Může magie škodit?

Tak jsem dostal zajímavý dopis. Nějaké slečna/žena z nejmenované vysoké školy (nevím, zda studentka či zaměstnankyně) mi psala, že je bývalý mág a že mě chce varovat, protože po čase si Zlý vybere svou daň a já skončím velice špatně.
Ačkoliv se zabývám jen bílou magií, přesto mě tento e-mail trochu znejistil. Všichni si klademe otázky. Ať už závažné (Proč tady jsem?) či běžné (Zhasnul jsem světlo?). Já si musel položit otázku, zda je toto možné. Opravdu může bílá magie uškodit, i když je z principu dobrá?

Odpověděl jsem si kladně. Napadají mě hned dvě události, kdy k tomuto může dojít. Jednak pokud mág přecení své síly a pustí se do něčeho, na co ještě nemá. Je to věc známá z fantasy, kouzelník na určitém stupni nesmí pokoušet magii, náležející vyšším zasvěceným. No a za druhé, že ten člověk pomáhá jiným tak, že se nešetří a skončí s totálním vyčerpáním organismu.

I tak se ale domnívám, že při běžném způsobu života nemůže nastat okamžik, kdy mi magie ublíží. Pak mě ovšem zajímá, proč se autorka zmiňovaného dopisu tak snaží, aby mě od magie odvrátila. Myslí to dobře, nebo je to najatý agent křesťanské církve? Co myslíte?

Ragimiri

Napsat komentář