léviho práce obsahuje odpovědi na všechny vaše dotazy.


2002-09-12 20:48:58 Re: Může magie škodit (III)
Zlo je zde, aby skrze něj vznikalo dobro, zlo je zde, protože vítězí Satan - který není hloupost, jak byl můj výrok špatně pochopen, ale který představuje hloupost, tupost, omezenost. Viz Lévi. Vítězí proto, že cesta moudrosti a poznání je těžší, než nechávání se unášet proudem. Víra v osud a všemohoucího za volantem je přeci tak jednoduchá a krásná. Nic nemusíš dělat, protože ono se to stejně stane - zvrhlá idea Satanova, omezující svobodnou vůli. Nejlepší je, že satana jsme stvořili my. Každý má svého satana.


2002-09-12 20:57:20 Re: Může magie škodit (III)
Ad Adolf: co se týče nacismu, považuji ho za černé náboženství. Náboženství, negující universální náboženství víry, naděje a především lásky. Nacismus je geniální vyjádření opaku výše zmíněného - náboženství moci. Moc je opak lásky. Moc je touha po moci, moc jako taková, neboť každá moc potlačuje vůli jiných. Láska, pravá, čistá, nikoli tys mé vlastnictví, miluje svobodnou vůli a možnost volby člověka. Černé náboženství e nejnebezpečnější ze všech. Hitler ale byl jen kašpar, zastávající figurku velekněze, jehož moc měli jiní. Jeho dvorní okultisté. Proč to všechno existuje? Inu, protože bůh je láska.


2002-09-13 11:27:57 Jen krátce
Přiznám se - Proroctví Sybily, královny ze Sáby jsem četl v prvním porevolučním vydání a bude tomu už více než deset let. Nikterak mě nezaujalo a nemám potřebu se k němu vracet. Řadím je někam mezi Snář Anny Novákové ze Lhoty a Bucklandovo Umění předvídat budoucnost.

Jak jsem už uvedl jinde, Lévi popisuje černou magii jako jeden z magických postupů, jako přesvědčený katolík ji nijak nevyzdvihuje, ale ani o ní nemlčí - z čehož lze vyvodit, že může být rovnocenným prostředkem, vedoucím k cíli. Zde opět překrucujete cizí slova.


Pravda, o výklad run je obrovský zájem, stejně jako o výklad karet nebo tarotu a jiné věštebné metody. Menší zájem je ovšem o studium severského pantheonu, přírodních podmínek, společenského života seveřanů, z čehož teprve můžeme vyvozovat reálný popis světa, jeho přírodních i duchovních zákonů, a následně možná někteří jedinci i věštit či čarovat. Runy jsou opravdu velice vhodným nástrojem v našich klimatických podmínkách, nicmeně bez širších znalostí jsou zcela bezcenné. Spojovat je s kultem Pramatky svědčí o vaší neznalosti problematiky. A zájem o soužití s přírodou končí u většiny wiccanů, kteří dělají tutéž chybu jako vy, občasnými vycházkami do lesa, ve kterém z magického hlediska páchají více škod, než by se na první pohled zdálo. Na jejich přežití ve volné přírodě bych nevsadil ani zlomený klacík.
V případě I-tingu jde o totéž, pro většinu uživatelů jde o zajímavou hru s mincemi, bez jakékoli další znalosti souvislostí (I-ting není mou cestou, nebudu o něm proto pokračovat).

Pomatením mysli můžeme (my možná ne, ale většinová společnost se svou rozvinutou duševní medicínou snadno) označit i věštecký trans nebo vidění, která mají mágové při obřadech. Vidím-li démona, nemohu určit, zda vychází z mé mysli či snad odjinud. Smysly nás šálí a mysl též, na účinnosti postupů to ovšem nic nemění. Jde pouze o různost výkladů. Nicméně Daimona už jsem viděl a mohu přesvědčivě tvrdit, že určitě nepochází z mé mysli 😉

P.S.: 😮
Hawran

2002-09-13 11:35:55 Á, nové kousky
Když už nemáme argumenty, vytáhneme karmu. Na tu se nedá sáhnout, dá se odvozovat do nekonečna všech minulých životů, někde určitě něco vyhrabeme, že?

Děkuji, nechci. Nevěřím v minulé životy a nevěřím v karmu. Nemyslím, že bych tu plácal křídly někdy v minulosti, nehodlám tu přebývat v jakékoli budoucnosti. Považuji tento svět za odrazový můstek, za cvičiště pro další život. Navíc pokud do kola reinkarnace nezahrneme vše živé včetně kamenů, je z matematického hlediska nereálná.
Hawran

2002-09-13 12:21:54 Re: Ach, došla vlastní slova?
Ten sever jste mi doporučil právě a jen pouze pane Hawran. Se svědky Jehovovi nemám nic společného a od jejich učení a kázání se naprosto distancuju asi tak jako od Adamitů, ale ti jsou na nudaplážich dnes naprosto neškodní a přesto bych na pláž s holým pinďourem prostě nešel.

