Energie jako upírství podruhé

Energie jako upírství

Nerad toto píši, ale již jsem to zde ve zkrácené verzi zveřejnil, tak proč to nerozvést pořádně.
Nevím jaký je váš názor na článek, který tu psal Luke, ani na ostatní články zabývající se vampyrismem, ale myslím, že má zkušenost lidem věci znalým v něčem pomůže a lidem, kteří o vampyrismu nevědí skoro nic, osvětlí tuto problematiku.

Já osobně se vampyrismem zabývám krátce, tj. asi rok, ale za tu dobu jsem poznal mnoho zajímavých lidí. Prvotní krok bylo asi seznámení se s RPG Vampire: the Dark Age, ale nebylo to to pravé. Začal jsem tedy hledat a seznamovat se s lidmi, kteří již nějaké zkušenosti mají a od nich jsem se začal učit. Zpočátku jsem to bral víceméně jako vědu, ale později jsem poznal, že vše je jinak a že to souvisí i s naší takzvanou těžkou realitou.
Jednoho dne jsem seděl se 3 lidmi v jedné kavárně a probírali jsme se tématikou magie, pokusil jsem se zavést téma na vampyrismus, ale zjistil jsem, že to nebyl dobrý nápad – poté co padla první určitá slova o upírech, začal se jeden z těchto lidí klepat a upadl do transu, který trval asi 5 minut. Probral se až poté, co jsem opustil místnost. Teprve pak jsem se mohl vrátit zpět do místnosti a pokračovat, ale raději o úplně jiném tématu – raději.
Podruhé to bylo na stejném místě se stejnými lidmi, a já jsem se opět pokusil zavést hovor na toto téma, osoba zmíněná výše tentokrát zůstala v klidu, ale její bratr náhle upadl do transu, jako se to stalo předtím, ale tento byl navíc neschopen pohybu. Po zkušenostech z minula jsem se odhodlal zase opustit místnost. Po mém návratu se vše zdálo být v pořádku, ale po chvíli tato osoba ze sebe strhala veškeré stříbro, co měla u sebe a neohrabaně mne napadla. Za pomoci těch dalších dvou, jsem si sebral své věci a opustil jsem místnost nadobro. Druhý den jsem tuto osobu potkal a vše bylo v naprostém pořádku.

Nevím, co byste dělali vy, ale já nevěděl, co si mám myslet. U svého dobrého přítele, který se zabývá hypnózou, jsem se nechal zhypnotizovat. Co mi sdělil pro mě bylo těžkou ranou. Z toho, co jsem se dozvěděl, jsem byl v šoku. Podle něj mám schopnost z lidí tahat temné duše, jako jsou duše upírů a podobné havěti. Překvapilo mne to, ještě kvůli jedné věci, kterou já znal a on ne, ale přesto jsme oba věděli, že jeden z mých ne moc vzdálených předků byl vlkodlakem.

Z toho, co on popsal ve spojení s tím, co jsem zažil, jsem usoudil, že to má spojitost s přenosem energií a splynutím aury. Teprve později jsem se dozvěděl, že obě osoby, které se v mé přítomnosti a nejspíše mojí vinou dostaly do transu, silně věřily v to, že jsou či byly upíry. Potom tedy – na čí straně je vina? Na straně mé, že jsem jejich víru (či realitu, to já neposoudím) zneužil, nebo je vina na jejich straně, že věřily? Já nevím, ale rád bych věděl, co si myslíte vy.

P.S.: Je to napsané velmi neohrabaně, ale neměl jsem to připravené, proto mne tedy omluvte.

Ventrue9


Archiv komentářů pro tento článek:

2001-09-11 20:50:45 Re: Energie jako upírství podruhé
Zdravim:)
Myslim ze jsi chtel znat na toto muj nazor...urcite se ozvu ale ted mam obdobi kdy bych chtel byt sam a jen tak byt:)
Myslim ze me chapes mej se...
Luke

2001-09-12 08:39:04 Re: Energie jako upírství podruhé
chapu, je to v poradku


2001-09-12 08:40:19 Re: Energie jako upírství podruhé
zapomel jsem se podepsat... Ventrue9


2001-09-13 21:14:51 Re: Energie jako upírství podruhé
je to strašně zajímavé,až jsem chvilkama měla husí kůži.nedokážu si představit člověka a těmito schopnostmi,ale rozhodně bych tě chtěla poznat...mám z toho zvláštní respekt a cítím určitou sílu.každopádně pokud máš tuto schopnost asi bys ji měl využít,samozřejmě k dobrému...
no,držím palce
Pavča

2001-09-23 13:20:11 Re: Energie jako upírství podruhé
No teda...
To je super. Pokud máš takovýhle schopnosti, tak je začni využívat. Samozřejmě k dobru. V tomhle ti fandim, protože takovejch lidí na světě moc není.Každej má nějaký schopnosti, ale o takovejch jako máš ty jsem ještě neslyšela. Je super, že jsi nám o nich napsal a přeji hodně štěstí v poznávání sama sebe.
Modrooka-rusovlaska

