Může magie škodit? (II)

Ve čtvrtek 18. ledna 2001 jsem napsal článek nazvaný Může magie škodit? Zveřejněn byl den poté. Stručně shrnuto, uživatelka DarCy mi poslala velice hezký e-mail, ve kterém se mě snažila přesvědčit, že magie je škodlivá, Satan postupně ovládne mou duši a má jediná spása je Bůh, resp. Ježíš Kristus. K příspěvku se sešlo celkem 36 komentářů, což je dost slušné. Dovolil jsem si udělat malé resumé, které vám nyní předkládám. Především bych chtěl zaujmout své stanovisko. Diskuze, kterou uživatelé Rituálu rozpoutali, přinesla mnoho podnětných věcí, osobitých názorů a humorných situací. Bohužel, došlo i na osobní spory, které ovšem nepřesáhly hranice slušnosti. Já sám jsem rozhodně na magii nezanevřel a nebojím se ani křesťanského ďábla, neboť ten patří do nauky církve svaté. Pochopitelně však respektuji křesťanství jako takové.\r\n

Uživatel Daimon mě správně opravil, abych nedělil magii na bílou a černou, neboť se jedná o neutrální nástroj a záleží jen na nás, jak jej použijeme. Pro upřesnění dodávám, že bílou magií rozumím činnost, která lidem pomáhá. Keltka s Daimonem souhlasila a připojila výstižnou poznámku, že způsob použití magických sil závisí jen na nás. O DarCy se vyjádřila, že je na hlavu (snad to nemyslela příliš zle). Objevila se i Lvice, která konstatovala, že se magií zabývá déle než dva roky a nic se jí nestalo.

Nyní se zapojila právě zmiňovaná DarCy a srovnala magii s nožem, kterým se dá krájet chléb, ale i zabíjet. Pak prohlásila, že mágové na to jeden za druhým dojíždějí. Toho se hned chytla Lea a poprosila o jména těch, co “dojeli”. DarCy diplomaticky odmítla s tím, že ke zveřejnění jmen nemá svolení dotčených lidí. Připojila také naléhavé varování všem, kdo se magií zabývají. Napsala však také, že si mágů váží a zná některé s větším charakterem než křesťané. To potěší. 🙂

Neznámý anonym pak vyzval ke klidu. Slova: “Čarodějnice díky nespravedlivosti, odsuzování a hanění zažily staletí útlaku, ony, i ostatní okultisté by na to měli myslet, uvědomovat si, jak to dokáže být kruté a k podobným věcem se nesnižovat.” jsou natolik výstižná, že je není třeba komentovat. Já si jen dovolím dodat, že to byli právě křesťané (Miluj svého bližního…), kteří zapalovali hranice v dobách inkvizice.

Diskuze se posléze zvrtla v nepřímé nařčení DarCy, že si začínala se satanismem a pohořela. Daimon vtipně glosuje: “A co se týče Satana, kde by bez něho byl Bůh??” Pak následovala má reakce, ve které jsem vyložil svůj postoj k otázce odpovědnosti za své činy. Připojil se i nějaký anonym (nechápu, proč se anonymové nemohou aspoň podepsat, když už se nezaregistrují), jenž informoval ostatní o tom, že je lepší odpouštěť, milovat atd. Jízlivost sama (=Daimon) samozřejmě tuto výzvu přijal a lásce přisoudil vinu za krvavé dějiny. 🙂

Anonym vysvětluje své stanovisko k lásce i Satanovi. Kupodivu ho ne-nenávidí a neodsuzuje, což např. mě dost překvapuje. Já myslel, že Satan je úhlavní nepřítel Boha (s velkým B, jako by neměl vlastní jméno). Lea velmi hezky přirovnává vztah Bůh-Satan ke dvojicím světlo-stín a černá-bílá. Dále zaznívá myšlenka, že Satan je pojem charakteristický pouze pro patriarchální náboženské směry, zatímco matriarchální společnosti to vidí jinak.

Pak se objevila Zuzana Antares a vnesla do diskuze chaos, když napadla základní pojmy (škoda+užitek) a požadovala jejich vysvětlení. DarCy obsáhle popsala křesťanský náhled na tuto věc a v následující části diskuze se konečně představila (hierarchický systém komentářů je trošku nepřehledný, ale co se dá dělat). Uvedla, že mágové, kteří měli problémy, upadali do bezvědomí, po bytě se jim toulaly cizí bytosti (?), viděli oči plné nenávisti apod. Dále se svěřila, že jí pomohl až kněz, který ji doporučil přijmout Ježíše Krista. Ten ji měl následně spasit, když spálila knihu magie (tento výraz jsem nějak nepochopil). Upřímně řečeno, po takovchto peripetiích bych se vyděsil i já.

Lea reagovala poněkud ostře, DarCy prý je poddajná, neumí zapřít ego (proč by to ale dělala?), hledá chybu u ďábla atd. DarCy reaguje smírně a nabízí pomoc. Jenom mám chaos v tom, zda Lea je žena nebo muž, jsem z toho trochu mimo. Aha, je to holka. 🙂 Do diskuze se zapojuje Hari, který informuje přítomné o multidimenzionálních entitách, které pravděpodobně na DarCy útočily. Je otázkou, zda samy od sebe nebo je DarCy vyvovala sama. Další anonym ji pak obvňuje, že provozovala černou magii, i když toto bylo popřeno o několik příspěvků výše. Následuje ještě několik málo podnětů a diskuze končí.

Já také končím tento dost dlouhý článek. Pokud máte ještě někdo co říct, pak tak učiňte. Toto téma je bezesporu velice zajímavé a určitě se dá mluvit o různých věcech. Nabízím hned jednu z nich: Lze podobné útoky, kterým byla vystavena DarCy, čekat u libovolné osoby, nebo jen u těch, kteří např. vyvolávají duchy? Jinými slovy a vztaženo třeba na mě osobně: Pokud se zabývám pouze věštěním z run, vybafne na mě nějaký bubák? 🙂

Ragimiri


Archiv komentářů pro tento článek:

2001-02-01 18:33:55 Re: Může magie škodit? (II)
eva/Bůh=láska a láska=dobro.Je nutné mít na paměti,
že existuje i tak zvané dobro.


2001-02-01 19:37:15 Škoda v.užitek wasRe: Může magie škodit? (II)
Vnesla-li jsem někam chaos, mohu být jedině ráda, protože chaos je nejplodnější substancí. Mám ale pocit, milý Ragimiri, že to bylo houby platné, protože nejen tys mi zřejmě neporozuměl.

Škoda a užitek jsou pojmy velice relativní. Nejvíce škody zpravidla napáchají ti, co se snaží být nejvíce užiteční - ačkoliv možná nad nimi o prsa vítězí různí ti konači dobra za každou cenu. Cesta do pekla je dlážděná dobrýmy úmysly. Na potřebu této definice jsem narazila prostě proto, že velice často mají lidé tendence chybně hodnotit. Vychzejí z toho, že co je dobré pro ně, musí být dobré i pro ostatní, že ty jejich hodnoty jsou ty jedniné správné na světě (častěji že ty obvyklé, normální průměrné hodnoty, s nimiž se ve svém dosavadním životě setkali, jsou nejlepší pro všechny). A tak se často stane, že nějaký ten konač dobra zachraňuje třeba alkoholika, protože se domnívá, že člověk, který je od rána do večera v hospodě, nic nemá a nemá kde spát, je na tom prostě zle - normální je přece chodit do práce, hospodám se pokud možno vyhýbat a hrabat materiální statky. Ale takový alkoholik mnohdy prostě zachránit nechce, on si svou cestu po hospodách vybral a je takto šťasten.
A z jiného pohledu - co takový žebrák. Kolik lidí pokládá za dobrý skutek obdarovat žebráka almužnou! Ó jak dobré je takové jednání! Ale chyba. Čím vícekrát dostane žebrák svoji almužnu, tím více bude utvrzen v tom, že se žebráním dá dobře živit a nepůjde si hledat žádnou práci, nebude se o nic snažit. Má snad někdo za to, že nicnedělání a celková pasivita jsou tím nejlepším pro vývoj lidské duše?
Problém je též v tom, že si pleteme pojmy. Dobré si mnohdy mýlíme s příjemné. Člověk, který si užívá dobra je pasívní, lenoší. Celý svět se vyvíjí díky tomu, čemu prostý člověk říká zlo, protože jen ten, kdo je podrobován těžkým osudovým zkouškám, se pohybuje vpřed. Ale všimni si, že právě tyto lidi, kteří se díky osudovým zkouškám mohou někam posunout, mají ostatní ve zvyku litovat s tvrzením, jak je jim líto, že je potkalo něco zlého!!!
Lidská hodnocení bývají krátkozraká a naivní, za dobré se pokládají ty činy, které sebou nesou okamžité příjemné pocity ať už v tom či onom smyslu. Jenomže každý čin vyvolává řetězce příčin a následků, jejichž skutečná hodnota se ukáže mnohdy léta poté, co k dotčenému činu došlo. A nejen to - protože tyto řetězce kauzalit se rozbíhají na mnoho stran. A tak hromady tzv. dobra mohou vést k trýznivým prožitkům mnoha lidí a vražda se může jednou ukázat jako spásný čin. Člověk není schopen toto hodnotit, protože se zatím nerodí proto, aby tyto skutečnosti chápal. Ale moudrý člověk je schopen si uvědomit omezený dosah svých možností a NEHODNOTÍ.
Je mi líto, Ragimiri, že z tolika diskutujících jen málo nemyslí v černobílých kategoriích. A ještě víc je mi líto, že plodnost chaosu přešla většina ostatních jako nezajímavou.
Blahoslavená nevědomosti, neboť neznalí si strarosti nečiní.
Zuzana Antares

2001-02-01 19:57:58 Re: Může magie škodit? (II)
ragimiri: Jestli jsem tě pochopila správně, jsi přesvědčen o tom, že pomáháš všem lidem, pouze tím, že věštíš z run..
Doelma

2001-02-02 07:46:07 Re: Může magie škodit? (II)
Jako zhodnocení to beru - je to po příjemné, přečíst si po dlouhé době smysluplný článek na toto a podobné téma. Jsem překvapen, že jsi si dal tu práci - sám bych se do toho nepustil…
Díky!
Daimon

2001-02-02 14:10:43 Re: Může magie škodit? (II)
Ne, já jen konstatuji, že pouze věštím. Tzn. nepoužívám dalších prostředků vyšší magie, tudíž bych neměl být ohrožen zmiňovaným nebezpečím.
Ragimiri

2001-02-02 14:13:20 Škoda v.užitek wasRe: Může magie škodit? (II)
Omlouvám se, chyba je na mojí straně. Za větou ...vnesla chaos. měl být ještě smajlík, protože jsem to myslel v dobrém. Souhlasím s tebou, neboť chaos je úžasná věc, už proto, že z něj povstal řád.