Ale pane Hawran vždyť jste to celé ani nečetl až do konce. To k tomu opravdu nemáte co říct a dokážete mne jen strkat do jednoho pytle s Leninem a Gottwaldem.

To podle Hawrana nemá právo myslet Sgt.Peppers vlastní hlavou a držet se jen toho co bylo napsáno a to co bylo napsáno je svaté a nedoktnutelné. Proč mi upírate to Slovo, které je základem toho, v co věříte.
SgtPeppers

2002-09-13 12:31:50 Tonoucí se stébla chytá
Za to, že jste chtře využil podobnosti Daimona scela živoucího ve své kríse s démony za to Vám veliký dík. On si to Vaše tvrzení každý přebere jak chce.

Ale proč upíráte lidem právo si hrát když je to baví a něco jim to života přináší to víte jen sám.

Konečně jste také přiznal, že ono porevoluční vydání Sibyly se Satanem, Luciferem a Kristem Vám pěkně leze krkem.

To je asi důvod toho proč ona pojednání knize Sibyliině, které byla vydána spolu se spostou drahých knih o Kabbale, v tomto vydání prostě jako ta nepříjemná tvrzení, která považujeme za zastaralá a překonaná prostě nejsou.
SgtPeppers

2002-09-13 12:34:29 Re: Á, nové kousky
Nevěříte v minulé životy?

V tom Vašem příštím životě pokud provozujete ona magii tak jak o ní píšete prostě budete muset.
SgtPeppers

2002-09-13 13:49:10 Re: Á, nové kousky
Jo jo, karma - to znám. Když je karma špatná neteče teplá voda ani v zimě...
Daimon

2002-09-13 15:13:12 Re: Ach, došla vlastní slova?
Sgt.Peppers má samozřejmě právo myslet svou prázdnou hlavou po libosti, nicméně si dovolím pochybovat o jeho právu vytrhávat věty z kontextu, překrucovat je a vzniklý zmatečný paskvil vydávat za originální myšlenky. Šebemrskačství neprovozuji, a tudíž se necítím být povinnen číst ten blábol až do konce. Ti, kteří tak učiní, jistě vyjádří svůj názor - věřím, že komentáře budou ještě o něco ostřejší. Navíc slovo, které je základem toho, v co věřím, pochází odjinud a tak bych asi neocenil všechny kotrmelce, které Sgt. na své cestě po Lévim udělal.

Opravdu netuším, kde jsem doporučoval tento server a velice rád bych se to dozvěděl.
Hawran

2002-09-13 15:44:40 Re: Ach, došla vlastní slova?
Tím, že Satan je hloupost jsem nemyslel, že Satan jako takový je hloupost, tím tvrdím, že hloupost je Satan. Co se týče ostatních témat ohledně magie a křesťanství, přečtěte si díla Eliphase Léviho (www.cloudcobra.cz/zariatnatmik/). Léviho práce obsahuje odpovědi na všechny vaše dotazy.

Tak pardon to byl nějaký pan Anonym.

Ale pěkně svojím odkazem rozproudil kola osudu.
kupředu.

Já jen vzal myš přetáhl jsem vše slovo od slova a vložil jen poznámky pod čarou. Vás ty poznámky urážejí?

A díla Eliphase Léviho jsou dle Hawrana o čem?

To tedy rozdělujeme Léviho na bílého a na černého anebo je podle vás černobílého.

Kabbala je čem když né o Magii (někteří by řekli nejen o Magii).

Ale pan Hawran stále soudí druhé, dle pravidel Šalamounových a přesně ví kdo má hlavu prázdnou a kdo vysypanou a kdo máslem pomazanou.

Dokonce ani sám pan Lévi by si mi určitě nedovolil něco takového říci.

Už se tak bavíme 4 dny tak jsme tak skoro jako manželé aspoň mi to manželské hádky připomíná.

Ale jako opmonent jste fakt dobrej škoda, že jsem Vás neměl na diplomku týkající se Matematického modelu praní kůží v sudě vypočtého dle metody sítí, tj. dle teorie Aplikované matematiky s rozloženými parametry.

A neodpověděl jste na důsledek toho Vašeho pomyslného čarování když nešťastného mládence magii zbavíte jeho nešťastné milující žarlivé ženy.

Mě jedna kámoška řekla. Kdo nežárlí nemiluje.
SgtPeppers

2002-09-13 15:46:09 Re: Á, nové kousky
Haf, haf.. děsná prd....l

Sgt
SgtPeppers

2002-09-13 17:37:37 Re: Jak mládenec do neštěstí díky své milované Kabbale přiše
Jó žabu chcat jsi viděl. Ó pardon.

A Kinga Daimonda znáš. Oh My Grand Mother is Dead. Tak ji zkus zavolat a uvidíš.

