Jak provádět magii, aby neškodila?

Možná mnohým bude ku potřebě má zkušenost s provozování “pozitivní” magie. Nedávno se tu rozpoutala obsáhlá diskuze na téma, zda magie může škodit, čí nemůže. Myšlenky, které zde předestřu rozhodně nejsou originální. Je to zkušenost mnoha pokolení “čarodějů a čarodějnic”. Základní návod jak magií působit dobro nejen ostatním, ale především sobě leží na konci známeho “Wiccan Rede”, tedy “Until you harm none, do what you wilt”, stručně česky “Dělej si co chceš, ale nesmíš nikomu ublížit”. Zamyslíme-li se nad touto myšlenkou hlouběji, přijdeme na to, že zcela dokonale toto splnit je prakticky téměř nemožné. Uvažme, nejen cílené ublížení, ale KAŽDÁ MANIPULACE s druhou bytostí, včetně omezení svobody myšlení, konání a rozhodování nepochybně patří do negativní magie. Nicméně, můžeme toto všichni dodržovat alespoň jak nejlépe umíme. Proto než se kdokoliv pustí do magických praktik, měl by si dobře promyslet co vlastně chce. Klasickým příkladem porovnání pozitivní a negativní magie je tzv. “magie lásky”. Posuďte sami:

Negativní přístup: pořádání magie pro získání si někoho určitého, nebo dokonce získání někoho zpět či přebrání někoho jinému. V různých stupních takovýchto praktik, pokud přímo někomu neublížíme (přebrání), minimálně omezíme osobní svobodu druhého, ten pokud nechce přeci nesmí být přinucen nás milovat.

Pozitivní přístup: jsme sami, máme potřebu lásky, hledáme partnera a nějak se nedaří. Stačí provést například jednoduché svíčkové kouzlo, které zvýší naši přitažlivost, duševní harmonii, vnitřní rovnováhu a navodí “náhodu” kdy potkáte někoho pravého, vhodného (ale rozhodně NE nikoho určitého) pro koho i vy budete šťastnou volbou. Cítíte ten rozdíl?

Podobně funguje i “štěstí” v magii, chcete-li pro sebe cokoliv konkrétního. Doporučuji, nechcete-li svou magií ubližovat ostatním, ani sobě: nikdy svou magii nestavte do pozice “chci to a to, v určité formě, určitou cestou”. Tak se naprosto zbavujete možnosti “toho nejlepšího” pro vás i ostatní okolo vás. Dám příklad. Jedna kolegyně mi dělala problémy v práci jenom proto, že jsme si navzájem “nevoněly”. Oplácet tím samým přináší jen další negativa. Provésti magický rituál na to aby se zklidnila, vyhodili ji, odešla sama atd. je jasně negativní. Co tedy s tím? Jednoduché a nutné je magický rituál postavit tak, aby tato situace přestala – aby to bylo dobré pro vás, pro ni i pro ostatní, kdo vás znají. Drahá kolegyně, ač původně nemohla mít děti otěhotněla, přirozenou cestou tedy odešla z práce a šťastní jsou všichni. Zní to jako přiblblý americký happy-end, že? Ovšem, mě by ani ve snu nenapadlo, provést magický rituál s takto předem promyšlenou přesnou cestou – vás ano? Pro mě je to životní filozofie. Nechme magii at problém sama vyřeší tak, aby to bylo dobré, respektive nejlepší PRO VŠECHNY. A my nejsme vždy schopni posoudit, co skutečně takové je.

Pamatujte, ač se to na první pohled nezdá, dokonale platí zákon trojnosti: Jakou energii vydáš, taková se ti třikrát vrátí ….

