Srdce na dlani

Vykládání z ruky či z rukou patří mezi tradiční čarodějnické umění. Ruce jsou zrcadlem sil a informací, ve kterém se symbolicky odráží postoje, možnosti a předpoklady k rozvoji jednotlivých sfér duše i života. Jako orchestr energií hrají lidské dlaně, z nichž můžete číst – a jejichž pomocí můžete také kouzlit. Jako zurčící studánka zní pro člověka láska, jako bouřící moře se ozývá to, co lidské nitro s láskou spojuje. Ruka to poví proměnlivostí symbolických znaků a jejich vzájemnou kombinací. Vám ale bude pro začátek stačit, když budete znát několik základních.

Máte-li oblé a dlouhé ruce, pak patříte mezi lidi citlivé, zvláště máte-li na konečcích prstů ?kapky?. Ty vypovídají o velké citlivosti a potřebě doteku. První výraznou čarou pod prsty je čára srdce, tzv. emocionála. Čím je čára srdce delší, tím větší roli v životě budou hrát vztahy k druhým lidem a potřeba kontaktu. Vytrvalost, obětavost a schopnost být oporou jsou pak samozřejmostí. Takoví lidé mají srdce na dlani, jejich city jsou ?přímé?. Je-li tato dlouhá čára srdce rovná, může zde více promlouvat racionální přístup a žárlivost, kdežto oblost čáry vypovídá o romantice a citovosti. Všimněte si také, kde čára začíná – čím hlouběji je nasazena, tím pragmatičtější bude přístup k lásce. V opačném případě drží city vládu, vše je podřízeno ?srdci? a člověk se může jevit jako naivní.

Čára srdce, která zasahuje pouze pod prst Saturna, tj prostředníček, nás upozorňuje, že její nositel je ve svých citech rezervovanější a více přemýšlí hlavou než srdcem, zpravidla ze strachu, že se zesměšní. Čára může být přerušovaná, což je znamením nestálosti a citové lability. Takoví lidé bývají pak lehce zranitelní a ve vztazích závislí.

Čáry vztahů patří mezi další důležité znaky a najdete je na malíkové straně ruky nad čárou srdce. Upozorní vás na postoje k lásce. Je li čára jedna a je-li silná, vypovídá o člověku stálém, citově vázaném na jednoho partnera. Je-li čar více, je to znamením proměnlivosti, přecitlivělosti a hledání ?toho pravého?. Čára vztahů, která se stáčí dolů, naznačuje zklamání v partnerství, naopak čára směřující k malíčku je znamením soběstačného člověka, který nemá vždy na svého partnera čas. Ostrůvky či vidlice na konci čáry vztahů poukazují vždy na problematické partnerství, neboť mohou naznačovat neopodstatněnou nespokojenost.

Kdo bude dobrým milencem či milenkou? Znaků je mnoho. Z těch jednodušších si zapamatujte, že lidé se silnými prsty budou mít sklony k dynamickému milování, zatímco krátké prsty jsou znamením převahy ?hmotného? – v milostném vztahu mohou být takoví lidé neobratní, nešikovní, či mohou druhého omezovat. Lidé s delšími prsty jsou v sexu romantičtější, méně stálí, rádi létají v oblacích, v milostných hrátkách jsou vynalézaví. Je-li prst Slunce – prsteníček – dlouhý, jeho majitel se snadno zamiluje, bere vše vážně a je jemný.

Nejste spokojeni s tím, co jste vyčetli svému milému či své milé z ruky? Nevadí. Zkuste v okamžiku, kdy si budete nablízku, přejet dlaní po jeho či jejích zádech. Svoji pozornost při tom soustřeďte do středu dlaně, tam, kde můžete vidět prohloubeninu. Představte si, že z tohoto místa vyvěrá paprsek energie. Vyšlete jej svému partneru k srdci a v duchu vyslovte přání, ale pozor – vaše přání nesmí být mocensky zabarvené, jinak se obrátí proti vám – jedná se o protikladně působící sílu.

Můžete zkusit i jiné kouzlo: Kupte si světlounce zelenou svíčku. Až budete mít chvíli pro sebe, přejeďte ji několikrát oběma rukama, nejdříve levou, potom pravou, pokud jste levák, tak naopak. Myslete při tom na člověka, který je vám drahý anebo na chybu, kterou u sebe chcete napravit. Potom svíčku na 7 minut zapalte a když bude uhořívat, myslete na to, jak se vaše přání plní. Svíci zapalujte každý den, dokud nedohoří. Pokud z ní zbyl nějaký vosk, obětujte jej vodě, tzn. rozdrobený na kousíčky jej vhoďte do – pokud možno – čistého potoka či řeky.

Vaše čarodějka Viviana.


Archiv komentářů pro tento článek:

2001-01-28 21:26:23 Re: Srdce na dlani
Jestlipak jde z ruky poznat i něco důležitějšího než jenom to, kdo si koho vezme? Připadá mně to jako zajímavý zdroj informací, jenomže mám často dojem, že lidi nemyslí na nic jiného než na to, jestli budou mít chlapa nebo ženskou. To jsme tak nesamostatní a závislí?
Lea

2001-03-05 20:32:35 Re: Srdce na dlani
Zdar, Leo. Fakt je,že v té ruce není psáno, koho si kdo vezme. To jenom většinu lidí v prvé řadě zajímá právě to. Nevím, jestli je to to pravé, ale je to tak. V čárách na dlani najdeš spíš zdravotní stav a psychický profil dotyčného. A navíc se ty čáry stejně mění - pomalu,ale pořád.


2001-05-30 16:32:27 Re: Srdce na dlani
Čtení z ruky mne velice zajímá. Chtěla bych Vás poprosit o doporučení nějaké dobré knihy o této tématice. Děkuji


2002-10-02 10:24:37 Re: Srdce na dlani
určitě bych si o tom ráda přečetla,víte někdo o nějakém čtení?
Aponina

2002-10-02 10:26:29 Re: Srdce na dlani
ty krátké prsty no to je skoro urážka:)))a rozhodně tímto vyvracím že lidé s malými prstíky jsou nešikovní,pěkná hloupost:)))


2006-02-09 21:50:32 Re: Srdce na dlani
Nevím,ale myslím,že autorka to tak nemyslela.Ona chtěla tím říct ,aspoń si to myslím,že krátké prsty jsou předností lidí,kteří mají vlastně zemský tvar ruky a to není nešikovnost,ale pravdou je ,že krátké a širší prsty nejsou vždy výhodou,ale děkuji Bohu za to ,že je mám a že mně tyto ruce velmi dobře živí


4/5 - (4 votes)

Shlédnutí: 67

Napsat komentář