Velice dobře jsem pochopil tvůj záměr a schvaluji ho. Já osobně také neuvažuji v dimenzích černá-bílá (no, někdy možná...). Jak zpívá Kája Gott: Život není jenom černá nebo bílá, žije v mnoha barvách.
Ragimiri

2001-02-07 09:30:23 Re: Může magie škodit? (II)
Ahoj Ragimiri, chtela bych jenom podotknout, ze ten anonym ktery hovoril o ne-nenavisti k Satanovi jsem byla ja, lec zapopmnela jsem se podepsat.
DarCy


2001-02-07 16:17:28 Re: Může magie škodit? (II)
Ahoj Ragimiri, ráda bych upřesnila pár výše zmíněných informací. Magie - co se týče umyslu - muže sloužit jako
nástroj, ale v konečném případě se VŽDY obrátí proti člověku.

Boha nazývám Bohem s velkým B především pro jeho velikost, moc a slávu. On je Buh, který skutečně existuje. Buh - Hospodin. Chovám k Němu uctu !!! Pro mě je Buh, nikoliv buh nebo bužek.

Co se týče Ley a toho, že zřejmě nedokáži dostatečně zapřít své ego - víš, vubec mě neznáš, nic o mě nevíš, co ty víš o zapírání ega ? Než něco podobného proneseš mezi rty, zamysli se raději sama nad sebou a nad tím, kam vlastně spěješ, po čem toužíš, o co se snažíš, co pro to děláš a nakolik zapíráš sama sebe . Kritizovat druhé umím taky, ale právě v tom jsem si vytýčila sve sebezapírání - NEKRITIZOVAT DRUHÉ .Proto se Ti zdám dolik měká. Ale to už jsem příliš konkrétní... Mmj. omlouvám se, že jsem si Tě jednou spletla s mužem a oslovila jsem Tě poněkud nezvykle. Vskutku, nejsem dokonalá...

Chci podotknout , Ragimiri, že jsem neměla v nejmenším umyslu Tě nějak přesvědčovat, to jsi vskutku na omylu {myslím to dobře}. Ne. Mé mejly byly, jsou a zustanou varováním pro všechny, vás všechny. NIC OSOBNÍHO - ani vuči Tobě, ani vuči Lee, vuči Harimu, Lvici, Daimonovi... Je to pro všechny VAROVÁNÍ .

Co se týče obrácení, o kterém se zmiňuješ, upřesním to. Obrátila jsem se na jednoho kněze s výzvou, On mi odpověděl, ať přijmu Ježíše Krista jako svého Pána. Přijmula jsem Ho. Následkem toho jsem byla OSVOBOZENA ode všeho týrání a ran, kterých jsem utržívala čím dál víc a častěji. Ježíš je SPASITEL. Spasil mě, Tebe, vás všechny. Teď jenom záleží, kdo Ho a Jeho spásu přijme. To už je individuální. Já vás nemohu spasit. Nemohu vás zachránit. Pouze On.

Ano, utočily na mě takové a takové síly. Otázka, zda jsem na mě utočily samy od sebe, či jsem je vyvolala, není podstatná. Duležitý je fakt, kdo je ochoten uposlechnout varování {nikoliv mě, ale varování}, rozumíte ?

Utoky, kterým jsem byla vystavena se dají čekat u jakékoli osoby, především však u těch, kteří se zabývají okultismem, magií, satanismem, čarodějnictvím, spiritismem - vyvolávání duchu, samožřejmě atd. Ti jsou na tom nejhuř. Utoky mohou pocitovat a nemusí. Ale muže padnout otázka, Když necítím utoky, proč bych se měl vzdávat magie ? Odpovědí je víc - dám vám dvě. Za prvé, aby ses zachránil před utoky {to je méně duležitá odpověď}. Za druhé, aby ses spasil, resp. svou duši. Sopasitele už tu máme - Ježíše. Vskutku jediný Buh, kterému jsme my, lidé , stáli za to, aby přišel a zachránil nás. Ostatní bohové a bužkové se na nás jaksi sprominutím... Nebo se mýlím ? Kolik tzv. bohu pohlo jenom prstem pro naši záchranu ? Já vím pouze o jednom. Opravte mě, jestli se mýlím.

Jestli na Tebe Ragimiri, vybafne nějaký bubák během věštění z run, nevím. Jsem si však jistá, že kdyby na Tebe něco vybaflo, určitě bys to nenazýval ani v nejmenším nějakým bubákem.

Říká se : Člověk varovaný, napul zachráněný . Tak na co ještě čekáte ?

DarCy


2001-02-08 11:47:19 Škoda v.užitek wasRe: Může magie škodit? (II)
Nádherně jsi pravila větu, že si dobré často mýlíme s příjemným. BRAVO !!! To je ono. No comment.

Musím Ti odporovat, Zuzko, cesta do pekla dobrými úmysly dlážděná není. Cesta do pekla je dlážděná pýchou , sobectvím, závistí, zlými úmysly, nenávistí a nemilosrdenstvím.

Je to všeobecný omyl-neomyl - co je dobré pro jednoho nemusí být dobré pro druhého. Ano, všeobecně tato fráze působí takto. Ale otázku úmyslu a zodpovědnosti jsem již probrala. Dobrý úmysl oceňuji. Samozřejmě je však nutné přihlížet i k různým variantám důsledku daného úmyslu a počítat s nimi. Je-li mezi nimi nějaký, který by přímo někoho poškodil, ať už v jakémkoli stupni pravděpodobnosti, pak je třeba danou věc zatrhnout.

Osobně jsem nepotkala jediného alkoholika, feťáka či prostitutku, která by byla šťastná ve svém povolání a vybrání cesty, kterou právě koná. Lidé utíkají před problémy a před sebou samými k alkoholu , drogám atd. To je bohužel běžné. Ale neodsuzuji je. Jsme jenom lidé. Ale zpátky k věci. Utíkat před problémy k tomu či onomu je vždy útěk. Látky tomu nenapomohou. Utlumí, ano, ale neosvobodí, nepomůžou. Je dobré jít a pomoci tomu člověku, který se stále více a více zabředává do problémů a ran. V konečném stadiu obvykle celá věc končí sebevraždou. To nezní moc optimisticky. Tito lidé nejsou šťastní a nebudou,
dokavad neupustí od těchto úniků a nepostaví se proti tomu. Sami mají málo síly. Proto jsme tu my,
abychom jim pomohli. Spolu to dokážeme.

Co se týče žebráků, hm, těžko říct. Nepodporuji je
finančně. Ale pozvu je na jídlo a dám jim najíst. Peníze ne. Věř nebo nevěř, hodně žebrajících mi řeklo, že nechce jídlo, ale peníze. V tom případě nedostali ode mne ani jedno. Zapamatovala jsem si je a dávám si pozor. Je mi však stále bližší dát jim jíst nebo zaplatit ubytování v Naději (v Praze) než je nechat venku mrznout o hladu. Jsou to lidé, mají v sobě duše.

Lidská rozhodnutí jsou vskutku krátkozraká. Nemyslím to zle. Bohužel, kdo z nás je schopen vidět do konců ? Nebudu se k tomuto moc vyjadřovat, vše podstatné jsi již napsala. Jenom s jednou věcí nesouhlasím. Vražda by ztěží mohla být spásným činem. Protože vražda je vražda. Co ty víš, zda by právě syn diktátora nemohl pozvednout zkorumpované země do výšin mnohem větších než dřív. Ano, vím, že se takový ještě nikdo nenarodil (snad), ale kdo z nás může pravit, že se nikdo takový ani nenarodí ? Kdo z nás vidí do konců ?
DarCy2001-02-08 13:11:10 Škoda v.užitek wasRe: Může magie škodit? (II)
Těžko ti budu, má milá, cokoliv vyvracet. Pokud tvrdíš, že v zájmu jakéhosi názoru či jakési doktríny o škodlivosti je třeba něco zatrhnout, pak nejsi přístupná právě pro nedostatek pokory a pro obrovskou pýchu, s níž předpokládáš, že jen a jedině TOTO, co-sama-trvdíš je ta veliká pravda. Jsi svými postoji blízko inkvizitorům, kteří v zájmu jakéhosi dobra a dokonce ve jménu Ježíše, který za ně, bezbožné, musel vyplakat litry slz, upálili tisíce nevinných lidí.