Ta kapela se mi teda moc nelíbí, ale mám ji nahranou. To bych chtěl vědět co Daimond číká na Kinga Diamonda a na jak někteří říkají Satanistickou hudbu.

Ale čarodějka Ozzy Osbournová je fakt dobrej, mám od nahraný úplně všechno. Mr. Crowlly...

A co Alice Cooperová jak se Ti líbí.

Nemyslíš, že když Ozzyho považují za Satanistu, tak to trochu přehánějí.

U hudby mi to nevadí je buď dobrá nebo špatná, ale u magie ano, čim to asi bude. No není to zvláštní.

A pokud se týče Pyramid, tak ty v Alantýdě byly taky. Pyramídy mě vůbec nežerou, ale Ti Faraóni, co se považovali za vládce všeho lidstva a celého vesmíru, ty mě teda žerou. A navíc zabili Ra-Teana, protože se ho báli. A čeho vlastně se na něm báli?

Kruhy v obilí je blbost a navíc se k nim Ti dobromyslní staříci přiznali.

Ale mimozemšťani to je téma. Chtěl bys být v příštím životě mimouš, mít jen psa, holé stěny, postel a muset poslochat ty nad Tebou vyvolené nejvyšší mimozemšťany jak poslušný vojíček. Jen do toho vždyť to je přece karma jak blázen.

Bohožel i to může čekat toho, kdo s neuvážením provozuje Magii.

Sgt.

P.S: Jdu dom je So a Ne. Bavte se dobře na můj účet. Jsem zvyklý a nejsem žádné ořezávátko, tak jen do mě. Zatím jsem toho napsal tady v odkazech víc jak Anonym, IHVH, Hawran a Daimond. Inu není nad společnost pěti chlapů.
SgtPeppers

2002-09-13 21:25:18 Božínku, co je láska?
Předem chci říci že Lévi byl nejen mág, ale nanejvýš filosof, jehož díla tohoto směru jsou zapomínána. Každý zná Dogma a Rituál či Klíčky šalamounovy, ale málokdo historii magie či odhalený okultismus. Co se týče lásky, C. G. Jung řekl, že opakem lsky je moc. A měl pravdu. Co je moc? Máme-li moc nad někým, omezujeme jeho svobodnou vůli, zatímco milujeme-li ho, milujeme jeho svobodnou vůli, nikoli, že ho chceme vlastnit. Žárlivost je komplexem méněcenosti, neboť žárlíme-li považujeme se za méněcené. Svádí to k touze vlastnit, k touze ovlivňovat vůli milovaného. Lidé jsou často zmítáni svými city, proudy života, jež se bojí pojmenovat, si je přehazují jako chatrnou loďku. Žijí v jednoduchých, ale milných dogmatech o společnosti a demokracii. Žrlivost, patřící k lásce je oblíbeným. Připomíná mi to poslední zfilmování příběhu Ježíše Krista, kde se ve scéně pokušení v Getsemanské zahradě Satan Ježíše ptá, co je to za boha, dopustí-li války a utrpení a Ježíš mu odpovídá, že je to bůh, který svůj lid miluje natolik, že mu dává svobodnou vůli si vybrat.


2002-09-13 21:40:06 Re: Ach, došla vlastní slova?
Pana Léviho si velmi vážím, nikoli však pro klíčky šalamounovyči pro Dogma a Rituál. Nevážím si ho ani pro jeho praktické a teoretické znalosti v magii. Vážím si ho právě pro jeho filozofické názory. V tomhle směru je lepší než čtení odhaleného okultismu Kniha zasvěcení (v PDF na výše uvedené stránce), která shrnuje všechny jeho myšlenky. Tam zjistíte, že není černá či bílá magie. Je magie ve službách lásky či moci. Jak vidím, Hawran je znalý díla Aleistra Crowleyho, jehož mnoho lidí nenávidí, aniž by přečetlo a hlavně pochopilo jedinou jeho knihu, jako největšího černého mága. Jak by řekl Lévi, to nejsou lidé, to jsou hlupáci. Přečtěte si Léviho, abyste objevili pravdu a řád světa a přečtěte si Crowleyho, abyste objevili sami sebe.


