Nejbrutálnější smrtelní vysávači krve v dějinách

O tom že vampyrizmus není onou romantickou pohádkou z filmu Interview s upírem vás nyní přesvědčím v tomto mém článku.

Prvním v tomto článku je člověk, jehož jméno je nechvalně známo. Člověk jenž byl zařazen na seznam bestiálních vrahů, na seznam jež obsahuje taková jména jako Jack Rozparovač:

John Haigh.

Jeho datum narození je nejisté, ale jisté je, že byl vychováván v Anglickém Yorkshiru ve zbožné puritánské rodině. Poté co opustil rodinu a strávil nějaký čas ve vězení za krádeže, byl roku 1943 propuštěn na svobodu. Ještě téhož roku ale zabil mladíka jménm Donald McSwann. Nejen že ho okradl, ale vzal mu něco mnohem cennějšího,jeho krev, kterou pak vypil. Mladíkovo tělo potom rozpustil ve vitriolu. Tuto činnost pak prováděl asi pět let!

Poslední obětí tohoto vampyrického zabijáka byla zámožná žena, paní Durand-Deaconová. Haigh ji obloudil myšlenkou na společné podnikání. Když se žena otočila, střelil ji Haigh zezadu do hlavy. Policii později vypověděl, že použil něco jako perořízek a nařízl ze strany krk ženy a naplnil si pohárek její krví. Když jej vypil, okradl ji, a její tělo rozpustil ve vitriolu. Avšak některé části poslední Haighovy oběti se zcela nerozpustily (část chodidla, umělý chrup) a tyto důkazy přiměly Haigha k doznání. V roce 1949 byl pověšen.

Jestliže předešlý “člověk” byl považován za brutálního, musel následující být předobrazem postav dnešních hororů. Pokud by neměl tenhle člověk kralovat žebříčku nejbrutálnějších vrahů, pak už nikdo. Jmenoval se:

Fritz Haarman

Narodil se roku 1879 v Německu a jako dítě byl retardovaný. V sedmnácti letech byl zatčen za to, že zneužíval dítě, načež byl umístěn do ústavu pro choromyslné. Brzy však utekl a cestou domů se zapletl s mladou ženou, která otěhotněla. Poté co se dítě narodilo mrtvé, odvolal Haarman zásnuby, a odešel do armády. Kdyby neměl zdravotní potíže asi by tam zůstal. Zoufalý Haarman se stal zločincem. Často však býval chycen a odsouzen. Takže ve vězení strávil podstatnou část následujících deseti let.

Někdy kolem roku 1918 potkal Haarman prostituta jménem Hans Grans, který se stal jeho komplicem. Společně s Gransem si Haarman přiváděl domů mladé muže, aby je opil a nasytil. V okamžiku, kdy byla oběť unavena množstvím jídla a alkoholu, ji Haarman pevně chytil a zakousl se do jejího krku, vysávaje krev až do chvíle, kdy bezvládná oběť zemřela. Odhaduje se že Haarmanovým upířím choutkám podlehlo přibližně padesát mužů, přestože jich podle znění obžaloby zabil dvacet sedm. Možná vás napadla otázka co dělali se všemi těly? Toto je právě ta nejbestálnější část. Odpověď zní: KRÁJELI JE NA ŘÍZKY A PRODÁVALI JAKO HOVĚZÍ! Toto trvalo od roku 1918 až do roku 1924. Grans s Haarmanem vhazovali kosti a vnitřnosti do kanálu. Ale v roce 1924 kosti a lebky vypluly na povrch. Policie Haarmana už delší dobu podezřívala a Haarman se posléze přiznal ke svým zločinům a vešel ve známost jako “Hanoverský upír”. Byl odsouzen k trestu smrti a na vlastní žádost mu byla při veřejné popravě v prosinci roku 1924 uťata hlava.

A co si myslíte vy o těchto dvou případech, ve kterých je naprosto názorně ukázáno, čeho je člověk v době ne tak vzdálené od naší schopen?

 

Přilétá tvor na perutích smrti

a všechny svého druhu drtí

vyžívá se v činnech svých

v dáli už zní jeho temný smích.

Bez lítosti a pln krutosti

ohlodává jejich těla na kosti

se zvrácenou logikou svého myšlení

jednou je všechny do jednoho vyplení.

S krvelačnou touhou

krátí si chvíly dlouhou

masakrováním svých obětí

když své nástroje vráží do dětí.

Každý z nás se ho musí bát

i když tomu není rád

ta bytost je tu pořád s námi

je v nás, jsme to my samy.

 

Tato báseň je další z výplodů mého chorobného mozku. Stvořena dne 24.5.2002

Feathor


Archiv komentářů pro tento článek:

2002-05-29 09:51:42 Re: Nejbrutálnější smrtelní vysávači krve v dějinách
Tenhle článek mě velice zaujal a zajímalo by mě jaký máš názor na upíry jeko existující nadpřirozené bytosti?
S pozdravem Legacy
Legacy

2002-06-03 10:19:03 Re: Nejbrutálnější smrtelní vysávači krve v dějinách
Můj názor na upíry jako existující nadpřirozené bytosti? Každopádně existují možná ne v té formě jakou známe z filmů ale něco podobného určitě je. Možná se můj názor na tyto bytosti dozvíš v mém dalším článku Upíři v historii lidstva který plánuju na dobu nepříliš vzdálenou. Nebo snad v mé knize o upírech kterou plánuju na dobu neurčitou ale určitě bude. Feathor


2002-07-20 11:50:22 Re: Nejbrutálnější smrtelní vysávači krve v dějinách
Myslím,že je dobře,že o něčem takovém píšeš,protože lidi to často nechtějí slyšet.Bylo to zajímavý a i ta básnička s ti docela povedla :).Jen jsem se chtěla zeptat,jestli si nemyslíš,že by s upíry mohl nějak souviset i případ můřího muže?
Blodenwedd

2002-07-22 15:40:44 Re: Nejbrutálnější smrtelní vysávači krve v dějinách
Hmmm. Díky za pochvalu seš hodná.Případ muřího muže? Myslýš toho z Kalifornie? Myslým že to je samostatná entita nějakej jedinec jistýho druhu.Velice dobře jeho případ popsal Viktor Farkas ve své knize Nevysvětlitelné záhady. Jestli si o tom nebo čemkoliv jinym chceš pokecat tak my napiš na sejtis@email.cz


2004-12-04 21:01:23 Re: Nejbrutálnější smrtelní vysávači krve v dějinách
I když je to přinejmenším zvláštní,mrzí mě že Fritz Haarman nebyl tak inteligentní jako Dr.Lecter (Anthony Hopkins).Ten film(Hannibal) mne naprosto uchvátil a přiměl mě ,abych pátral po informacích o skutečném Dr.Lecterovi čili Fritzi Haarmanovi.Když jsem později zjistil,že inteligentního člověka z něho udělal až v pozdější době Anthony Hopkins byl jsem zklamán. Mylně jsem se domníval ,že herec ve filmu věrně napodobuje skutečnou postavu vraha.Ovšem nezodpovězenou otázkou pro mě zůstáva,proč kdyby byl skutečně Fritz Haarman tak chytrý jako ve filmu Dr.Lecter by vlastně vraždil.


2.5/5 - (4 votes)

Shlédnutí: 20

Napsat komentář