Jestli chceš někomu něco zathnout kvůli případným špatným důsledkům, pak jsi diktátor bažící bezhlavě po moci. Máš potřebu ovládat lidi a přikazovat jim, hledat pro ně to, co oni, chudáci hloupí nevidí, ale ty, dobrá a osvícená, jim to můžeš ukázat. Varuj se, děvče, slov, která vyslovuješ. Jejich důsledky jsou podstatnmě horší, než si vůbec dovedeš představit. Nikdo nemá právo rozhodovat za druhé, každý se zodpovídá jenom sám sobě. Největší pýchy spočívá v tom, že někomu vnucujeme náš názor, a je jedno, jestli tak činíme se samopalem v ruce nebo s hrozbou pekla v puse. Obojí je tím nejsprostším násilím, kterého se můžeme na druhém dopustit.

Alkoholiků, prostitutek a narkomanů, kteří jsou šťastní se svým údělem, znám mnoho. Je jich většina, kteří se té či oné tzv. neřesti oddali. Nedivím se, že máš jinou zkušenost. Vezmu-li si tvé postoje, s nimiž lidi vmanipulováváš do podřízených pozic, pak je jasné, že se ti brání podobnými tvrzeními. To co říkám pochopíš, když si projdeš základní poučky psychologie komunikace - to je taková užitečná disciplína, která radí, co máme dělat, abychom při kontaktu s lidmi byli v obraze.

Zuzana Antares2001-02-08 13:16:11 Re: Může magie škodit? (II)
DarCy, opravdu velicepřeháníš. Magií se zabývám už dobrých 15 let a ještě na mě nikdo neútočil. Znám mnoho lidí, kteří se magií zabývají ještě déle a taky je žádné strašidlo nehoní. Ale, pravda, znám i taková trdla, která to párkrát zkusila a hned měla v kalhotech :-)))

Zuzana Antares


2001-02-08 16:09:00 Re: Může magie škodit? (II)
Už vás někoho napadlo, že ragimiri a Darcy jsou možná jedna osoba? Připadá mi, že si pěkně nahrává-když nezabere jedna strana, odpoví ta druhá...ale k čemu?
Doelma

2001-02-08 16:40:01 Škoda v.užitek wasRe: Může magie škodit? (II)
Jsem podobná inkvizitorům.... Vida, zatím nikdo, komu jsem pomohla neproplakal ani jednu bolestnou slzu (mluvím o těch, kteří se rozhodli chytit podané ruky z mé strany). Tyhle věci, prosím, nesuď. To nech těm, se kterými jsem přišla do styku.

Nikomu nic nezatrhuji kvůli žádným důsledkům. Nebo snad ano ? Přečtu si svůj komentář... Ne, nic takového tady není. Dobrý úmysl je dobrý úmysl, zlý zase zlý. Důsledky - ty konečné - neznáme. Co víc chceš slyšet ?

Nemám potřebu ovládat lidi, mám však potřebu a touhu jim pomáhat. Sama o sobě nejsem spása, mohu jim pouze ukázat směr. To, zda se lidé rozhodnou jít tudy nebo jinudy je na nich. Do svobodného rozhodnutí jim kecat nebudu. Mají svůj rozum. A neříkej mi dobrá. Jediný je dobrý.

Něco jsem někomu vnucovala ? Stojím snad zde a křičím na všechny světové strany : Obraťte se, sic propadnete peklu !? Hloupost. Víš, Bůh je fikanější než člověk. On dává svobodu.

Ty alkoholiky, narkomany a prostitutky pozdravuj. Praví se, že oči jsou okny do duše. Podívej se jim do nich. Podívej se do jejich tváří. Podívej se na tvary vrásek. Odkud kam směřují ? Podle nich určíš nakolik se smějí, nakolik se mračí,...Podívej se na jejich ruce. Jsou v klidu ? Třesou se ? Použij trochu psychologie. Co postoj těla ? Co chůze ? Myslíš si snad, že čerpám pouze z Bible ? Psychologie dává dost sama o sobě. A hlavně mi prosím nemluv o genetice a dědičných vadách. Ty se dají rozeznat. Podívej se na jejich gesta. Kolikrát vzdychnou během rozhovoru ? Počítej si to. O čem mluví ? Čekej. Pohlaď slovem. Ne jenom strohá, syrová komunikace. Jsou to lidské bytosti, mají duši, cit, emoce a někde hluboko uvnitř jsou úplně jiní,milující, toužící po lásce, pochopení,... Jejich naoko zdající se tvrdost je v podstatě rutina, hrají role, střídají masky. Je třeba být ostražitý a učit se rozlišovat jejich skutečné pravé já od masek. Není to lehké. Oh, jistě, teď to zní skvěle, praxe je ale trochu jiná. Ne, neumím si přečíst člověka napoprvé, ale pár věcí odhadnu. A pak čekat. NE ČÍHAT, NÝBRŽ ČEKAT !!!

Největší pýchu a sobectví spatřuji v tom nepřát druhému nic, když sám nic nemám.(Esop - Bajka o psu a volu /nebo krávě?/)

Psychologie je opravdu zajímavá. Hodně z ní čerpám. CO praví praví psychologie o radosti u alkoholiků, prostitutek a narkomanů ? Psychologie, psychologie...

DarCy


2001-02-08 16:43:44 Re: Může magie škodit? (II)
Hodně štěstí...
DarCy


2001-02-08 16:45:07 Re: Může magie škodit? (II)
Ragimiri, to jsme si skutečně tolik podobní ?

DarCy


2001-02-08 17:06:11 Škoda v.užitek wasRe: Může magie škodit? (II)
Zapomněla jsem dodat, že snít o dobrých skutcích a mít skvělé super úmysly, nestačí. Je třeba přejít k činům. Vždyť sama víra je potvrzena skutky a vede k nim. Nikoliv pouhé rozjímání a kontemplace, ale začít skutečně něco dělat. (V tomto případě je cesta do pekla skutečně dlažděná dobrými úmysly, doufala jsem však, že tahle věc je víc než jasná a tak jsem se k ní nechtěla vracet.)Je mi líto, že Ti jaksi uniklo, že už jsme o něco dál.
DarCy


2001-02-08 18:05:18 Re: Může magie škodit? (II)
No, asi nejzásadnější rozdíl bude, že já jsem muž a DarCy žena, ale jestli ani to tě nepřesvědčí, tak co se dá dělat. Tvoje podezíravost je možná něčím podložená (tvými domněnkami?), leč velice nefér vůči mě a DarCy.
Ragimiri

2001-02-08 18:08:26 Re: Může magie škodit? (II)
Otázka, zda jsem na mě utočily samy od sebe, či jsem je vyvolala, není podstatná.
Já myslím, že je velice podstatná. Pokud si začneš něco s věcmi, které nezvládneš, nediv se, že se ti vymknou z kontroly.

Vskutku jediný Buh, kterému jsme my, lidé , stáli za to, aby přišel a zachránil nás. Ostatní bohové a bužkové se na nás jaksi sprominutím... Nebo se mýlím ? Kolik tzv. bohu pohlo jenom prstem pro naši záchranu ? Já vím pouze o jednom. Opravte mě, jestli se mýlím.
Mohu ti vyprávět stovky a tisíce událostí, kdy tvůj Bůh ani nehnul prstem. Ženy, které někdo znásilnil, ho volaly na pomoc, a on nikde. Muži, které někdo zavraždil, ho volali na pomoc, a on nikde. Vždyť ani není schopen zachránit své kněze!

Ragimiri

2001-02-08 18:22:25 Re: Může magie škodit? (II)
Ne, jste totálně odlišní.


2001-02-08 21:59:05 Re: Může magie škodit? (II)
Co je kdo a kdo je co? Přinejmenším mě napadlo, že byste se jako protiklady mohly přitahovat..třeba jste jedna osoba, a ani o tom nevíte..
Doelma

2001-02-09 08:25:53 Re: Může magie škodit? (II)
Kdo zabíjel? kdo znásilňoval? Kdo vlastně rozmnožuje násilí ? Bůh snad ?
Ty možná můžeš vyprávět x událostí, kdy (jak si myslíš) Bůh nehnul ani prstem (co Ty víš, zda jím právě hnul s tím, aby ty znásilněné ženy nebyly podříznuty či mučeny). Vím však o událostech, kdy byli lidé uzdraveni, zachráněny, kdy se dály dokonce zázraky. Kolik zázraků učinili tví bohové ?
Kdo vlastně vyhlašuje války ? Proč ? Já NECHCI válku. NECHCI. Ty snad ano ? A stejně přicházeli lidé a vyvolávali je a stáli u zrodu řetězce násilností, krutostí a zla. A byl to snad Bůh, kdo sestoupil z nebe a znásilňoval a zabíjel ?
Mmj. Bůh pro nás udělal víc než dost. Poslal svého Syna a ten nás spasil. Asi si neuvědomuješ velikost toho, co pro nás udělal. Bez Něho bychom se nikdy neočistili ze svých vin. A On to učinil jednou provždy. Máme Novou smlouvu. Černé na bílém. Ale kdo je ochoten se smlouvou souhlasit a přistoupit k ní ?
DarCy


2001-02-09 08:27:02 Re: Může magie škodit? (II)
Vida další návrh. Co říkáš Ragimiri ?
DarCy


2001-02-09 10:25:59 Re: Může magie škodit? (II)
Moji bohové (pokud je mi známo) nedělají zázraky. Jsou blíže lidem (=mají více lidských atributů), než křesťanský bůh. Proto jsou mi sympatičtější. Ale třeba já osobně mám několik zážitků, které mohu připsat pouhé náhodě, ale třeba i jim. 🙂
Ragimiri