2002-09-13 21:44:35 Re: Může magie škodit (III)
Jirka: Magie je zázrak stvoření...lidé doufají že by mohli snad dosáhnout jednoho či druhého pólu, ale bohužel to nejde. Ať půjdeme kamkoliv stejně budeme lidé. To zahrnuje problémi naše i ostatních a stejně tak i radosti. Ano máme možnost svobodné volby a máme neomezenou moc jednání, ale jde o to jestli má cenu žít neomezen. Láska i nenávist jsou omezením poznání i negramotnost jsou omezením. S každými dveřmi a s každou odbočkou v bludišti se stále více strácíme. O bludištích je však známo, že když dáte jednu ruku na stěnu tak možná jednoho dne dojdete konce, pokud se té stěny nepustíte. přinejmenším dojdete po určité době opět k východu a to je podle mě cíl cesty. Nepodstatné je to kam jdeme a kam dorazíme. Podstatné je to co prožijeme během cesty. Nikdo není sám i když si to myslí. Duchové jsou jen echa nás samích kam by chom mohli jít. Tápání v onom bludišti můžeme změnit na party s přáteli či na hraní na počítači, ale pořád je to stejné. Svět byl stvořen abychom na něm žili a k tomu patří i víra. Není podstatné v co věřite, ale že a zdali vůbec věříte. Tak a tedˇco jsem za těch pár slov napsal...je tam veškerá moje moudrost, takže vlastně nic:oD


2002-09-13 22:08:37 Re: Pak tedy pokračujme
Můžeme považovat zbavení se závislé osoby za dobrý skutek. Je třeba jí však také pomoct uvědomit si špatnost svého jednání.2002-09-14 01:11:23 Re: Jak mládenec do neštěstí díky své milované Kabbale přiše
Ano, to připouštím, napsal jsi toho hodně. Už nějakou dobu si myslím, že dáváš přednost kvantitě před kvalitou... Není tedy třeba to více zdůrazňovat. :-))
Daimon

2002-09-14 18:24:53 Re: Pak tedy pokračujme
Jirka: Tak zaprve bych nesahl k magii a ani k uctivani model jakychkoliv avataru ci cehosi podobneho. Problem ze magie je casto konana bez naseho plneho souhlasu (netrenovani tedy ja) pouze nasim intenzivnim pranim. Dale pri sve snaze zlepsit situaci bych se snazil soustredit na zlepseni situace a nenabizel nejake reseni. (uprime jsem jenom clovek a casto pochybuji tak proc sve pochyby prenaset na nekoho jineho?) Verim, ze magie je soucasti kazdeho meho cinu a jakykoliv ritual(i bohosluzba) slouzi jen ke koncentraci myslenky.
omlouvam se za svoje nedokonale vzdelani (ani bibli jsem necetl) proto bych rad od autora clanku chtel vysvetlit co je Kristus a Satan demoni a andele.
V Zaveru bych vas chtel pozadat o zmenu tonu vasi diskuse, ten kdo jsem prichazi by mel mit snahu o pratelsky rozhovor a vse co citim je osocovani pohrdani. Asi bych to psat nemel, ale takhle mate muj soucit. Jen doufam ze nikdo z vasnebude mit moznost prosadit sve nazory tak dokonale jak by si pral, protoze dokonalost byl i cil Adolfa Hitlera a vite jak se na to dnesni svet diva.(Neo nacisty vynechavam ty ziji v domeni ze jsou dokonalost sama :o)


2002-09-14 18:35:27 Re: Á, nové kousky
Jirka:Muj nahled na karmu je asi takovi...uz jste nekdy varili co date do hrnce? Ja nevim ale kdyz chci udelat neco poradne tak tam davam jen ty vhodne casti prisad. Treba pouziji kedluben do zelnacky, ale ne nat kelubnu. Snazim se rict ze si porad fandime. Stejne nas to po smrti roztrha na cucky a zase nas to slozi. Prave tak abychom se vyvinuli podle potreb k dalsimu zivotu. neco jako ukol behem zivota je nesmysl. Zase si moc fandime jako kdyz stylizujeme vyzsi bytosti do humanoidnich forem. Myslite si ze by se rad univerza mohl spolehnout na rozmary tvoru tak dokonalich jako jsou zvirata. Lide totiz nic jineho nejsou. Nabozenctvi si vytvarime abychom si vysvetlili jevy okolo nas a je nejdno jestli jde o krestantvi ci vedecke badani. Ano mozna odhalime pravdu, ale jen jeji malinkaty tripek a zbytek si domyslime tak aby to pro ostatni bylo snesitelne. Diky za ten mirnejsi ton diskuze.


2002-09-16 00:02:23 Minulé životy
Pokud chcete opravdu vědět čím byl Sgt.Peppers
ve svojich minulých životech

Tak napište

http://www.volny.cz/sgt.peppers/

Tím opravdu končím
a řak by řekla Sibyla. Dokonáno jest ......
SgtPeppers

2002-09-16 07:39:19 projevy dobra a zla
Mr Havran, dovoluji si souhlasit a trosku oupravit.
Podle meho nazoru je dobra stejne jako zla. Kdo treba vidi, ze jsem stokrat pomohl stare pani s taskou, slepci najit cestu ci mlade mamince s kocarkem? Nikdo, to se snadno zapomene.
A kdyz vezmu pistoli a nekoho zastrelim, vi to kazdy.
Podle me je zlo vice videt. Proto se zda ze je ho vice.
Navic nicit je snadnejsi nez tvorit (ted nemyslim pripady kdy se musi nicit aby se zabranilo vetsim skodam - treba odstrelenim hraze rybnika nebo v pripade boje proti teroristum obetovani dvou rukojmich, aby se zachranilo jinych deset, pokud to jinak nejde)...
Toto jsou jen me nazory. Nikomu je nevnucuju, jen je hazim do placu, ani nevim proc...
Xaint


