Vím, že je vrah

Jsem ve vězení s dalšími muži a ženami. Několik se jich chystá k útěku. Já ne, nestojí mi to za to, mám malý trest. Ležím na kovové nízké posteli s nějakým zraněním nohy a pasivně přihlížím dění.
Zároveň však vím, jak celá útěková akce dopadne, znám budoucnost přesně do té míry, do jaké ji znát chci. Někteří si útěk rozmyslí. Jiní budou při něm chyceni. Další dva, muž a žena, si svobodu krátce užijí, ale jejich život tím nebude změněn.

Jen jeden člověk bude mít ze svého činu skutečný užitek. Je to mladý muž nelítostné tváře, ostrých rysů a hlubokých nasolabiálních rýh. Vím, že je zlé podstaty a zřetelně rozeznávám v jeho životě vraždu ženy, za kterou se také dostal sem do vězení. Další věci z jeho minulosti nechci znát. Raději ne. Uteče a už ho nikdo víckrát neuvidí. Změní identitu. Ani jeho budoucnost nechci znát. Raději ne.

Raději opravdu ne.

Skupinka vězňů a vězeňkyň se halasně a se zmatkem chystá k útěku. Chtějí využít okamžiku, kdy vejde dozorce s večeří a nechá otevřené dveře. Vyvoláme všichni zmatek a část lidí bude moci uniknout. Jen mladý vrah se drží stranou. Má své lůžko ob jedno od mého, klidně leží a tak jako já dění jen pozoruje. Když odchází ke dveřím společné cely, nesledován ostatními útěkáři a bez jejich zájmu, mlčky se na něj usměju a pozdravím zdviženým palcem levé ruky. Ví, že vím. Vím, že ví.

A s takovými lidmi je taky potřeba být zadobře.

Apolena


Archiv komentářů pro tento článek:

2001-06-09 13:45:09 Re: Vím, že je vrah
Diky ze jsi me nechala uteci....
Ale preci jen nemohu Te nechat byt... Musim si byt jisty...

Prijdu...

Do te doby se mej...
Ariael

2001-06-11 11:56:01 Re: Vím, že je vrah
Hmmm - tak ty jsi utekl taky...
Daimon

2001-06-11 20:09:10 Vím, že je vrah
Nevím jestli jsem článek(příspěvek)správně pochopil a našel jsem v něm hlubší smysl,ale něco mi říká,že článek žádný hlubší smysl nemá.
auriel

2001-06-15 20:59:58 Re: Vím, že je vrah
Zajímavý...
Kirinka

2001-06-18 09:00:47 Re: Vím, že je vrah
Cau,
docela by me zajimalo,jak to, ze je ve vezeni internet???
aidda

2001-06-25 09:43:20 Re: Vím, že je vrah
Zdál se mi sen, že se dva z nich po roce zmatků na útěku setkali. Ve vedlejších vagónech metra. Několikrát si pohlédli do očí. Byly jiné. V jednu chvíli se šedomodré změnily v jasně modré, jako je klidná hladina moře, tak rozlehlého, že nebylo vidět JÁ. Jako by se mezi nimi vnitřní a vnější protnulo. Bez dotyku.
Za chvíli zmizí z paměti i hranice očí, která nehnutou hladinu obepínala.


2001-09-05 19:56:16 Re: Vím, že je vrah
Jeto víc než zajímavý článek a chce se věřit že je pravdivý je to na každém . Promně možná je jinak pravdivý než pro jiné ale je to dobrý dobré fakt
Gabrielagsx

2001-10-12 12:24:11 Re: Vím, že je vrah
Ahoj,
je to fakt hodně zajímavej článek. Nikdo,kdo to čte nemůže vědět, jestli je to pravda nebo lež. A co si myslím já, taky není důležitý. Jestli to pravda není, tak ti ale říkám, že je to dost dobrej námět na knížku. Začni psát!! No a jestli je to pravda (a to já si myslím, že by snad mohla být), tak mně nějak vrtá hlavou, jak se někdo jako ty - tak spravedlivej - může vůbec dostat do vězení. Docela by mě zajímalo, za co sedíš. A taky, jestli v tom máš prsty (nebo ... nevím co), nebo jestli v tom nejseš nevinně. To že píšeš z vězení, kde je internet, to se mně sice nějak nezdá, ale nebudu se tě ptát (jako někdo přede mnou), jak je to možný, že je ve vězení internet. Víš, co bych fakt moc chěla? Chtěla bych, abys mně napsat něco víc. A chci znát pravdu. Prosím tě, napiš mi, a napiš mi pravdu. Jestliže sis to vymyslel, tak to přiznej. A jestli je to všechno pravda, tak si s tebou o tom chci psát. Chci tě poznat. Napiš mi na: +beruska+@email.cz.
Tak ať ti to tam co nejrychleji uteče. Normálně bych napsala: Měj se hezky nebo něco podobnýho, ale to by asi nebylo to pravý, že? Tak nic. Prostě jenom zatím ahoj.
Janča
justynka

2003-08-27 20:02:59 Re: Vím, že je vrah
Hmmm, není nás nějak moc... 😉
Angeluska

2004-05-14 11:32:08 Re: Vím, že je vrah
Rozhodne me tenhle clanek zaujal.je plnej neceho,co dost dobre nevim,jak nazvat.


4/5 - (4 votes)

Shlédnutí: 20

Napsat komentář