2001-02-09 10:26:40 Re: Může magie škodit? (II)
Já raději mlčím. Ještě nikdo mě nikdy nenařknul, že se vydávám za někoho jiného a dost mě to štve. 🙁
Ragimiri

2001-02-09 10:39:41 Re: Může magie škodit? (II)
V tom je právě rozdíl. Křesťanský Bůh se stará o všechny lidi, o veškeré tvorstvo. Proto se spása týká všech, nikoliv pouze a jenom přívrženců daného urč. náboženství. (opět ta stejná otázka, kdo ji přijme) Jedná i na individuální přímluvu či modlitbu. Myslíš, že křesť. Bůh není blízký lidem ? Kolik ze Tvých bohů přijalo tělo člověka a kolik z nich se nechalo svým výtvorem mučit, ponižovat a nakonec zabít ? Bůh se skutečně velmi, velmi přiblížil.
DarCy


2001-02-10 10:12:14 Re: Může magie škodit? (II)
Zdravim,


musim rict, ze uz dlouho jsem se tak nezasmal, jako kdyz jsem cetl to, co pise DarCy. Abych to shrnul - krestanstvi utlacovalo magii (ktera je zcela prirozenou veci) po cela staleti, ne-li tisicileti. Krestani nicili a vykoristovali, zatimco magove se snazili tvorit a chranit. Presto i dneska se najdou fanatici, kteri zavrhuji magii, zastrasuji ostatni s tim, ze jednou na ne taky dojde a radsi prijimaji ono uzasne krestanstvi... Ja nemam proti krestanstvi v podstate nic. Jen mi nejsou blizke smery, ktere vyzaduji 100% poslusnost a viru v neco, co nelze podlozit. Slepe nasledovani a nepodlozena vira je presno to, na cem je Krestanstvi zalozeno. Nedivim se tedy, ze lide, kteri nejsou schopni samy jit svou cestou a jednat samostatne prijimaji vedeni nekoho jineho - je jednodussi predat zodpovednost za svuj zivot nekomu jinemu, ze? DarCy tady pise: Boha nazývám Bohem s velkým B především pro jeho velikost, moc a slávu. On je Buh, který skutečně existuje. Tak se ptam - videl nekdo z vas krestanskeho Boha? Ja ne... Pokud vite, kde bych ho potkal, reknete mi to. Rad bych s nim pokecal u piva. Aaaa... ted se asi rouham... po smrti se urcite dostanu do pekla... Mel bych spalit vsechny knihy, majetek prevest na papeze a jit do kostela uctivat neco, pred cim musim mit absolutni respekt presto, ze mi nikdo nepodal ani jediny dukaz o existenci dane bytosti. Mam pocit, ze cilem Krestanstvi je pouze zastrasovani, zneuzivani lidi a slepe nasledovani. Kdo zacne pochybovat, ten hresi nebo se rouha a pujde do pekla... booooooze... kdy uz ten stredovek skonci...? Ja davam prednost skutecne svobode a tu pro me predstavuje mj. i magie, ktera vyzaduje vlastni iniciativu, uvazovani a pochopeni. Nejen slepou viru a fanaticke nasledovani a vodeni za rucicku.

Muj nazor je, ze slecna/pani DarCy nema na to, aby zvladla magii. Neco posr... a ted kritizuje magii. Hlavne ale vsechny zastrasuje vyhruzkami o tom, ze jim se to stane taky... Hmmm... Uz se tesim. 🙂 Nekomu mozna vyhovuje fanatismus a slepa vira. Nekomu ale zase vyhovuje tvorivost a skutecny rozvoj. Ja se radim k te druhe skupine, takze, mila DarCy, v kostele se nejspis nepotkame. Doufam, ze te dobri duchove budou ochranovat a ze te jednou ten tvuj existujici BUH spasi... Ale prosim - nefanatizuj ostatni necim, co neni pravda - driv, nez zacnes kritizovat magii, hledej chybu u sebe.


Martin


P.S.: Ragimiri - prestoze jsem zasadne proti cirkvi (jakekoliv) a moc dobre vim, co krestane ve stredoveku delali, musim se jich v jedne veci castecne zastat - krestani neupalovali. Alespon ne tak, ze by cirkevni hodnostar zapalil hranici pod krestanem. Cela problematika upalovani byla trochu slozitejsi a byla zalezitost ciste necirkevnich predstavitelu. Nicmene - cirkev jim celou praci vyrazne usnadnovala... to je pravda.


2001-02-10 19:52:35 Re: Může magie škodit? (II)
jsem skoro v pokušení vydávat se za křestanského Boha a jít s Tebou na to pivo


2001-02-11 22:13:47 Logické potíže v magii WasRe: Může magie škodit? (II)
Problémy, které popisuje DarCy a které může pozorovat mnoho začátečníků v magii, mají logické opodstatnění. Po přečtení příspěvků mám za to, že o této skutečnosti mnoho přispívajících neví, proto zkusím pár řádky vysvětlit.

Tím, že se kterýkoliv, zejména citlivější člověk dostane do kontaktu se cvičeními - mentálními, psychologickými, rituálními, jakýmikoliv - začnou v jeho mysli probíhat změny. Povrchová část mysli, tzv. ego-vědomí a ego-podvědomí, se začnou pročišťovat. Tento proces nastává vždy a k jeho přesnějšímu popisu nebudu přistupovat, je nad rámec této diskuse. Čištění je provázeno jednak emočně vypjatými stavy a jednak projekcí obsahů ego-vědomí i ego-podvědomí vně, mimo sebe. Česky řečeno jsou různá ty strašidla, zjevení, podivné zvuky, ale často též nezvyklé zátěžové situace ven promítnutými (nebo - chce-li někdo přesnější leč hrubší slovo - vyzvracenými) myšlenkami a nevědomými obsahy.

Tyto stavy jsou zcela normální; očišťují a umravňují ego. Spontánně je mohou v některých situacích prožívat i lidé nemající s magií ani jinými technikami sebepoznání nic společného. Občas se ale stane, že nepoučený nováček se podobného prožitku poleká a ptá se, co se s ním děje. Obvykle stačí v tomto případě přijmout prožitky jako přirozenou věc a nekomunikovat s nimi, nepovzbuzovat je přílišným směrováním pozornosti na ně.

Z uvedeného lze odvodit, že se DarCy a jí podobní polekali sami sebe, resp. svých nevědomých obsahů.
Zuzana Antares

2001-02-12 15:00:28 Re: Může magie škodit? (II)
Moji bohové často chodili po zemi (a možná stále ještě chodí), i když se lidé změnili. Tvůj Bůh poslal svého syna, aby zde zemřel. To není zas tak velká oběť. Můj patron, Ódin, obětoval sám sebe, aby získal runy a daroval je lidstvu. Navíc obětoval své oko, aby získal větší moudrost. To si, myslím, je celkem dost. Jiný příklad: Týr obětoval svou ruku, aby dostál svému čestnému slovu. I to je velká oběť.
Ragimiri

2001-02-12 17:52:08 Re: Může magie škodit? (II)
DarCy,
ty tvrdíš, že tvůj Bůh učinil mnoho zázraků. Ale jak víš, že je učinil On? Kde je důkaz, že zázraky, připisované Bohu (křesťanskému) nevykonali bohové pohanští tedy severští, ale i jiní (Egyptstští, Řečtí)??? Zajímavé otázka, že? Rozvinu-li svou teorii dále, není možné že všichni, co v cokoliv věříme (nepočítám-li ateisty), v podstatě věříme v to samé, ale lišíme se přístupem - modlitbami a jazykem, tedy, že tak jako katolíci a protestanti jsou odštěpkem křesťanství a křesťané odštěpkem židovství, nejsou VŠECHNA náboženství odštěpením jedné myšlenky? Křesťané se modlí, Čarodějnice kouzlí a zaříkavají, Buddhisté meditují, jiní vzývají Oina, Thora, jiní Višnu, Šivu, jiní zpívaje Háre Háre... ...nesnaží se všichni dosáhnout toho samého? Nesnaží se usnadnit si život a vypomoci si něčím nadpřirozeným a dojít posmrtného klidu? Jak víš, že tvůj zbůsob vyznávánání nadpřirozena je správný? A víš, že čarodějnice smí nazývat Pána a Paní (tak trochu provokativně píši s velkými písmeny) jak se jim zlíbí, a věří že je vysliší, ve všech jazycích světa, lidi všech národů, ras... Není církev (zejména katolická) postavena na dogmatičnosti, potlačení určitých myšlenek a lidské přirozenosti (celibát,nemyslet hříšně...)? Nebylo již mnoho myšlenek, tvrdě a KRUTĚ potlačovaných církví potvrzeno (dnes víme, že Země není placka, že čarodějnice pohledem nikoho neuhranou, že Země není středem vesmíru, že ti, co příjímají pod obojí nejsou mizerní pohané, a že tisíce zemřelých - ZAVRAŽDĚNÝCH MILUJÍCÍMI KŘESŤANY - mělo pravdu? Nedošlo tisícekrát v minulosti k tomu, že se dvě strany pomodlili ke stejnému Bohu (Obě katolické) a stejně byli na obou stranách mrtví? Dopustil by Bůh, který by exitoval dříve než Země, aby existovaly patogenní viry a bakterie, které pobily v dávných časech a pobíjí i dnes nevinné lidi, často se modlící k Bohu a dodržující celibát a... Ptám se tě, DarCy, myješ si po odchodu ze záchoda ruce? (logická dedukce=>)Ano? Pak věz, že i první průkopníci hygieny byli církví utlačováni? Víš, že jedinou spolehlivou ochranu před AIDS (HIV) křesťané dodnes zcela zavrhují? Víš, že původní - a přetrvávající -důvod již několirát zmiňovaného celibátu slouží k udržení majetku církvi? (Není dědic, dědic je církev, bohatá církev, bohatí hodnostáři a tak dokola...)