Přeji vám všem šťastný život s pozitivní magií,
Saille


Archiv komentářů pro tento článek:

2001-03-31 19:52:21 Re: Jak provádět magii, aby neškodila?
Moc pěkný článek,ale jste si jistý,že za to otěhotnění můžete vy a Vaše magie nebo vy a Vaše...:)))
PS:Omlouvám se,ale myslím,že určitá část humoru k magie zcela jistě patří.A parodování toho co tady všichni s ůctou děláme,je určitý humor,ne?
auriel

2001-03-31 20:18:41 Re: Jak provádět magii, aby neškodila?
Díky 🙂 Samosebou s¨že si nejsem jistá, že výše popsanou situaci zavinila magie, ovšem jistá si jsem, že vzhledem k tomu, že jsem ženská tak za to nemůže ani můj ... neboť žádný nemám :-)))

saille

2001-04-01 16:06:16 Re: Jak provádět magii, aby neškodila?
Tak to jsi mně fakt dostala.Nevím proč,ale celou dobu při čtení tvého článku jsem měl pocit,že to píše chlap a tak jsem si ze své zamyšlenosti ani neuvědomil ženského tvaru sloves.a ted,když jsem si ten článek přečetl znovu,málem jsem spadl ze židle,HOWWW.
auriel

2001-04-02 13:44:35 Re: Jak provádět magii, aby neškodila?
Stvořil svět a Viděl, že je dobrý. CO bych měnil na Jeho vůli. Snad se jen poučím z projevu jež působí na mou bytost.Vykonám jeho vůli která mě učiní šťastným.Neboť jeho láska je mocnější a čistší jak cokoli stvořeného. Pokud kdokoli dělá kroky vpřed Silou musí vzíct také odpovědnost za své konání.


2001-04-02 14:50:55 Re: Jak provádět magii, aby neškodila?
Moudrá, hluboká a PRAVDIVÁ slova! Po všech těch vyjádřeních diskutujících ke zdejším článkům ad rozdělení magie (černá a bílá atd.) působí jako otevření okna ve vydýchané místnosti.
Pozitivní magie je ku prospěchu všech, nejen příslušného jedince. Chtěl bych jenom zdůraznit, že jakákoliv MANIPULACE se svobodnou vůlí jiné bytosti, vč. tzv. evokací praktikovaných např. některými vyznavači Fr. Bardona je negativní magií.
Saille děkuji a netrpělivě čekám na Tvé další příspěvky.

nehodný


2001-04-06 18:23:32 Re: Jak provádět magii, aby neškodila?
Opravdu Ti, Saille, z celého srdce děkuji za všechna ta slova. Myslím, že lépe to ani vyjádřit nelze. Četla jsem, myslím, desítky různých názorů na magii, a všechny tak nějak kroužili kolem magie a tak nějak plynuly po jejím povrchu. Ty jsi se trefila, a proto ještě jednou - děkuji. Magika


2001-04-11 23:55:03 Re: Jak provádět magii, aby neškodila?
O jiste, moudra slova.... A jak hezky odsoudime jedno deleni a obhajime jine deleni... No skvele... Z blata do louze hlavne ze muzeme popustit sve asany z retezu, ze?

Magie je magie. Nic vic, nic min. Zamer muze trochu zmirnit dopad, ale nic vic.... Muze. Ne ze to udela....
Mozna misto netrpeliveho cekani by bylo lepsi si uvedomit ze to co tu tak obhajujes jako pozitivni bude pro kohokoliv kdo je dale nez ty jen detskou a navic negativni formou....
A tak porad dale.... A misto cekani na slova nekoho jineho sam neco delat....... Co treba magii bez zameru, bez energie, bez ega?
Ariael

2001-04-12 09:32:55 Re: Jak provádět magii, aby neškodila?
Příteli, žádné nové dělení, jenom výstižnější pojmenování. Pokud si chodil do školy, tak bys měl vědět, že bílá barva se skládá z dalších barev. Proto to pojmenování.
Z Tvé hysterické reakce je jasné, že jsi náboženský fanatik. Nesejde vůbec na tom jakého náboženství.
Zkušenosti potvrzují, že s fanatiky se bavit je naprostá ztáta času a energie. Takže jen si dál pokračuj svou cestou a hlásej, co je Ti libo. A kdo chce, ať s Tvými názory souhlasí nebo polemizuje. Já to již nebudu.
nehodný


2001-05-04 14:05:10 Re: Jak provádět magii, aby neškodila?
Cokoli delam, nekoho minimalne omezuje, kdyz uz ne ublizuje. Uz jen tim, ze fyzicky jsem, omezuju nekoho, aby se pohyboval v tom prostoru, ve kterem se prave nachazim.
Jakykoli aktivni cin je pridavanim neceho k vuli Boha.Reseni? Kaslu na to a delam si, co chci. Napriklad ublizuju Wiccanum 😉
snop

2001-05-04 19:36:11 Re: Jak provádět magii, aby neškodila?
Chudáčku ...
saille

2001-05-16 12:23:30 Re: Jak provádět magii, aby neškodila?
Říká Ti něco slovo PROJEKCE ? ? ?