2002-09-17 08:56:48 Re: Lévi
Opravdu nic víc ?
SgtPeppers

2002-09-18 19:33:43 Re: Lévi
Ale ano. V knize Zasvěcení Lévi uvedl cituji:
Máme korán, praví přívrženci Islamu.
Co znamená korán, máme-li Evangelium, praví
křesťané? K čemu Evangelium, ptají se Židé,
máme-li Sefer Thoru! A já pravím: k čemu
Sefer Thora, máme-li Boha?
Avšak tyto posvátné knihy jsou jako
rozmanité barevné závoje rozprostřené nad
svatostánkem.
Nechť žije Bůh v koránu, v Evangeliu,
v Sefer Thoře!
Avšak nade vším, nechť žije Bůh v srdcích
spravedlivých! Bůh nechť žije ve spravedlnosti
a lásce k bližnímu! Bůh nechť žije v solidaritě a
universálním bratrství!

To jest vše, co lze uvést na úplný závěr tématu. Čiň dobro a budeš te největší, buď spravedlivý a miluj pravdu.


2002-09-20 08:48:33 Re: Lévi
Za vše co napsal, pan Lévi mu dík, a napsal toho dost.

Nejvíce za to, co napsal o Jane of Arc a rytířách Templářích.

!!

DĚJINY MAGIE

ÉLIPHAS LÉVI

(ABBÉ ALPHONS LOUIS CONSTANT)

Největší magický proces v dějinách po templářích byl veden proti panně, ba téměř světici. Vytýká se církvi, že v tomto procesu sloužila nízkým citům pomsty poražené strany a bojácně se vznáší otázka, jaké klatbě sv. Stolice propadli vrazi Jeanny d’Arc. Sdělíme nejdříve těm, kteří toho nevědí, že Pierre Cauchon, nehodný biskup z Beauvais, zemřel náhle rukou Boží a že byl po smrti papežem Kalixtem IV. exkomunikován, jeho kosti byly vyhrabány z posvěcené půdy a hozeny na smetiště. Tedy nikoliv církev odsoudila a proklela Pannu Orleánskou, nýbrž špatný a odpadlý kněz.

Karel VII., jenž tuto šlechetnou dívku dal na pospas svým katům, byl od té chvíle pronásledován rukou trestající Prozřetelnosti. Zemřel hladem z bázně, aby nebyl otráven svým jediným synem. Bázeň je trestem bezectných.

Tento král žil pro kurtisánu a zadlužil k vůli ní království, jež mu zachránila panna. Našimi básníky byla opěvována kurtisána i panna, Jeanne d’Arc Voltairem, Agnes Sorel Berangerem. —

Jeanne zemřela nevinně, ale zákony proti magii postihly a potrestaly později velikého zločince. Byl to jeden z nejudatnějších pánů Karla VII., ale jeho zásluhy o stát nemohly vyrovnati počet a tíži jeho zločinů.

!!

S pozdravem

Sgt.Peppers

P.S: A pozdravujte paní Fredegunde
SgtPeppers

2002-09-20 08:51:24 ÉLIPHAS LÉVI - mág, filosof, lékař, učenec, spiritista
Za vše co napsal, pan Lévi mu dík, a napsal toho dost.

Nejvíce za to, co napsal o Jane of Arc a rytířách Templářích.

!!

DĚJINY MAGIE

ÉLIPHAS LÉVI

(ABBÉ ALPHONS LOUIS CONSTANT)

Největší magický proces v dějinách po templářích byl veden proti panně, ba téměř světici. Vytýká se církvi, že v tomto procesu sloužila nízkým citům pomsty poražené strany a bojácně se vznáší otázka, jaké klatbě sv. Stolice propadli vrazi Jeanny d’Arc. Sdělíme nejdříve těm, kteří toho nevědí, že Pierre Cauchon, nehodný biskup z Beauvais, zemřel náhle rukou Boží a že byl po smrti papežem Kalixtem IV. exkomunikován, jeho kosti byly vyhrabány z posvěcené půdy a hozeny na smetiště. Tedy nikoliv církev odsoudila a proklela Pannu Orleánskou, nýbrž špatný a odpadlý kněz.

Karel VII., jenž tuto šlechetnou dívku dal na pospas svým katům, byl od té chvíle pronásledován rukou trestající Prozřetelnosti. Zemřel hladem z bázně, aby nebyl otráven svým jediným synem. Bázeň je trestem bezectných.