Ve své reakci se zmiňuješ o zázracích. Ty jsi u nich byla? (Ne?) A víš, že tisíce Čarodějnic (a jiných věřících)konají činy, které by si středověcí (a snad i dnešní) zapisovatelé vysvětlili právě jako zázraky?

A tvrdíš, že Ježíš byl všedobrý spasitel. Hmmm. Všechny jeho skutky jsou jen spekulace, nebereme-li Bibli jako dogma (a bereme-li pak jsme náboženští fanatici). Navíc, to že Ježíš zemřel - a trpěl - není nic zvláštního. I mnoho čarodějnic, keltů, seveřanů trpělo, aby nevyzradili své přátele, a nakonec bolestně zhynuli rukama inkvizitorů, rukama lidí, jejichž církev ctíš!!!!

Byl bych rád, kdyby jsi mi odpověděla a vy ostatní - ať souhlasně či kriticky, co si o tomto myslíte?

Eurik Druid

A pokud mne chce někdo nařknout z anonymity,(ne)rád mu sdělím i své občanské jméno abych ho vyvedl z omylu.
DRUID

2001-02-13 23:48:27 Ježíš - wasRe: Může magie škodit? (II)
Lze říci, že ve všem co píšeš, máš pravdu. Jen s tím Ježíšem bych si dovolila nesouhlasit. Jeho existence je esoterickými cestami prokazatelná. Jeho oběť byla velmi důležitá, duchovní podstata jeho krve se ukřižováním spojila s duchovní podstatou Animi Mundi.
Jenomže už pár století po své smrti byl Ježíš a jeho učení i oběť využit k propagandistickým účelům a k ustavení totality církve. Představitelé křesťanství vyvraždili své vědoucí věrné myslím už v 5. století - teď si nejsem přesně jista letopočty.
Zuzana Antares

2001-02-14 11:20:47 Škoda v.užitek wasRe: Může magie škodit? (II)
No právě, DarCy. Nevíš, jak by to s tím synem diktátora či diktátorem samým bylo. A protože nevíš, nemůžeš soudit. Tvůj Mistr se v tomto směru vyjádřil zcela jasně. BTW: Ještě jsem nepotkal křesťana, který by nesoudil...
Jaroslav

2001-02-14 11:28:23 Škoda v.užitek wasRe: Může magie škodit? (II)
A ještě něco, DarCy, dělat můžeš cokoli, pokud je to cesta Tvého srdce. Jen se od té činnosti musíš odpoutat, uvědomit si, že může vést k dobrému či ke zlému, dobré se pak jednou může proměnit ve zlé a naopak... Klidně nemusíš dělat nic nebo se přetrhnout. Hlavně nesmíš ulpívat na výsledku. Ale to se snadno řekne...
Jaroslav

2001-02-14 11:37:47 Re: Může magie škodit? (II)
Jo, Ragimiri, runy jsou spojené s obzvláště nevyzpytatelnými a akurátními božstvy... 🙂 DarCy má v jedné věci naprostou pravdu - magie může škodit zvláště tím, že se člověk, který ji dělá, například zblázní. Znám jeden konkrétní případ a sám jsem k tomu nedávno neměl daleko. Dle Castanedy se na takovou cestu normální člověk nevydá, musí být vylákán lstí. V tom smyslu je magie ďábelská, neb z křesťanského pohledu je ďábel pánem lží. A týká se to i věštění. Více schopností=více zodpovědnosti=více příležitostí něco zvorat. Ale to je prostě taková selekce. Pokud se někdo rozhodne pro nebezpečnou cestu, musí počítat s tím, že přijdou překážky a nepříjemnosti.
Jaroslav

2001-02-15 07:54:37 Re: Může magie škodit? (II)
Nie, nemyslim si, ze by mohla skodit. (Ospravedlnujem sa, nemam momentalne ani slovensku ani cesku klavesnicu, keby si som zmenila typ pisma, bolo by to upne necitatelne).Pokial clovek robi ci uz magiu, ci runy, ci karty a je presvedceny, ze tym druhemu pomoze, nemyslim, ze by sa mu to mohlo vymknut spod kontroly. Co sa stalo DarCy, to je len moj nazor, u nej prerastla pravdepodobne magia vo fanatizmus. To sa stava casto i ludom, ktori fanaticky veria v urcite nabozenstvo. Ja som veriaca, ale zasadne do kostola nechodim. Je to zarobkova cinnost na ukor veriacich. Neverim ani v diabla, ci satana ci v peklo. Peklo si ludia robia zo zivota sami. Diabol, ci satan, to je ta zla, ci negativna stranka v nas. Zavisi len od nas, ktora cast nasho ja zvitazi. Verim v Boha, ale nie ako zhmotnenu bytost, ale ako universum. Verim v seba, lebo cast toho universa je i vo mne.
A Tebe Regimiri prajem v Tvojej dalsej praci mnoho uspechov a nenechaj sa takymi mailmi odradit alebo zneistit. Ty vies najlepsie co robis a ako to robis.
GabyGamperl

2001-02-18 14:17:00 Re: Může magie škodit? (II)
DarCy, jen male podotknuti, protoze k tomu zbytku se radeji nebudu vyjadrovat.
Podle Tve vlastni cirkve se Buh nestara o vsechny, ale prinasi spasu JEN tem, kdo o prijali za sveho pana. Ostatni pujdou v NEJLEPSIM pripade do ocistce, ale do nebe nikdy. Nebo se mylim ve znalosti doktriny?
Mimochodem co by jsi rekla na to ze jeste dnes existuje Melchisedekuv rad a jeho knezi? A co myslis - jak se oni divaji na to co a jak predstavuje krestanstvi?
Ariael

2001-02-19 09:03:04 Re: Může magie škodit? (II)
milý ragimiri, tvoje poslední zmínka o bubácích je trochu zlehčující, nicméně docela namístě. předně si položmě otázku, kdo to jsou bohové? staré legendy nás přesvědčují o tom, že jsou obdařeni stejnými ctnostmi i nectnostmi, hrdostí a svobodomyslností jako my lidé. rozdíl je v jejich schopnostech, ty jsou mnohem vyšší - jinak řečeno, jsou mocnější, než my.
co děláš při věštbě z run? co děláš při vyvolávání duchů? co děláš při kouzlení? přeci žádáš bohy o spolupráci, voláš je k sobě, rušíš je od jejich činnosti. myslíš si, že je to někomu příjemné, nechat se furt otravovat kvůli pitominám - sorry, ale tak jim musí většina našich starostí připadat. a nelze se asi moc divit tomu, když se téhle naší činnosti brání asi tak, jako se rodiče brání přílišné pozornosti svých potomků. bohové to dělají po svém, záleží na každém člověku, jestli je správně pochopí. taky jsem viděl nenávistné oči (byla to výstraha za jistou chybu), taky se kolem mne toulají nejrůznější bytosti, ale nikdy to nebyli nepřátelé. většinou hledali pochopení, trochu přívětivosti a dobré slovo. asi hodně záleží na vztahu člověka k tomu druhému světu. jde o to být irčan a ne skot - bližší vysvětlení je v knize w.b.yeatse keltský soumrak. ve stručnosti - chovat se k bytostem odjinut přátelsky, s pochopením, slušně, respektovat je jako rovnocenné partnery a neškodit jim. pak se budou stejně chovat i k nám.2001-02-19 09:18:31 Re: Může magie škodit? (II)
zapomnel jsem se podepsat pod posledni prispevek. omlouvam se. druid roman
a pridam jeste jednu myslenku do diskuse. pohanstvi a magie se zabyva hlavne popisem principu prirody a vesmiru a myslim, ze to dela dobre. krestanstvi - ! v biblickem pojeti, nikoliv katolicismus predstavovany papezem a jeho cirkvi ! - se ani tak moc nevenuje principu prirody, ale zabyva se predevsim moralkou lidskeho spolecenstvi aniz by ty pohanske prirodni principy nejak vyrazne potlacovalo. pozor, porad je rec o biblickem pojeti, nikoliv katolickem ! co kdyz pohanstvi se svymi bohy a krestanstvi se svym trojjedinym bohem nejsou myslenkovymi protipoly, ale dvema projevy tehoz? pro priklad nemusime daleko takový točícíse motor, počítač či svítící žárovka jsou také různými projevy elektřiny. na jeste jednudussi rovine muze byt prikladem elektricke a magneticke pole - oboji jsou oddelene projevy jednotneho elektromagnetickeho pole. druid roman


2001-02-23 01:06:44 Omluva
...potkal jsem křesťana, u kterého jsem nezaregistroval ani stín odsudku. Je to můj kamarád a dobrý katolík Martin Ch. A že mám dost podivných existencí kolem sebe, k nimž se mohl vyjádřit... No, a znám ještě jednoho extravagantního evangelíka, který je sice hluboce věřící, ale také natolik hřešící, že by se souzením vysloveně ztrapnil... 🙂
Jaroslav