2001-05-19 11:55:37 Re: Jak provádět magii, aby neškodila?
ale samozřejmě 🙂

saille

2001-06-04 17:56:19 Re: Jak provádět magii, aby neškodila?
Já na sebe tu odpovědnost beru. Mimochodem, z Bible či odjinud bych uměl citovat taktéž.
DRUID

2001-06-04 17:59:36 Re: Jak provádět magii, aby neškodila?
Jsi Křesťan, či co tě nutí ubližovat nám, Wiccanům? Jestli jsi a je-li více takto duchovně omezených Křesťanů, nedivím se zvěrstvům která byla a jsou páchana.
Třikrát fuj autorovi odpovědi.
DRUID

2001-06-28 21:35:36 Re: Jak provádět magii, aby neškodila?
to, co zde bylo psáno, je snad jasné! černá magie může být sice někomu prospěšná, a tudíž jinému neprospěšná, vždy se ale obrátí ve zlém tomu, kdo ji použil! toto jse ale snad pravda pravd, kterou by si každý měl uvědomit rozhodně dříve, něž cokoliv zlého jejím prostřednictvím spáchá.


2001-08-03 19:35:33 Re: Jak provádět magii, aby neškodila?
No o čem se tady vlastně bavíte. O černé a bílé magii. Dobře. Černá a bílá, muž a žena, 1 kontra 0. Co to je. To jsou pouze protiklady, které jsme si vytvořili abychom se mohli rozhodovat, hodnotit,... Ale je to blbost. Nic takového neexistuje, je to pouze naše blbost, že to tak činíme. Musíme se odprostit od tohoto stereoipu a přistupovat k věcem jaké jsou a né přisuzovat jim falešné hodnocení dobra a zla.

VYHY
Vyhy

2001-10-19 14:38:36 Re: Jak provádět magii, aby neškodila?
JAk provadet magii, aby neskodila ? JEDNODUSE :

NEDELAT JI VUBEC ..

DarCy


2002-03-21 11:23:35 Re: Jak provádět magii, aby neškodila?
nejlíp ji nedělat vůbec, i bílá magie je neoprávněná a karmou vyššími Já trestaná podle zavinění. Zeptat se intuice je nejlepší. Nejlíp je dělat božskou magii, mystiku.
romann

2002-05-15 18:41:15 Re: Jak provádět magii, aby neškodila?
to je omyl, my druidi víme že magie je silná, a nebezpečná, je přístupná skrze stromy, seschlé, či živé, to je základní rovnováha, pokud ji kdokoliv poruší, zešílí, zemře nebo se mu stane něco horšího, ty jsi neznalý nebo slaboduchý, naslouchej stromům, co šeptají a napovídají, pak pochopíš černo a bílo, 1 a 0, muže a ženu, nebe a peklo


2002-05-15 18:43:20 Re: Jak provádět magii, aby neškodila?
nemáš právo takhle mluvit s nikým kdo nevěří ve stromy, sám víš že i bez tebe je nás málo


2002-09-27 21:38:16 Re: Jak provádět magii, aby neškodila?
mohla bych se zeptat jak se dělá to svíčkové kouzlo na zvýšení přitažlivosti?
phebe


2002-10-31 00:34:02 Re: Jak provádět magii, aby neškodila?
ted jsem DESNE unavená - pošli mi majlíka s upomínkou a dám podrobnější informace - souhlasíš?
saille13@hotmail.com
Přeji Ti čistý vzduch
Saille


2003-01-02 21:09:26 Re: Jak provádět magii, aby neškodila?
Souhlasim s Tebou:-)


Shlédnutí: 48

Napsat komentář