Tento král žil pro kurtisánu a zadlužil k vůli ní království, jež mu zachránila panna. Našimi básníky byla opěvována kurtisána i panna, Jeanne d’Arc Voltairem, Agnes Sorel Berangerem. —

Jeanne zemřela nevinně, ale zákony proti magii postihly a potrestaly později velikého zločince. Byl to jeden z nejudatnějších pánů Karla VII., ale jeho zásluhy o stát nemohly vyrovnati počet a tíži jeho zločinů.

!!

S pozdravem

Sgt.Peppers

P.S: A pozdravujte paní Fredegunde
SgtPeppers

2002-09-20 21:49:26 Re: Lévi
Promiňte že se takto ptám, ale kdo je Fredegunde? To jméno mi něco říká, ale nejsem si jist...


2002-09-23 17:09:02 Re: Lévi
Fredegunde je čarodejnice, o které píše Lévi v dějinách magie.

Anebo také čarodějnice, co plyvala žáby ve francouzkém filmu Návštěvníci I i II.

Lévi o ní píše jako o čarodejnici, která nechávalo upalovait jiné hodnější čarodejnice.

vis ... Lévi

Jako s ošklivým protějškem veliké a zářící postavy Klotildiny shledáváme se v dějinách s postavou těhotnou neštěstím, s Fredegundou, ženou, jejíž pohled znamená kletbu, s čarodějnicí vraždící knížata. Fredegunda obvinila úmyslně z magie svoji sokyni a dala jí zemříti trestem, jenž náležel jí samé. Chilperichovi zůstal syn po první manželce. Mladý princ zamiloval se do děvčete z lidu, jejíž matka byla pokládána za čarodějku. Matka i dcera byla obviněna, že zatemnily rozum Chlovisův a magickým očarováním, že zabily obě děti Fredegundy. Obě nešťastné ženy byly zatčeny. Klodswinda, mladé děvče, byla bita metlami, byl jí uříznut její krásný vlas a Fredegunda sama ji přibila na dveře mladého prince. Pak byla Klodswinda postavena před soud. Její jednoduché a jisté odpovědi udivily soudce: jeden radil — jak vypravuje kronikář — aby byla podrobena zkoušce vřelé vody. Posvěcený prsten byl vhozen do mísy postavené nad ohněm a obžalovaná v bílém rouše musila po zpovědi a přijímání ponořiti ruku do pánve a vyhledati prsten. Dle nepohnuté tváře Klotildiny věřili již všichni v zázrak, ale křik prokletí a hrůzy protknul vzduch, když ubohé dítě vytáhlo svoji paži strašlivě opařenou. Poprosila o slovo a pravila ku svým soudcům:

»Jako důkazu mé neviny požadovali jste od Boha zázraku. Bůh nechce býti pokoušen a neruší přírodních zákonů dle lidských rozmarů. Těm, kteří věří v Něho, dává sílu a dnes učinil pro mne větší zázrak, než jaký vám odepřel. Tato voda mne opařila, svoji paži jsem do ní vnořila a prsten vytáhla. Nevykřikla jsem, ani nezbledla, ani neomdlela strašnými mukami. Kdybych byla čarodějnice, za jakou mne máte, použila bych kouzla, abych se nespálila, jsem však křesťanka a Bůh mi prokázal milost, abych svoji stálost dokázala v mukách.«

Taková logika nebyla ničím v tak surové době. Klodswinda byla znovu odvedena do žaláře, aby vyčkala rozsudku smrti, ale Bůh měl s ní soucit a povolal ji k sobě, praví kronika, z níž jsme čerpali tyto podrobnosti. Je-li to však jen legenda, je dosti krásná, aby neupadla v zapomenutí