2001-02-25 16:56:51 Re: Může magie škodit? (I a II)
Předem svého dopisu se chci omluvit všem za 1. že nejsem zaregistrovaný 2. za chyby v našem krásném jazyce 3. že se pletu do něčeho o čem vůbec nic (tedy skoro nic) nevím
Promiňte nejsem zasvěcený, ale co když autorka varování, protože provozovala magii pro dobrou věc tak skřížila cestu s někým kdo je opravdu zlý.
A to se mstilo. Nechci autorku napadat (určitě to myslí dobře), ale dokud jste v nevědomosti tak jste v relativním bezpečí a tím že v zásadě prudce změnila svoji osobnost nemůže jí to najít. Víte myslím, že na každé legendě je zrnko pravdy tak proč ne na Satanovi(super zlá osoba). ( Kdybych si to nemyslel nikdy bych tuto stánku nenavštívil) V podstatě utekla z boje, ale to není řešením trvalím (trvalé řešení je jen smrt) pouze se schovává a doufá, že jí to znovu nenajde. Znovu vás chci upozornit že nikoho nenapadám a že jsem nezasvěcen do umění.2001-02-25 23:35:17 Re: Může magie škodit? (II)
Dobrý den, zdraví Vás Ariana & Raven Argoni. Diskuse o tom, jestli může magie škodit je zajímavá, jsme rádi, když se o magii mluví. Na jednu věc si ale vždycky dávejte pozor. Když o čemkoliv diskutujete, mluvte vždy jenom o sobě a o svých vlastních zkušenostech. Během let totality se stalo zvykem mluvit o jiných, rozhodovat za jiné a odvolávat se na jiné. To je špatně, špatně, špatně. Není možné vzdychat nad magií s tím, že na ni už mnoho lidí dojelo. Třeba na ni zase mnoho jiných lidí nedojelo nebo mnoho lidí se pokoušelo praktikovat magii a omylem dělali něco úplně jiného. Mnohem správnější je soustředit se pouze na sebe a mluvit pouze o sobě a o svých zkušenostech. Nejsme přece sexuologové, abychom pořád mluvili o potížích a zkušenostech jiných. O mnoho lepší a podnětnější je napsat třeba: tak jsem se několik let pokoušel dělat magii a dojel jsem na to. Když říkám, že jsem dělal magii a vy nevíte, co si pod tím máte představit, tak vám to popíšu. Nejdříve jsem si v Delvitě koupil čtyři červené svíčky, které jsem doma přesně o půlnoci zapálil a potom jsem napsal na papírek, že si přeji, aby si mě příští den všimla slečna Vendulka. Příští den jsem ji ale vůbec neviděl, tak mám dojem, že ta milostná magie nějak nefunguje. Raději zkusím něco jiného, třeba se poleju nějakým feromonem, snad to zabere.
Tak, vážení, to už je názor, o kterém se dá diskutovat. Někdo něco konkrétního zkusil, má dojem, že to byla magie a že to nevyšlo. Taky se mu mohlo stát, že by mu nevyšel první pokus něco vyfotit, což by mohl považovat za důkaz, že fotografie nefunguje... ale zcela jistě mají vlastní zkušenosti jedinečnou hodnotu pro jakoukoliv diskusi. A proto zevšeobecňování poznatků ponechme filosofům, přetřásání zkušeností jiných ponechme sexuologům, třídění cizích poznatků ponechme vědcům a varování před škodlivými následky nechme psychopatům. Sami za sebe buďme individualisty a mluvme konkrétně. Prázdné fráze nechme politikům.
Ještě jednou vás zdraví Ariana & Raven


2001-03-01 14:34:08 Re: Může magie škodit? (II)
Doufam, ze tim pripadem nemas na mysli me.. Sleduju tuhle debatu uz docela dlouho. Vzpominam si, ze podobne varovani jako DarCy posilala jednomu memu znamemu pred ca sedmi lety jedna druidska renegatka a on se obratil na krestanstvi. Ten znamy potom skoncil v blazinci. Ale asi ne z toho. Byl na hlavu uz driv. Tim jsem chtel rict, ze ktomu, aby se clovek z magie zblaznil, musi mit podle me uz nejakou drivejsi dispozici, se kterou nepracuje. Je uplne jedno, jestli vam cvaka z magie, z krestanstvi (ktere je ostatne taky magii, at si krestane rikaji, co chteji) nebo z manzelky. Na adresu DarCy. Ano. Magie pretvari osobnost na velmi hlubokych rovinach. Proto ji lide praktikuji.
Hrabe

2001-03-06 13:42:24 Re: Může magie škodit? (II)
Ahoj všem mágům a přívržencům okultních nauk. Ráda bych vás všechny pozvala do komunity, ve které jsem se obrátila a posléze setkala s Bohem - Pánem Ježíšem Kristem. Ono společenství se jmenuje komunita Jana Křtitele a na tento víkend - od 9.3-11.3. přijela do Prahy, kde bude konat soustavu přednášek. Oficiálně se to jmenuje Kurz Osobní modlitba.

Káže Páter Alvaro Grammatika. Nebojte se , je to i s překladem.

Místo konání : saleziánské středisko, suterénní sál kostela sv. Terezie z Lisieux na Kobyliském náměstí, Praha 8.

Program :
Pátek 9.3 19.00-21.00 Přednášky a modlitba
Sobota 10.3 9.00-13.00 Polední pauza
13.00-18.00 Přednášky a modlitba
Neděle 11.3. 9.00-10.30 Přednáška
10.30 Mše svatá

VSTUP VOLNÝ

Doprava : z konečné metra C (nádraží Holešovice)
na autobus č. 144, 152, 200 na stanici
Ke stírce (odtud asi dvě minuty pěšky)

Budu tady.

DarCy

PS: Promiň, Ragimiri,jestli se Tě tento inzerát dotkl, ale je určen všem, kteří doposavad o mě slyšeli (když už jsem tuhle diskuzi více méně rozpoutala). Teď máte šanci setkat se s těmi, kteří mě přivedli k Bohu, mmj. vidět i onoho kněze. Nuže, jste zváni všichni.
Sbohem. Ať vám Pán otevře oči...


2001-03-06 13:46:03 Re: Může magie škodit? (II)
DOŠLO K OMYLU !!!
Co se týče kurzu v SOBOTU, opravuji chybu:
Sobota:
9.00-13.00 Přednášky a modlitba
13.00-15.00 Polední pauza
15.00-18.00 Přednášky a modlitba

Díky

DarCy


2001-03-06 13:53:45 Re: Může magie škodit? (II)
Pohanští bůžkové nemají nic společného s Bohem - Trojjediným - Otcem , Synem a Duchem Svatým.

DarCy


2001-03-07 08:25:41 Re: Může magie škodit? (II)
Dnes mi emailem došla tato zpráva. Je to zamyšlení pro věřící i nevěřící. Důvod, proč ji sem dávám ? ... A musí být ?Pastor George Thomas, ktory v malom mestecku v Novom Anglicku viedol svoj
zbor, prisiel raz v jedno velkonocne nedelne rano do kostola a niesol
hrdzavu, skrivenu staru vtaciu klietku, ktoru polozil vedla kazatelnice.
Viaceri ludia v udive nadvihli obocie, ked pastor prehovoril. Hovoril, ako
sa vcera prechadzal po meste a uvidel oproti chlapca, ktory niesol tuto
klietku. Boli v nej tri male dive vtaciky, trasuce sa chladom a strachom.
Zastavil ho a spytal sa:
Co to tam mas, synak?
Len par starych vtakov, odpovedal.
Co chces s nimi robit? spytal sa pastor.
Zobrat ich domov a hrat sa s nimi, odpovedal. Budem ich drazdit a
vytrhavat im perie, aby sa pobili. Stavim sa, ze sa zabavim.
Ale skor ci neskor ich budes mat dost a prestane ta to bavit. Co urobis
potom?
Ale, mam aj zopar maciek, povedalo male chlapcisko. radi si na nich
pochutia, dam vtacikov im.
Pastor na moment stichol.
Kolko chces za tie vtaky, synak?
Coo??!!! Na co by vam boli, pane? Su to len obycajne vtaky z pola. Ani
nespievaju - a vobec nie su pekne!
Kolko? znovu sa spyta pastor.
Chlapec si ho premeral, ako by bol blaznivy a povedal:10 dolarov!
Pastor siahol do vrecka a vytiahol desatdolarovku. Dal ju chlapcovi do
ruky, a ten zmizol rychlo ako blesk. Pastor zdvihol klietku a nezne ju
niesol na koniec aleje, kde bol strom a maly travnik. Polozil ju na zem,
otvoril dvierka a neznym klopanim na mriezku klietky presvedcil vtaciky, aby
vyleteli. - Pustil ich na slobodu.

To vysvetlilo pritomnost klietky na kazatelnici a potom pastor zacal
hovorit tento pribeh:

Jedneho dna sa rozpraval Jezis s Diablom. Satan sa prave vratil z Rajskej
zahrady a skodoradostne sa chvalil: Nuz, Pane, prave som nachytal plny
svet ludi. Nastavil som pascu, staru navnadu, vedel som, ze neodolaju. Mam
ich vsetkych!
Co s nimi budes robit, spytal sa Jezis.
Satan odpovedal: Chaa, budem sa zabavat! Budem ich ucit ako sa sobasit a
rozvadzat, ako sa maju nenavidiet a skodit si, naucim ich pit a fajcit a
preklinat. Naucim ich ako vynajst pusky a bomby a
navzajom sa zabijat. Uz sa tesim na tu zabavu!
A co urobis potom? spytal sa Jezis.
Zabijem ich! hrdo sa vypol Satan.
Kolko za nich chces? spytal sa Jezis.
Hadam by si tych ludi nechcel?! Nie je v nich ani stipka dobra. Ked si
ich vezmes, budu ta len nenavidiet. Napluju na teba, budu ta preklinat a
zabiju ta! Urcite ich nechces!
Co za nich chces? opat sa opytal.
Satan pozrel na Jezisa a zaskeril sa: Vsetky tvoje slzy a vsetku tvoju
krv!
Jezis povedal: Mas ich! a zaplatil.

