Horoskopy

Horoskop na tento měsíc pro každé znameníBeran

Dejte si pozor na obchodní jednání a na vše co nějak souvisí s penězi. Nedobrá aspektace Marta se může projevit destruktivně právě na tomto poli lidského konání. Stejně tak je tato doba nevhodná pro změny zaměstnání. Jestli jste tedy uvažovali o změně práce, raději to ještě nějakou dobu odložte. Je velmi pravděpodobné, že konec měsíce nebo začátek následujícího bude těmto změnám více nakloněn.
Chcete-li přesto něco změnit, nabízí se vám velmi dobrá konstelace pro změny osobních postojů a vnitřní struktury osobnosti. Máte-li nějaký nedořešený problém táhnoucí se z minulosti, pusťte se do jeho řešení. Nejen, že se vám podaří dotáhnout starý problém do konce, ale navíc se dovíte něco nového o sobě!
A padnou-li tyto informace na úrodnou půdu, můžete celkem snadno obohatit sama sebe o nové poznatky z dlouhé cesty za nalezením vlastního středu. Což je prvním, nevyhnutelným krokem na cestě za hlubšími souvislostmi tohoto světa.


Býk

Do vašeho života přišly změny a vy si na ně nyní budete muset zvyknout. Budete potřebovat hodně elánu a ještě více trpělivosti. Záhy začnete pociťovat rostoucí potřebu trochy klidu a rutiny zaběhnutých kolejí. Nebojte se, všechno to přijde, ale před tím vás čeká setkání, které utvrdí definitivnost a nenávratnost změn, které vás zasáhly. Až s vědomím, že existuje pouze cesta vpřed, budete schopni skutečně nastolit ve vašem životě řád a stereotyp. Je pravděpodobné, že na sebe budete muset vzít další nečekaný závazek a zodpovědnost. Nevyhýbejte se jí, pomůže vám v hledání sebe sama. To vás čeká pravděpodobně ve třetím týdnu. I přes možné nepříjemnosti budete se sebou celkem spokojeni, protože budete cítit hrdost na své odhodlání a odvahu. Bylo by však dobré držet svoji hrdost k sobě na rozumné míře, která nepřeskočí v sebelásku. Té se zbavuje jen velmi pomalu a s maximálním nasazením vůle a energie, kterou můžete potřebovat zužitkovat mnohem rozumněji!


Blíženci

Tento měsíc pro vás bude místem obratu k lepšímu. V prvním nebo druhém týdnu budete ještě pociťovat různé splíny a smutky, ty mohou kulminovat kolem patnáctého. I v zaměstnání se mohou objevit problémy, které by měly být spojené s pochybnostmi o vaší kompetentnosti. Pokud tomu budete podléhat, můžete prožít obzvláště úzkostný týden, z něhož vás však proberou moudrá slova staršího člověka, s nímž se máte setkat. Od té chvíle se vše začne obracet k lepšímu. Získáte novou sebejistotu - opravdovější než dříve - a začne se dařit vše, do čeho se pustíte. Tento elán vás pak bude provázet i po další období. Nepromarněte jej. I vaše okolí bude překvapeno proměnou, jíž procházíte - a nemějte mu za zlé, pokud tomu ještě dlouho nebude chtít uvěřit.
Oddejte se naději! Vždy však mějte na paměti, že naděje je jen idea na konci cesty, kterou musíte tak jako tak podniknout sami a o vlastní vůli. A této vůle se vám nemusí vždy dostávat tolik, kolik by bylo zapotřebí.


Rak

Všední den vám ztěžují chybné myšlenkové pochody, roztržitost, pomalé reakce a nedorozumění. Jste unavení, máte všeho plné zuby a tak to ještě nejmíň 14 dnů zůstane. Musíte si nějak poradit, zkusit se lépe ovládat, dát si pozor na to, co vás rozčiluje nebo vám kazí náladu. Koneckonců sebekázeň nikdy nikomu neuškodila.
Na pracovišti byste si měli dopřát větší přestávky a neklást na sebe příliš velké nároky. Práce není zajíc, neuteče vám a když se budete tvářit jaksepatří unaveně, možná se najde někdo s přebytkem energie a pomůže vám. Jindy mu zase pomoc oplatíte vy.
Jen ve vašem milostném životě se bohudíky vše vyvíjí zatím dobře. Venuše je postavená pěkně a i Merkur se zdá být dobře spojen s Lunou. Jste milováni, dostává se vám dostatku pozornosti. Vše je zdánlivě jak má být. Neusněte ale na vavřínech, nepříjemnosti mohou čekat právě na tu chviličku, kdy vaše pozornost poleví. Pamatujte si, že svůj protějšek musíte stále dobývat a stále jej zahrnovat všímavostí, a to i tehdy když se zdá, že je vše jak má být.