S pozdravem

Sgt. Peppers

SgtPeppers

2002-09-30 11:29:44 Re: Může magie škodit (III)
No, tak předně nevím proč jako personifikaci, všeho zla berete pouze křesťanstvím vymyšleného, původně ne negativního pohanského rohatého boha, kterému křesťanství dalo název satan - a vůbec nechápu, proč se odkazujete pouze na úroveň - bůh dobro - satan zlo, je to jen strnutí v jednom z mnoha mytologických systémů a snad mi nechcete tvrdit, že návštěvníci těchto stránek znají jen povrchní, falešnou neinvenční a zprofanovanou mytologii křesťanskou, je to snad katolický kroužek?Místo toho abychom mluvili o zlu jako o satanovi a o dobru jako o pánubohu, mluvme raději obecněji o pozitivní a negativní energii a co se týče důsledků jejich užívání, mějme na paměti, že vždy záleží za jakým účelem používáme a směrujeme, danou energii a v souladu s pravidlem zpětné vazby vzít v potaz, že cokoli hodláme ať již vědomně či nevědomně pozitivně či negativně způsobit komukoli jinému, tak se nám mnohonásobně vrátí ve stejné polaritě, jakou jsme my vyslali (rozuměj dobré se vrátí v dobru a naopak) ale to se ovšem nemusí projevit ihned a vůbec ne v tomto životě, projeví se to možná dřív, možná později, ale ať je působitel sebelepší mág (či si to alespoň myslí) výsledek a působení neodvrátí, mám za to (a je to můj názor, vzniklý na základě studia dané literatury), že tomuto karmickému důsledku neujde nikdo (pokud tedy sám neutvořil zákony karmy:), ale takových nás moc není:)).Ale aby to nevyznělo tak jednoduše:), tak si myslím, že nelze zcela určit a nemůžeme zcela na 100% poznat co je dobré a co nikoli, vše má svá pro a proti, obecně mám za to že vše co je zlé je cosi co není v souladu s dobrou (a zase co je ta dobrá:)) vůlí všech, či jasně proti vůli jedince.Tolik k problému, vše co jsem zde uvedl je čistě můj názor vzešlý ze studia hlavně následující literatury:Pozitivní magie (Marion Weinsteinová), Praktická Magie (Papus), život mezi životy (J.Whitton), Základy magie (Lilith - na jméno pravé si momentálně nevzpomínám:)) a další knihy, na jejiž názvy si momentálně nevzpomenu a nemám je po ruce:), takže pokud jsem někoho touto odpovědí iritoval jsem velice rád:), protože to znamená, že musí daný člověk alespoň na chvíli mít můj názor za částečně pravdivý:)

Drewid
drewid

2002-09-30 18:54:21 život a duše je energie
Vše je o energii.

Pokud by jste četl výše, tak onu sprofanovanost křesťanství odsuzuju já sám.

Pokud jsem si psal před dvěma lety o energiie a léčení se Zuzanou Anteres tak jsem se dozvěděl jen to, že ji energie nezajímá a že je to blbost a to co studuje nemá s energii vůbec nic společného.

Ona taky psala v závěru své knihy a věšteckých uměních, že kartářky dělají výklady jen pro peníze a né proto aby lidem říkali pravdu, že jim mažou med kolem huby jen proto aby v tom neměli jasno a přisli příště a nikdo ji za její názory vytištěné a napsané v závěru své knihy neodsoudí. I když leckterá zasvědcená kartářka si o tom co tam píše asi myslí svoje.

Život je energi....

Je vědecky prokázano, že při spolození,zrození a úmrtí člověka dochází ke značným energetiským pohybům. I když pro některé z nás se zrození lidí kolem sebe (třeba mne) zdá záporné, pro jiné kladné, pro některé barevné a pro některé bezbarevné.

Tyto energetické přesuny způsubuje pohyb a přesun duše, která je sama osobě jen energetického původu. Tak jak jsou lidí zlí, hodní, tvrdohlaví, tak i duše má určitý náboj energii, která na nás více či méně vyzařuje. Proto jsou nám někteří lide nesympatičtí a jiní se nám líbí a do jiných se třeba na první pohled zamilujeme.

Důkazem je cesta v hromadném prostředku, kdy nás ty zakomplexované stereotipu podlehající duše stáhnou z toho posledního zbytku energie, která nám po práci ještě zbyla.

Tak i láska, nenávist, závist, podezíravost, žírlivost a jiné lidské vlasnosti mají svou energii. A většina z nás ji dokáže poznat na druhém velmi rychle. A o to rychleji jedná se li o manželku nebo manžela. U nich už dost dopředu víme kolik uhodilo když přestoupíme práh svého domova po nočním rejdění anebo 10 dnů po té co se nám naridilo dítě.

Pokud je vše o energii, tak platí zákon o jejím zachování. Pok přesně platí to, co pán o nergii píše. Zlo v podobě energie se každému vrátí a u enrgie z magických obřadů to platí dvojnásob.

A jsem taky konečně rád, že si někdo uvědomuje, že nějaké karmické zákony existují a nejedná se jen o prosředek na zdi, který nám ohřívá teplou vodu, jak si myslí pan Daimond.

Sgt.Pepper
SgtPeppers

2002-09-30 18:56:23 Vše je o energii.
Pokud by jste četl výše, tak onu sprofanovanost křesťanství odsuzuju já sám.

Pokud jsem si psal před dvěma lety o energiie a léčení se Zuzanou Anteres tak jsem se dozvěděl jen to, že ji energie nezajímá a že je to blbost a to co studuje oma sama nemá s energii vůbec nic společného.

Ona taky psala v závěru své knihy a věšteckých uměních, že kartářky dělají výklady jen pro peníze a né proto aby lidem říkali pravdu, že jim mažou med kolem huby jen proto aby v tom neměli jasno a přisli příště a nikdo ji za její názory vytištěné a napsané v závěru své knihy neodsoudí. I když leckterá zasvědcená kartářka si o tom co tam píše asi myslí svoje.

Život je energi....