Pastor zdvihol klietku, otvoril dvere a odisiel od kazatelnice.

Nie je smiesne, ako jednoducho ludia pohrdaju Bohom a potom sa cuduju, ze
svet sa ruti do pekla?
Nie je smiesne, ako verime novinam, ale nedovercivo skumame slova Biblie?
Nie je smiesne, ako kazdy chce prist do neba za predpokladu, ze nemusi
verit, mysliet, hovorit alebo robit nic z toho, co hovori Biblia?
Hovoria:
Verim v Boha,no jednako nasleduju Satana (ktory, mimochodom, taktiez
veri v Boha).
Nie je smiesne, ze posielame e-mailom tisicky vtipov a tie sa rozsiria ako
poziar, ale ked zacnes posielat spravy tykajuce sa Pana, ludia si dvakrat
rozmyslia, ci ich poslu dalej?
Nie je smiesne, ako sa oplzlosti, vulgarnost a nemravnost volne siria
pocitacovym priestorom, ale verejna diskusia o Jezisovi je v skolach a na
pracoviskach potlacana?
Nie je smiesne, ked je niekto v nedelu cely zapaleny pre Krista, ale cely
zvysok tyzdna je neviditelnym krestanom...?
Usmievas sa? Nie je smiesne, ze keby si tento pribeh mal podat niekomu
dalsiemu, mnohym z tvojho okolia ho radsej nedas, pretoze si nie si isty,
comu veria, alebo co by si o tebe pomysleli?
Nie je smiesne, ako sa viac trapim tym, co si o mne pomyslia ludia, nez co
si o mne mysli Boh?

KTO PODA TENTO PRIBEH DALEJ?

DarCy


2001-03-08 11:44:49 Re: Může magie škodit? (II)
Magie neni podle Boží vůle. Magie neni křesťanství. Přečtěte si Skutky apoštolů v Bibli.

DarCy


2001-03-26 06:47:08 Re: Může magie škodit? (II)
Domnivam se, ze bychom se meli zamyslet nad tim, jak krestanstvi pracuje s pojmy dobra a zla. Je to monoteisticke nabozenstvi a narozdil od jinych nedisponuje s Bohy, ktere zlo ztelesnuji. Pomocnou berlickou je proto Satan, dabel. Ale jelikoz jedinou autoritou je jediny nejvyssi Buh,
musi ten - dopustit - aby dabel mohl konat zlo.
Je tu tedy naprosta nevyvazenost normalni duality dobro-zlo, dobre citelna v jinych nabozenskych systemech. Odtud zrejme vychazeji ruzne deformace,
ktere provazeji krestanstvi od jeho prvopocatku a vyvrcholily ve stredoveku upalovanim a mucenim nevinnych lidi, kterym byl navic pro obohaci cirkve Svate odebiran majetek. Pokud krestane nevyresi toto dilema mezi dobrem a zlem , lze se nadit i dalsich deformaci v budoucnu. Dalsi problemem krestanstvi je jeho nesnasenlivost s jinymi systemy a snaha za kazdou cenu obracet na pravou viru. Krestansti misionari jiz zdevastovali prakticky vsechny domorede kultury po cele planete implantovanim jim ciziho a nepochopitelneho nabozenstvi. Je to preci hruza, videt drivejsi domorode samany, s obrovskymi esoterickymi znalostmi a vedomostmi, ktere by se mohly hodit celemu lidstvu jako velka studnice moudrosti, jak tupe civi se sepjatymi rucickami
na krestanskeho kneze. Zda muze magie skodit, vedeli nejlepe oni davni samani, kteri bez dnesnich leku dokazali to, co nedokaze dnesni medicina. Sireni krestanstvi je proste zlocin.


2001-03-26 07:31:22 Re: Může magie škodit? (II)
Jsem to ja, kteri odpovidal uz na prvni cast , a to o utoku zrejme multidimensionalni bytosti na mou osobu. Obratil jsem se take se zadosti na pomoc Jezise Krista, ale utoky neprestaly, musim si pomoci sam. S opravdovou uprimnosti se ke krestanstvi obratit nemohu, vzhledem k jeho krvave historii. Pokud ale Vam obrat pomohl, vytrvejte ve sve vire. Za prolevani krve nevinnych obeti nenese vinu Kristus, ale farizejska cirkev. Mozna svou zkusenosti o pomoci,
pomuzete i cirkvi stat se lepsi.
Hari.


2001-03-26 11:37:24 Re: Může magie škodit? (II)
Jiste, mate plnou pravdu. Samotne uceni Jezise Krista je velmi podnetne, stejne jako dobre veci pohanskych kultu. Chyba krestanstvi je v jeho institucionalizaci a etatizaci cirkvemi. Jako statni nabozenstvi nebylo usetreno deformaci a bylo vyuzivano v ideologickem boji o svetovladu.
Chyba neni v samotnem krestanstvi, ale v jeho zneuzivani jako ideologie. Oc jsou lepsi dnesni lidovci nez jine politicke strany?
Hari


2001-03-26 11:51:06 Re: Může magie škodit? (II)
K autorce bych nebyl tak zaujaty. Neco jineho je cirkev a neco uplne jineho je vira, treba v Jezise Krista. Autorce clanku Jezis Kristus pomohl a proto se primkla k jeho uceni. Krestanstvi je mutaci judaismu, a ten nemel k magii takove vyhrady jako krestane ovladani mocichtivymi cirkvemi. Cely system zapadni magie vychazi z judaismu. Jezis Kristus byl historicka osoba a podle Noveho zakona inkarnaci judaistickeho boha JHVH. Proto by i krestane nemeli mit takove vyhrady k magii. Stalo by za uvahu od autorky se dozvedet, zda jeji potize opravdu souvisely s pouzivanim magie, a zda to ma overene treba od sameho Jezise a nejen od kneze. A take zda ji Jezis sdelil, proc ji pomohl.
Hari


2001-03-26 15:37:27 Re: Může magie škodit? (II)
Obrátit se na Krista můžeš kdykoli. Pokud jsi skutečně upřímný, pomůže Ti. Je však zapotřebí také trpělivosti a pokory. Především však víry. Věř ! Ježíš ještě nikdy nikoho nezklamal. No comment.

Za prolevání krve neviných obětí nenese vinu ani Kristus, ani farizejská cirkev. Vinu nese člověk jako jedinec.

DarCy


2001-03-26 16:15:02 Re: Může magie škodit? (II)
...Krestanství je mutací judaismu... takhle bych to Hari nenazývala. Starý Zákon vrcholí v Novém Zákoně. Jeden druhého nepopírá, ale ... Nový Zákon je vrcholem.

Že judaismus neměl k magii takové výhrady ? Nemluvme pouze o magii, ale ke všem náboženstvím měl a má judaismus výhrady. Vzpomeň si na uctívání zlatého telete, kolikrát izraelský lid za celý svůj vývoj musel odolávat pohanským modlám, kterých měl kolem sebe stále dost. Ne, Hari, První Zákon Destatera je nesmlouvavý : V jednoho Boha věřiti budeš. (Lpíte-li na konkrétnosti - prosím : Hospodin řekl : Já jsem Hospodin, tvůj Bůh, já jsem tě vyvedl z egyptské země, z domu otroctví. Nebudeš mít jiného boha mimo mne. 5 Mojž. 5,5-7). Všimni si, že Bůh se konkretizoval. Nemůžeš si ho splést s jiným božstvem. Tento Bůh vyvedl Izrael. Žádný jiný.

...A také zda ji Ježíš zdělil, proč jí pomohl... Proč mi pomohl ? Hari, co je to za otázku ? Ale asi stále tomu nerozumíš. Bůh má o nás zájem. Není to ochočený lev (viz Letopisy Narnie - od Lewis). Nemůžeš Mu nic diktovat. Nemůžeš Ho k ničemu donutit ani rituály ani modlitbou. Je to Bůh - my na Něho nemáme. Ničím si Ho nemůžeme podmanit, ničím pojistit, nijak ovládnout. Hm, není to krása, Hari ? Něco, na co my , lidé, nemáme ? Nepřipadá Ti to opravdové ? Neuvěřitelné ? Obrovské ?

Ráda bych se s Tebou podělila o jeden svůj niterný zážitek. Jak jsem již dříve řekla, hledala jsem Boha už dříve (mohlo mi být asi 15-16. let + - ). Procházela jsem různými náboženstvími a zkoumala je - více méně povrchně i hlouběji, záleží. Zakopla jsem i o křesťanství. Zašla jsem za jedním knězem. Styděla jsem se a tak jsem poněkud komicky vlezla za ním do zpovědnice s otázkou na rtech (kterou si dodnes pamatuji) : Co mám udělat, abych uvěřila v Boha ? ... Tento pokus mi tehdy nevyšel. Nevyšel. Až po čtyřech letech jsem uvěřila. Pravda je však ta, že jsem tehdy neuvěřila svou vinou. Byla jsem příliš sobecká a dětská, abych pochopila a hlavně přijmula velikost Boha. Chtěla jsem Ho mít, ovládat, vlastnit, hračka v mých rukou... Zároveň jsem se však chtěla setkat s Někým , kdo je OBROVSKÝ, moc a moc a moc obrovský, s Někým, kdo by mi připadal neuvěřitelný. Ano, je to dětský pohled... A Ježíš praví : Nebudete - li jako děti, jistě nevstoupíte do Království Božího... jako děti... tj. opravdovost, upřímnost, přímost v našich činech, počínáních, touhách. Čistota. Podívej se do dětských očí a ... žasni.

