Má se léčitelství zakázat?

Podněty a informace k tomuto článku jsem dostala od kamarádky, která není zcela zdravá. Její nemoc není zase tak těžká, ona ale nemá ráda oficiální způsoby léčení, především “léčbu chemií”, jak tomu ona sama říká, čili léky. Raději využívá ke zlepšení svých potíží služeb léčitelů. Už od března tohoto roku vstupuje u nás léčitelství mimo zákon. Léčitelé nebudou mít možnost získat na svoji činnost živnostenský list a těm, kteří jej mají, pozbyde platnosti. Jaké bude mít tato změna dopady, lze dnes těžko říci. Někteří jsou přesvědčení, že nemocní nebudou mít na výběr a budou nuceni se podrobovat mnohdy špatné a nekvalifikované léčbě v nemocnicích. Jiní mají názory opačné když tvrdí, že konečně ubyde lidského neštěstí, které zaviňují hrabiví léčitelé, zcela nekritičtí ke svému umění, egocentričtí, nafoukaní a manipulující se svými oběťmi – pacienty.

Logicky vzato je ale možné, že se nestane vůbec nic. Léčitelé budou svoje ordinace provozovat i nadále, pouze nebudou mít živnostenský list. Zvlášť ti, kteří budou prohlašovat, že léčí zadarmo, tak zůstanou zcela mimo pozornost. A mohou to být jak ti dobří tak i ti špatní. Není jasné, jestli zrušením živnosti “léčitelství” chtěla vláda léčitelství zrušit, zakázat. Jak vyplývá z předchozích úvah, není pravděpodobné, že by se to podařilo.

Ale ať se vrátím k otázce ze začátku článku.

Osobně znám pouze jednu osobu, které léčitelé pomohli – a to kamarádku, kterou jsem zmínila v úvodu. Myslím si, že je to tím, že jí zase nic moc není. Jinak ale slyším na léčitele hlavně stížnosti. Člověka přesvědčí o tom, jak moc je nemocen, ba skoro na umření, a potom z něj za “léčení” vytahují tisíce. Když se nechá taková oběť vyšetřit dozví se, že je zdravá. Stal se zázrak, řekne léčitel – díky MNĚ.

Jenomže hodně lidí tomu věří, ačkoliv pro uvažujícího člověka je celé léčitelské počínání na první pohled blábol. A když tomu lidé věří, je asi zbytečné je přesvědčovat o opaku. Třeba si zaslouží právě toho hrabivého léčitele. Tak proč jim ho brát.

Aneb kdo chce kam, pomozme mu tam.

Lea

2001


Archiv komentářů pro tento článek:

2001-01-29 11:18:56 Re: Má se léčitelství zakázat?
Já osobně si myslím, že léčitelé natropí více škody, než užitku - jsem pro značné omezení jejich působnosti!
Krom toho opravdu neznám nikoho, komu by léčitel prokazatelně pomohl.
Standa


2001-02-10 13:59:24 Re: Má se léčitelství zakázat?
Zakaz asi k nicemu nebude, jen se MOZNA omezi takova ta velmi verejna prezentace nekterych jedincu v tomto oboru :-))
Ale sam znam docela dost lidi kterym to zase prokazatelne pomohlo 🙂 I kdyz je fakt ze to nebylo vykonano lidmi/leciteli z reklam na plakatech, o tech celkem dost pochybuji.

Ale kdo chce kam..... :-))
Ariael

2001-02-27 21:33:37 Re: Má se léčitelství zakázat?
Myslim ze se mame bavit o lecitelych a ne o sarlatanech kteri se povazuji za lecitele.Sarlatan nevileci!!!!Lecitel ano pokud mu verite a je to lecitel:))))).
Mejte se:))
Luke

2001-05-03 15:59:21 Re: Má se léčitelství zakázat?
A jak to poznas?
snop

2001-06-08 21:14:22 Re: Má se léčitelství zakázat?
Já osobně si myslím,že pokud se léčitelství nadobro zakáže, tak ti léčitelé, co to dělají jen pro peníze, léčit jen tak zadarmo nebudou,to je logický. Jsou ale i ti, co opravdu tomu svýmu rozumí a vědí co a jak a dělají to pro druhý a ne proto,aby z toho něco měli. Ty budou léčit určitě dál - zadarmo. Já mám taky s léčebnýma metodama zkušenosti - mám reiki 2 a opravdu můžu potvrdit, že léčitelství není pověra a mýtus a fakt. Samozřejmě,že záleží na samotné léčené osobě -jestli chce podvědomě energii přijmout nebo ne (nevěří, má strach,ap..), když je osoba léčení otevřená a chce ho přijmout, působí léčivá síla tam,kde má a lze dosáhnout úžasných výsledků.
deni

2002-06-18 12:09:06 Re: Má se léčitelství zakázat?
Je pravda ze aj medzi liecitelmi sa najde mnoho podvodnikov a sarlatanov. Netreba vsak vylievat dieta spolu s vodou z vanicky.To ze pisatel nepozna nikoho, komu by liecitelia pomohli, este neznamena, ze taki ludia niesu. Ja osobne poznam ludi, ktorym pomohli liecitelia z naozaj vaznych ochoreni. Ja sam praktikujem reiki ale neliecim za peniaze, nezivim sa tym. Vyliecil som svoju staru mamu z dost neprijemnej choroby, pricom takzvana zarucena a spolahliva oficialna medicina akosi postradala ucinku. Prosim Vas, co znamena znacne omezit posobnost liecitelov. Predstavujete si pod tym zakaz ich cinnosti, ilegalitu? V demokratickej spolocnosti? Mimochodom, je s podivom ze taki skeptici vyjadruju svoje dost radikalne nazory prave na serveri zaoberajucom sa magiou a ezoterikou. Zamyslite sa nad sebou.


3.5/5 - (2 votes)

Shlédnutí: 23

Napsat komentář