Lev

Zdá se, že máte problém ujasnit si, co vlastně od svého života a od budoucnosti očekáváte. Tento měsíc vám hvězdy naznačí hned několik zajímavých možností a směrů kam vykročit. V tom je však právě to největší úskalí. Budete mít sklon příliš dlouho váhat a slibné šance se nakonec mohou postupně všechny rozplynout. Je důležité uvědomit si, že nemůžete jít všemi cestami, je třeba si vybrat jen jednu a té se držet. Nejvíce asi budete váhat v případě partnerkých záležitostí. Není důležité rozhodnout se dobře, ale rozhodnout se! Nerozhodnost, ke které budete mít sklon je nejhorší možností.
Nedokážete-li své problémy s rozhodnutím vyřešit sami, poraďte se s přáteli, kartami a podobně. Ale všechny možnosti by měly být dobré a přínosné, jedinou špatnou volbou by byla žádná volba. Čekat můžete maximálně do třetího týdne měsíce, pak už by mohlo být pozdě.
V posledním týdnu se věnujte především rodině a záležitostem spojených s chodem domácnosti. Nejen, že dáte dopořádku delší dobu opomíjené nedostatky, ale také si velmi vydatně při této činnosti zarelaxujete!


Panna

Váš život bude v této době plný vzestupů a pádů. První týden byste měli být plni sil a tvůrčí energie, pak vám ale hrozí, že podlehnete svým slabostem. Pokud se tak stane, je zbytečné si to příliš vyčítat, je třeba, abyste si tím prošli a uvědomili si své silné i slabé stránky. Důležité však je zachovat si od procházejících událostí odstup - jedině tak budete schopni je později objektivně posoudit.
Nepodaří-li se vám zachovat si zmíněný odstup, nesnažte se v době útlumu řešit partnerské spory a nečiňte žádná zásadní rozhodnutí, váš úsudek bude zkreslený a záhy byste svých rozhodnutí litovali.
Experimentovat se štěstím můžete začít až v druhé polovině měsíce, kdy bude Jupiter ve více příznivém postavení.
Konec měsíce pak přeje klidnému a rozumnému zhodnocení poslední doby a novým impulsům k cestě vpřed. Nevydávejte se na ni ale dříve, než si vše opravdu důkladně srovnáte v hlavě - uspěchanost a netrpělivost by byla na škodu. Dlouhé zamyšlení vám přidá i více pocitu jistoty na další cestě.


Váhy

Starost, kterou cítíte o někoho blízkého, tento měsíc ještě poroste. Můžete-li pro něj něco udělat, počkejte spíše ke konci měsíce, v prvních třech týdnech je atmosféra vhodnější spíše k přemýšlení než k činům. Totéž platí i v pracovních záležitostech. Konejte své každodenní povinnosti, ale nesnažte se o žádné změny či inovace, i když budete mít spoustu zajímavých nápadů. Raději je několikrát důkladně promyslete, možná zjistíte, že nejsou zase tak užitečné a rozhodně si uvědomíte, že vhodná doba pro ně ještě nenastala. Hlavně v práci by to chtělo dostat další osoby na svoji stranu.
V partnerských záležitostech byste mohli mít sklon mnoho mluvit, snažte se tomu ubránit. Slova nelze vzít zpět a v tomto čase byste z nich mohli vystavět hradbu, kterou byste jen ztěží bořili. Spolehněte se spíše na zaběhnuté koleje a nic důležitého neřešte. I v této oblasti vyčkejte změny nálad mezi lidmi v posledním týdnu měsíce.
Narození mezi 2. a 6. dostanou neočekávaný dárek.


Štír

Nadcházející měsíc vám přinese jedinečnou možnost vyzkoušet mnoho nových věcí a činností. Rozhodně se tomu nebraňte i kdybyste měli překonávat silný strach z neznámého. Určitě se nevydáde všemi cestami, které se vám nabídnou - a v této době ani nebude možné učinit nějakou zásadní změnu v životě. Ale v budoucnu se vám tyto zkušenosti bohatě zúročí, jakmile skutečně dojde k nutnosti osudového výběru mezi různými možnostmi.
Toto se však netýká milostných záležitostí. Tam se raději ubraňte jakýmkoli svodům, nemusely by pro vás mít příznivé následky. To platí především v první polovině měsíce.
Druhá polovina měsíce už tolik možností k seznámení nepřinese, zato však se díky dobrému postavení Jupitera mnohonásobně zvýší pravděpodobnost náhlého finančního prospěchu. Dbejte ale toho, abyste takto nabytých prostředků využili s rozumem a nesobecky. Více než kdy jindy tentokrát platí, že Boží mlýny melou pomalu ale jistě!


