Kritizovaní kritizují, aneb odpověď křesťanům

Vezměme nejprve očividné výhody čarodějnictví a severských náboženství oproti křesťanství: Svobodná vůle vyznavačů, důraz na prožití života na Zemi. Různé způsoby vyznávání těchto nauk, které se nevyvracejí, ale doplňují. Nestaví na dogmatech. Jejich víra jim vlastně neříká pořád dokola: Dělej to a to aby bylo to, a nedělej tohle abys neskončil takhle. Nevýhody ve srovnání s křesťanstvím: Menší rozšířenost, někdy problémy s vyznáváním (kolikrát jste na výletě viděli kostelík, klášter, nebo nějaký křesťanský symbol, a kolikrát jste viděli člověka se symbolem Mjolni na řetízku na krku člověka, uctívajícího Thora – Ódina, Frigu, Tóra, snad i Lokiho – či čarodejnice ve vysvěceném kruhu jak praktikují magii?).

Finanční problémy. Do kostela se chodí zadarmo, pokud se chcete stát křesťanským knězem, církev vás ráda zaopatří – ale pokud začínáte jako čarodějnice, všechno si hradíte sami a máte mnohem menší množství zdrojů a šancí učit se.

Předsudky – už jste viděli, jak někdo spílá křesťanovi do vyznavačů ďábla (dle Bible dokonce Ďábla)? A kolikrát naopak? Kolikrát jste to vy (teď mluvím k “pohanům”) zažili na vlatní kůži?

Ale jinak: Kolik z nevýhod křesťanství (tj. výhody čarodějnictví) zapříčiňuje čarodějnictví? A kolik nevýhod čarodějnictví jde ruku v ruce s (zejm. dřívějšími) činy křesťanů? Hmmm? Také věc k zamyšlení. Navíc… Například čarodějnice uznávají jediné pravidlo (které jsem v předchozích článcích nejednou uváděl) “Čiň, co chceš, pokud to nikomu neuškodí.” To je jednoduchý zákon, kterému při běžném praktikování čarodějnické magie takzvané “Bílé”, tedy využité k dobrým účelům, nelze protiřečit. Kdežto kolikrát protiřečí činy církve Bibli? (A dle mého názoru, kolikrát protiřečí Bible sama sobě).

Myslím, že bychom se měli zamyslet, a že by se měli zamyslet křesťané. Neukázalo se nakonec po mnoha letech, že feudální systém lze nahradit systémem více či méně demokratickým a ono to funguje lépe? Neměla by si církev ve světě, teď míněno Evropa a S. Amerika, přestat činit právo na monopol? Není ledaskteré jednání církve v rozporu se Základní listinou práv a svobod (zakotvené ve většině vyspělých ústav)?

DRUID

Má odpověď zní ANO… …a ta vaše?


Archiv komentářů pro tento článek:

2001-02-20 00:03:42 Re: Kritizovaní kritizují, aneb odpověď křesťanům
Ma odpoved na clanek? :-)) Mno... Kdyz si sam sebe predstavim jako krestana tak tohle vezmu cele jako blabol Dablem postizeneho chudaka ktery nepoznal skutecnou Lasku kterou poskytuje prijeti Pana a Cirkve - nebo spise naopak, abych byl realnejsi.....
Druha vec je ze zadat po krestanech premysleni je svym zpusobem nutit je ke hrichu, protoze vse co potrebuji je napsano v Bibli - tot vse. A premysleni je bud v poradku - tedy v souhlasu s Bibli nebo hrisne - tedy v necem v protikladu. Pokud je souhlasne tak je zbytecne - nac opakovat jiz recene? Pokud je protikladne tak je hrisne a je zboznym cinem se jej co nejrychleji zbavit....

Zda se to prilis drsne receno? 🙂 Mozna. Realita je holt drsna.... Bohuzel? Nebo Bohudik? Vi Buh? :-))
Ariael

2001-02-20 18:29:58 Církev svatá
Ono je legrační, že církev si ráda přidává přídomek svatá, i když ke svatosti má dost daleko. Viz třeba jejich vznosné paláce nebo třeba kněží, zneužívající mladých lidí apod.
Ragimiri

2001-04-09 20:54:01 Re: Kritizovaní kritizují, aneb odpověď křesťanům
Proč zabili Galilea-protože Země je kulatá ??? To je přece blbost-nad touhle plackou je přece jen jeden bůh-jo a abych nezapoměl, nesou ji 4 sloni !!! A ať mi nikdo nepovídá, že Hus zemřel ve jménu víry. Ti křesťané v tom do dneška mají pořádnej zmatek. Naštěstí už nemaj práva upalovat lidi-málem tím zastavili populační explozi 🙂 Tím nechci ospravedlňovat pohanství, ani zhazovat křesťanství. Oni si prostě hrajou na velkého machra, protože na to mají.
Chris

2001-04-20 15:31:51 Re: Kritizovaní kritizují, aneb odpověď křesťanům
Ahoj všem, zejména autorovi,

víte, tak nějak mi připomínáte malé děti na písku - já mám krásný nový červený kyblíček, ten je nejkrásnější a ten váš, ten je už obouchaný a starý a ošklivě modrý....

Myslím si, že jakmile se jakýkoli názor, myšlenka (i když míněná 100x pozitivně) začne vyvyšovat nad ostatní, tak to není dobře... Takhle se svět staví na těch či oněch dogmatech, omezeních, lpění... Pak jsou lidé nešťastní... Přece neexistují dva stejní lidé - jak si myslíte, že vy máte větší, čistčí pravdu než křesťané???? Každý procházíme vývojem, každý znás udělaL v životě někdy hloupost, ale je to správné... a je to i důležité. Vždyť se takhle učíme milovat jeden druhého..... Ano, nic není zadarmo, je to práce, ale vždyť jsme se každý rozhodl sám a svobodně, že to chceme... Vždyť jsme tady!

Jak si můžete myslet, že je možné nikdy nikomu neublížit??? Mám taky něco pro vás na zamyšlení - (z knihy R. Bacha) Pokud by jste se setkal s upírem a on by vás prosil, žádal s velikou naléhavostí o vaši krev, že ji potřebuje, jinak zemře, co by jste udělal?????????????? Komu by jste ublížil, sobě? jemu?

Mě osobně jsou velice sympatické tarotové karty - jejich učení, protože zahrnují vše... Nic nepřikazují, nic nezakazují, především učí LÁSCE......

:O)


2002-03-19 20:40:01 Re: Kritizovaní kritizují, aneb odpověď křesťanům
Bohužel to pořád nekončí. Křesťáné stále násilně převracejí na víru další a další ovečky .. Jižní Amerika, Indie .. exotika a kultura jejich zemí pomalu mizí. My už nemáme co ztratit, tak nad tím mávneme rukou. Myslím že křesťanství nám vzalo mnohem víc než vůbec dokážeme připustit. Už se nikdo nedoví (maximálně z vykopávek) co a kdo tu žil před jejich příchodem. Lidé se proto snaží najít znova cestu k přírodě - v tom vidím cíl nových pohanů. Konec temna.


3.7/5 - (3 votes)

Shlédnutí: 65

Napsat komentář