Setkání

Ráda bych se tu podělila o svůj osobní zážitek. Rozhodla jsem se napsat jej po přečtení Jaroslavova článku, ačkoli spolu souvisí jen trochu…

Bylo mi asi třináct, když se mi zdál podivný sen. Setkala jsem se s mladým chlapcem, který se mi vizuálně velmi podobal. Seznámili jsme se a mlčky objevovali zajímavá místa a zákoutí starých domů. Veškeré informace jsme si předávali mlčky, nebylo třeba slov. Ráno po probuzení jsem se z toho snu nemohla vzpamatovat. Cítila jsem smutek z jeho ztráty, začala ve mně bujet podivná láska k tomu neznámému. Čas od času jsem si na něj vzpomněla, ale po nějaké době se mi začal vytrácet z paměti. Vynořil se až teď… Mám totiž dojem, že jsem ho potkala. Vlastně se neznáme, třeba se mýlím, ale zdá se mi, jako bychom se znali už dávno a můj sen se často vrací a připomíná… Má podivná láska se znovu probudila, není spojená s potřebou sexu, ale s potřebou mlčenlivých hovorů vedle toho člověka.

Chtěla bych poprosit, má-li někdo podobné zkušenosti, o vaše příběhy, snad mi pomohou k lepšímu náhledu nad svým zmatením…

Stina


Archiv komentářů pro tento článek:

2001-05-30 22:59:08 Re: Setkání
To vysvětlení může být na 1000 způsobů. Osobní zkušenost mám takovou, že snáře moc nenapoví, spíš jsem se při podobné situaci domluvil časem sám se sebou. Zkoušel jsem si představit nejrůznější varianty, co by to asi mohlo znamenat a časem jsem se citem - intuicí dopátral odpovědi. Odpovědi, která mi vnitřně nejvíce seděla. Podotýkám ne to, co bych si já sám osobně přál, ale co mi vnitřně připadlo nejpravděpodobnější. Někdy ta odpověď přijdě do několika dnů,týdnů, někdy měsíců. Tak jak tak je vhodné setrvat v klidném, přátelském očekávání a tužbě tohle tajemno prozkoumat.

Z jiného soudku - ve snu nás často potká náš vnitřní Mistr - Duchovní bytost. Mnohdy by nás to mohlo vyvést z rovnováhy (což je možná i trošku Váš případ) a proto Mistr na sebe bere různé podoby. I kupř. proto, aby Vás sen něčím zaujal a dokázala jste si ho po probuzení zapamatovat. Po návratu do rovnováhy se pak pozvolna opět ozývá naše Skutečná touha - touha nás jako Duší toho ze sna potkat. Je to naše přirozená, zprvu skrytá touha po vyšších světech, chcete-li po Bohu, po Duchovnu - nazvěte si to jak chcete.

Tak jak tak je však vhodné vzít cizí názor na vědomí a PŘEDEVŠÍM si sama udělat úsudek a pozvolna pátrat.

S pozdravem PM

ilpm@seznam.cz2001-05-31 15:12:42 Re: Setkání
Díky PM, mám o čem přemýšlet... Jen chci dopsat malý dovětek. Totiž ve chvíli, kdy jsem tenhle článeček dopsala, se mi najednou náhodou otevřelo několik cest k tomu, abych se s dotyčným seznámila a přišla na to, co mě k němu tolik táhne. A přitom před tím byla jakákoliv taková možná cesta úplně nepřístupná.
Zvláštní souhra náhod...
stina

2001-06-01 07:17:09 Re: Setkání
To, co píšete je další zajímavý úkaz, s nímž mám docela hojné zkušenosti. Totiž tzv. náhoda. Existuje názor (praxí ověřený), že náhoda neexistuje, že je to pouze naše vyjádření pro fakt, že si z pozice lidského vědomí (kdy každý neví vše) vysvětlujeme mnohé věci. U orientálních věd to vede k pojmu karma. Nicméně to podstatné, co chci podotknout i na Vašem komentáři je ještě zajímavější fakt (u mě funguje velmi dobře).

Téměř vše, co ve snu potkám, naučím se a čemu pak věnuji alespoň jistou pozornost v bdělém stavu, se mnou dále pracuje, ať o tom vím či nikoliv. Je to právě ta NÁHODA a nabídnutí několika cest - jak se vydat, o kterých píšete ve svém dovětku. Vynaložila jste úsilí (vlasně jste tímto úsilím i řekla, že ten sen víceméně respektujete - berete vážně)a ONO (někteří by řekli Duch Svatý, jiný to nazve kosmickou energií --- to snad není tak podstatné v tuto chvíli)pokračuje dále - nachystá situaci tak, aby nová zkušenost mohla pokračovat.

Takto údajně pracuje Duch Svatý na tomto pozemském světě velmi často. Mě to tak opravdu funguje - říká se , nechat se vésti Duchem.(To však neznamená popřít vlastní názor či úsudek - spše naopak). O to krásnější je fakt, že tato bádání vedou k reálným výsledkům na tomto světě, že to není pouze v rovině myšlení, úvah, představ.

Shrnuto , to podstatné tady je respektovat sny jako zdroje ponaučení a vykonat alespoň nějakou aktivitu pro poučení sebe sama z tohoto snu.

S pozdravem a přáním mnoha zážitků
PM


Shlédnutí: 44

Napsat komentář