2001-10-05 21:28:07 Re: Energie jako upírství podruhé
Bacha na temný duse.Pokud toho moc nevíš,radeji nic nezkousej.Mohl by jsi působit jako vyhledávač.Urcité podezrení mám u sebe.Záleží na tvém vyznání.
Holoheň

2001-10-25 22:06:43 Re: Energie jako upírství podruhé
Hmmm, bohuzel tak zatim pusobim.... A nevim jak to zkrotit
Ventrue9

2001-11-23 20:27:24 Re: Energie jako upírství podruhé
Taky se o vampyrismus zajímám (od doby, kdy jsem si v Excalibru 76 přečetla jeden moc pěkný článek 🙂 ). Ale Rituál jsem objevila teprve nedávno. Ten časopis jsem už nesehnala (i když se stále ještě snažím, zatím marně 🙁 ) a byla bych moc ráda, kcybys mi nějaké informace a vampirismu poskytl (stačí odkazy na internetová stránky - net taky nemam moc dlouho). Díky, kdyby jenom za článek.
MiaW

2002-01-19 19:54:14 Re: Energie jako upírství podruhé
Já se také zajímám o vampyrismum a likantropii. Moc bych se s tebou chtěla setkat,zajímalo by mě jestli umíš odhadnout temnou duši na první pohled.Prosím napiš sem ještě něco o sobě.Vyhledala jsem tu tvůj názor na vampyrismum je velmi origynální.Omlouvám se za chyby je mi teprve 13.


2002-01-20 12:14:23 Re: Energie jako upírství podruhé
Promin zapomněla jsem se představit jsem Dark.


2002-01-21 12:28:57 Re: Energie jako upírství podruhé
To je vážně zajímavé jakou náhodou se člověk dozví o své síle...a hipnozou se ponořit do minulého života-nevíte někdo o někom kdo to dělá...ráda bych se ponořila do sama sebe-ale sama to nedokážu...kdyby náhodou napište mi (torpedo@email.cz)


2002-02-22 10:19:28 Re: Energie jako upírství podruhé
Podle mého názoru je člověk něco mezi andělem a zvířetem; andělem a dáblem; má tedy v sobě stránky světlé i temné. Jsem přesvědčen, že KAŽDÝ člověk v sobě může nalézt obojí. Vlkodlak je archetyp blízce související s archhetypem Lilith.
inspectus@email.cz


2002-07-25 21:04:24 Re: Energie jako upírství podruhé
Upír je výtvor evoluce. A jako takový opravdu existují. V každé legendě je část pravdy. Jako krev je metaforou pro životní sílu- apod. V anglických serverech je spousta House of Vamp jenom zkuste v yahoo napsat vampiric magic a budete se divit. Zdravim všechny co vyznavají zákon prežití jako nejvyšší zakon ze všech.
Hail Tiamat
Carpe Noctum.
Demoskinos


2002-07-25 21:05:18 Re: Energie jako upírství podruhé2005-05-25 12:47:30
ASI MĚ TU WŠICHNI ODSOUDÍTE, ALE JÁ AUTOROWI ČLÁNKU NĚJAK NEVĚŘÍM. NEŘÍKÁM ALE, ŽE BYSTE MĚLI TAKÉ A NEBUDU SWÁ SLOWA PODKLÁDAT RŮZNÝMI TEORIEMI A ARGUMENTY, JEN MU PROSTĚ NEWĚŘÍM A DŮWODY UWÁDĚT NEBUDU. TAK HO, ALE JEN W OMEZENÉ MÍŘE. S WAMPYRISMEM JSEM SE SETKAM UŽ DÁWNO A WÍM O NĚM SWÉ. ČLOWĚK, JEŽ BY MĚL TAKOWÉTO SCHOPNOSTI JE SICE PLNĚ REÁLNÁ MOŽNOST, ALE MUSEL BY DLOUHO STUDOWAT A MÍT OBROWSKOU PRAXI. ZA CELÝCH ŠEST LET JSEM SE ANI JEDNOU NESETKAL S PŘÍPADEM, ŽE BY SE W NĚKOM TYTO SCHOPNOSTI OBJEWILY SPONTÁNĚ JEN TAK, BEZ JAKÉKOLI TRÉNINKU. AWŠAK MOHU SE MÝLIT I JÁ.
jE TO KLIDNĚ MOŽNÉ (TRANS ATD) ALE TEN WLKODLAČÍ PŘEDEK MĚ FAKT DOSTAL.
NUŽE, ODSUTUJTE!
NOCTABULUS
noctabulus

3/5 - (1 vote)

Shlédnutí: 21

Napsat komentář