Střelec

Před vámi stojí dynamické, leč mírně konfliktní období. Budete-li ale šikovní, je docela dobře možné, že se aspoň těm zásadním konfliktům vyhnete.
Jednak buďte opatrní při jednání s dětmi a mladší generací vůbec. Snadno by se vám mohlo stát, že se bezdůvodně ročílíte a slova jednou vyřčená zpět nevezmete - a budou vás mrzet velice dlouho.
Větší problémy lze taktéž očekávat při prosazování nových věcí, změn či při posuzování majetkových poměrů mezi mladší a starší generací. Jen náznak změn v těchto oblastech vyvolá prudce odmítavou reakci a proto se po celý měsíc vyhněte novinkám anebo i jen rozhovorům o nich. Připomeňme, že to platí jak v práci, tak doma, tak i s přáteli.
V partnerských vztazích bude následující měsíc zdrojem několika nečekaných překvapení, která nemusejí být vždy příjemná. Sami totiž budete podrážděni a neopatrným slovem můžete vyvolat u svého protějšku výlev emocí, při němž budou řečena velmi zraňující slova. Pamatujte ale, že úsměv a včasná omluva mohou mnohému zabránit.
Vsaďte si nebo si kupte los. Přinese vám štěstí.


Kozoroh

Udělali jste si už tento měsíc čas na rodinu, hlavně na děti? Mějte na paměti, že i rodina potřebuje své a každý člověk má cit a ten je třeba opětovat. Možná by stačila jen malá procházka či společná návštěva místních pamětihodností - no řekněte, kdy naposledy jste podnikli podobnou cestu za poznáním vlastního rodiště? Není to mnoho, ale vaši nejbližší to jistě ocení a již delší dobu narůstající napětí a zcizení se tak rozplyne.
Druhý týden měsíce může být kritický v oblasti pracovních vztahů. Jste-li v postavení vedoucího pracovníka, snažte se o asertivní přístup ke svým podřízeným, předejdete tak ztrátě některého z dosti nepostradatelných lidí ve vašem kolektivu. Nepouštějte se do další práce, aniž byste dokončili rozdělané projekty - tříštění sil by vedlo jen ke snížení invence, se kterou k práci přistupujete. Za žádných okolností také nepřenášejte napnutou pracovní atmosféru do rodinného života. Klid začátku měsíce by se tak vytratil jako pára nad hrncem.


Vodnář

Je načase začít uvažovat nad zdravým způsobem života. Vážně, kolikrát jste se zamysleli nad myšlenkou změnit některý ze svých nezdravých návyků? Pravděpodobně již mnohokrát, ale kolikrát jste byli schopni svoji myšlenku dotáhnout do konce a neustoupit - ruku na srdce! Toto období přímo vyzývá k řešení dlouhodobých problémů a restů minulých dob. Veškeré planety jsou natolik v dobrém postavení, že by vám neměla chybět odvaha a síla dotáhnout vše, co jste si předsevzali do zamýšleného konce. Neváhejte a dejte se na cestu.
A u cest ještě chvilku zůstaneme - třetí týden tohoto měsíce se hvězdné konstelace dostávají do postavení vhodného pro cesty a to nejen cesty krátké, ale i delší zahraniční. Navíc je obojí spojeno s materiálním prospěchem, lze tedy usuzovat na cesty pracovní či obchodní. Chystáte-li se tedy na podobnou cestu, právě toto období je pro ni nejvhodnější. Kromě obchodních úspěchů vás při pobytu mimo domov čeká milé shledání s dloho neviděnou osobou z vašeho mládí.


Ryby

Počátkem měsíce očekávejte nabídku nového zaměstnání či studia. Pokud se jí chopíte, máte šanci prožít nové zkušenosti, které sice nebudou právě příjemné, ale v každém případě pro vás budou užitečné. Pohovoříte-li si o tom s přáteli, dočkáte se pozoruhodného a možná i šokujícího odhalení souvislostí, jež vám dosud nedocházely a které se vás bytostně týkají. Pokud ale správně pochopíte, co to všechno znamená pro vás a nasměrujete svůj život správně, mnohé tím získáte.
Od druhého až třetího týdne se již mnoho zajímavého nestane. Očekávejte spíše rutinní záležitosti. Je pravděpodobné, že kvůli nějaké nové povinnosti promeškáte příležitost setkat se s mnoha zajímavými lidmi. Nezoufejte však, jednou si to určitě vynahradíte.
Po zdravotní stránce by mělo být víceméně vše v pořádku, pouze o svůj zrak byste měli lépe pečovat - důsledky jeho přílišného namáhání se na něm mohou podepsat více než v jiných obdobích.
Co se citových záležitostí týče - v prvním týdnu poznáte zajímavého člověka opačného pohlaví, pravý čas k navázání slibného vztahu ale nastane až později.