Je vědecky prokázano, že při spolození,zrození a úmrtí člověka dochází ke značným energetiským pohybům. I když pro některé z nás se zrození lidí kolem sebe (třeba mne) zdá záporné, pro jiné kladné, pro některé barevné a pro některé bezbarevné.

Tyto energetické přesuny způsubuje pohyb a přesun duše, která je sama osobě jen energetického původu. Tak jak jsou lidí zlí, hodní, tvrdohlaví, tak i duše má určitý náboj energii, která na nás více či méně vyzařuje. Proto jsou nám někteří lide nesympatičtí a jiní se nám líbí a do jiných se třeba na první pohled zamilujeme.

Důkazem je cesta v hromadném prostředku, kdy nás ty zakomplexované stereotipu podlehající duše stáhnou z toho posledního zbytku energie, která nám po práci ještě zbyla.

Tak i láska, nenávist, závist, podezíravost, žírlivost a jiné lidské vlasnosti mají svou energii. A většina z nás ji dokáže poznat na druhém velmi rychle. A o to rychleji jedná se li o manželku nebo manžela. U nich už dost dopředu víme kolik uhodilo když přestoupíme práh svého domova po nočním rejdění anebo 10 dnů po té co se nám naridilo dítě.

Pokud je vše o energii, tak platí zákon o jejím zachování. Pok přesně platí to, co pán o nergii píše. Zlo v podobě energie se každému vrátí a u enrgie z magických obřadů to platí dvojnásob.

A jsem taky konečně rád, že si někdo uvědomuje, že nějaké karmické zákony existují a nejedná se jen o prosředek na zdi, který nám ohřívá teplou vodu, jak si myslí pan Daimond.

Sgt.Pepper
SgtPeppers

2002-10-02 21:46:49 Re: Může magie škodit (III)
Takže ty tvrdíš, že člověk nemůže prktikovat bílou a černou magii zároveň, jelikož by mohl být oklamán Satanem samotným? Toto ale platí pouze pro křesťany. Například takoví Keltové. Ti praktikovali jak bílou, tak černou magii. Přičemž je nemohl oklamat Satan, jelikož v něj nevěřili. Velmi často se říká, že něco je tak silné, jak moc v to věříš. Já osobně se o keltskou magii zajímám a vím, že staří keltové měli, jako všichni pohané, velké množství bohů, kteří se rodili a umírali. A dále měli tři odvětví druidů. Nejvyšší byli druidští kněží. Ale to jsem odbočil. Tato magie je z části založena na využívání živlů a pohanských bohů. S jejich pomocí pak můžeš vykonávat jak bílou(uzdravující, pomáhající,atd..) magii, tak i černou(kletby, oslabení nepřátel,atd..) magii. Toť vše. Merlin


2002-10-21 10:56:12 Tím končím
S Daimondem a BLACKEM a ostaními, kteří si o sobě myslí, že jsou jedněmi z těch co na Zem přišli jen proto aby dělali zlo a to že jejich posláním nemá smysl vést nějaký dialog, protože neexistuje.

Proč by se někdo zabýval Karmou. Když má přece jen dělat zlo a to je jeho odvěkým postláním, tak je lépe říci že Karma je přístroj na ohřev vody, ža pane Daimond.

Pokud se anonyma (Lévoho) týče, tak nejsem ten kdo plácá tak nějak na dvě strany a snaží se být se všemi za dobře, jak s bílými a tak i s černými. Já netvrdím, že magie je jen jedna. Já nejsem ten, který neví kterou cestou se dát.

Já vám to řeknu úplně přesně: Ta cesta není cesta zla a ani dobrozla, ale jen a jen dobra. Vím nemusíte mi to věřit a pořád do mne šťoravě rýpat, ale to je tak všechno co proti tomu můžete dělat.

A pokud se pana Léviho týče.

Tak si pusťte moji WWW stránku na stránce o Lévim a pusťte si svoje repráčky na plný koule a pokud nebude slyše Oh My Best Friend a nic Vám potom nedojde, tak potom bůh s vámi milý pane.

Lévi, ať se vám to líbí nebo ne, byl svou definicí Krista, Satanismu, Čarodejnictví, Karmických vazeb a popisu sytému MATRIX nejblíže ze všech.

Tím dávám zde velký hold panu Abému Lévimu.

Tím končím a odcházím

S pozdravem

Sgt.Peppers

P.S: Tak jste se konečně pánové Neználkové, Anonymové (Léviové), ARExové, BLACKOVé a Daimondové dočkali a budiž Vám tedy přáno zde na WWW.Rituál.cz žit až do smrti.
SgtPeppers

2002-11-02 00:13:02 Re: Ještě jednou a pomaleji, prosím...
No, já bych si i myslel, že každý druhý wiccan tvrdí, že ovládá runy. Já je pár let studuji, ale to, že bych je ovládal, opravdu s čistým svědomím říci nemohu.
Ragimiri

Shlédnutí: 110

Jeden myslel na “Může magie škodit (III)

Napsat komentář