Trochu jsem odbočila. Proč mi Ježíš pomohl ? Protože mě miluje. Protože chce, abych byla s Ním. Protože Svou krev prolil (i) za mě. Protože se chce se mnou sdílet. Chce se mnou mluvit. Chce mě vést. Chce mě učinit svobodnou. Chce mi pomoci. Chce pro mě to nejlepší...

...A já rozumím a chápu, že tohle se velmi, velmi těžko chápe. Ale tohle můžeš pochopit jedině tehdy, když to zakusíš. Tohle není teorie, tohle není učivo, tohle se nenaučíš. Ne. Sv. Terezie z Avily pravila : Dejte mi největšího hříšníka, toho nejhoršího z nejhorších, který by byl OCHOTEN se se mnou měsíc modlit. Měsíc. Jeden měsíc... A učiním z něho světce. Tolik sv. Terezie. A já její slova potvrzuji. Chcete-li kdokoli, kdo čtete tyto řádky poznat Boha. Modlete se k Němu. S Biblí. Čtěte Písmo (1. kapitolu evangelia + 1 Žalm). Nevěřím, že byste Ho nepoznali. NEVĚŘÍM ! ! ! Ale je tu jedna podmínka - vyžaduje to dětskou upřímnost a opravdovost. Jestli nevíte, jak tohle vypadá, zajděte se podívat na děti, třeba jak si hrají, jak jsou opravdově, bytostně, naprosto zabrané do hry. A přesně tohle zkuste aplikovat v modlitbě. Nic majetnického. Zkusit se podvolit vůli Boží, PŘIJMOUT JEŽÍŠE JAKO SVÉHO PÁNA A SPASITELE - to je velice důležité a v každé modlitbě vyslovit toto vyznání nahlas. Tahle výzva nezůstane bez odezvy. Pozná Ho každý. A jestli by se vám něco nezdálo nebo něčemu nerozuměli, ozvěte se mi na adresu charonn@seznam.cz . Nic těžkého.

DarCy2001-03-28 06:26:34 Re: Může magie škodit? (II)
Je nutne si uvedomit, ze krestanstvi vychazi z judaizmu, ktery vyslovne zakazuje tzv.-modlarstvi-,cili uctivani jinych bozstev,ktere jsou zobrazeny jejich podobou, napr. sosky ap. Myslim, ze je to jedna nedobra vec prejata krestany, ktera vede cele krestanstvi k absolutni nesnasenlivosti s jinymi nabozenskymi systemy.
Pro pochopeni cele tragedie krestanstvi Vam doporucuji precist preklad stredoveke publikace Kladivo na carodejnice. Sama uvidite az k jakym zrudnym zaverum lze chybnym chapanim krestanstvi dojit. Knizku urcite sezenete, nedavno byla vydana. Velmi ji doporucuji vsem krestanum, aby konecne prohledli a pochopili uceni Jezise Krista.
Upozornuji Vas, protoze jste zena, ze obeti inkvizotoru byly v prevazne vetsine starsi zeny.
Zvrhli tyranove promitali a nutili mucenim vypovidat tyto nestane zeny svoje potlacene a zvracene sexualni myslenky. Knizku si prosim prectete a dejte ctenarum vedet k jakym zaverum jste dospela.2001-04-02 13:34:29 Re: Může magie škodit? (II)
...křesťanství vychází z judaismu, který výsloveně zakazuje trv. modlářství, čili uctívání jiných božstev, které jsou ...

Bůh se v Písmě jasně vyjádřil. Je to první zákon Desatera : V jednoho Boha věřiti budeš. Konec. Tečka. Žádné dodatky zde neexistují. To už si dohodni s Pánem, zda chceš být tou vyjímkou, která si tohle bude moci dovolit.(mimochodem,nejsem si vědoma nikoho, komu by se tohle podařilo a to už tu byli sebemoudřejší rabíni, kněží, biskupové atd., takže si dovoluji prohlásit, že máš velice mizivou šanci pozměnit Zákon daný Bohem) Jenom Ti pravím - čistě sama za sebe - čím více budeš činit vyjímek, dodatků, kliček a výhod pro sebe samého a vlastní pohodlí, tím spíše (nebo dříve) zabředneš do vlastních rádoby-moudrostí a rádoby-až-do-konce-domyšlených-věcí. Tahle absolutizace je pevným a neochvějným základem, o který se opírají jak křesťané, tak židé (třebaže těch věcí je trochu víc). Navíc - A TO PŘEDEVŠÍM - je to SLOVO BOŽÍ - SLOVO BOHA - a když do toho začne rypat člověk , obvykle to...

Zákon Desatera je neměnný, pevný a vede ke svatosti. Ty ho nezměníš. Pokud se Ti nelíbí, nikdo Tě nenutí. Je zde ale dostatek lidí, kteří pochopili, o čem to všechno je a čeho je skutečně zapotřebí. Položili otázku, hledali a On - Svatý se jim dal poznat. Zákon není o tom, že se Ti líbí nebo ne. Buď přijmeš Boží nařízení, nebo se proti nim postavíš. To je PŘEKRÁSNÉ ! ! ! Co je na tom překrásné ? To, že člověk je donucen odpovědět buďto ANO nebo NE. Neexistuje odpovědět NEVIM nebo snad TEĎ NE, či AŽ POTOM. Ne. Buď odpovíš na Boží volání, nebo půjdeš po své cestě, kterou si vedeš Ty, sám, a skutečnost kde a jak skončíš člověk velice rád vyčítá Bohu a hledá chyby na druhých. Óóóó, jak prosté ! Ty jsi vinen ! On je vinen ! Ona za to může ! Kdo to vlastně udělal ? Trest ! Trest ! Trest ! My jsme výborní soudci - výborní soudci druhých. Tohle nám jde.

...pro pochopení celé tragédie křesťanství Vám doporučuji přečíst překlad...

Děkuji, vím, o čem je řeč. Jestliže někdo postaví svou víru nebo své názory na knize , na filmu nebo na nenávisti, pak sbohem. Drž se té knihy, drž se toho filmu, drž se nenávisti, třeba Tě to uspokojuje, třeba Ti to dává odpovědi na otázky, třeba Ti to dává důvod proč druhými pohrdat,¨nenávidět je, odsuzovat, třeba Ti to dává radost, třeba jsi díky ní spokojený, třeba ... Mě BIBLE dává odpověď na každou otázku, na každou situaci,pomáhá mi řešit problémy, udává směr, je plná ukazatelů, UČÍ MĚ (kolik milostí poznání jsem díky Pánova milosrdenství byla schopna poznat), vede, naplňuje, DÁVÁ MI SVOBODU, takovou, jakou jsem nikdy dříve nepoznala, naplňuje láskou, radostí, pokojem, slyším Boží hlas, který skrze ni ke mě promlouvá, obdivuji zázraky, které Bůh učinil , naplňuje mě vírou a nespočetnem darů, milostí a požehnání, které jsem NIKDE JINDE nepoznala. Ano, setkávám se s PÁNEM, to je pro mě víc, než kniha, víc než film, víc než nenávist, víc než názory druhých. Poznávám Boží milosrdenství, Jeho lásku, Jeho zájem o mě, Jeho NESMÍRNÉ MILOSRDENSTVÍ, které bych však stěží dokázala pochopit, kdybych se sama nesnažila být Jemu podobna, ne však tak jak já chci, ale jak chce On. Až když během modlitby prohlásím, že všem jsem odpustila (někdy nemusím cítit skutečné odpuštění, zranění může být hluboké, a city se velmi pomalu léči, ale důležité je věřit, že právě TEĎ odpouštím), poznávám, jak OBROVSKÉ JE JEHO MILOSRDENSTVÍ, LÁSKA a RADOST ! ! !

...Velmi ji doporučuji všem křesťanům, aby konečně prohlédli a pochopili učení Ježíše Krista...

Tu knihu znám, nejednou jsem ji zhlédla ve zfilmované podobě. Mmj. pravíte ..aby konečně prohlédli a pochopili učení Ježíš Krista... Vy chápete učení Ježíše Krista takto ? Pak tedy, já , Darcy , velmi doporučuji Vám a vám všem, abyste si přečetli v Bibli Nový Zákon a abyste všichni konečně prohlédli a pochopili učení Pána Ježíše Krista. Amen.

...Upozorňuji Vás, protože jste žena, že obětí inkvizitorů byly v převážné většině starší ženy...

Můj soucit jim život nevrátí, jim - ženám, jim - mužům, jim - dětem. Nikomu. Spíše si beru z těchto dějin ponaučení - MILOVAT druhé, odmítat nenávist, násilí a zlo a následovat Pána. Chci se poučit. Ne v tom pokračovat. A co Vy ?

DarCy

2001-04-07 17:27:15 Magie škodit může
Magie je vlastně lépe využitá naše potlačovaná schopnost,kterou má naprosto každý a záleží jen na něm,jak ji hodlá rozvinout či potlačit.Potalčování své prapůvodnosti se může neblaze projevit na zdraví nebo duševní rovnováze.Magie není netopýří ucho a pár bylinek v hrnci...je to přání a jeho nalezení ve spleti matoucích pramenů.
bila_magie

2001-04-12 14:58:20 Re: Může magie škodit? (II)
Zdravím...na začátek musím souhlasit...magie není ani bílá ani černá,ale je to nůž a záleží jen na nás,jestli s ním budeme krájet chleba nebo někoho probodneme...potom k tomu satanismu a křesťanství...myslím si,že všechny ty věci kolem jsou jen výmysli...mám namysli,ano,uvnitř,je pravda,ale časem se to oplácalo,aby to lépe vyhovovalo lidskému egu.Tím nechci říct,že je špatné věřit v nějaké náboženství.Neodsuzuji žádné.Jen si myslím,že je nesmysl říkat toto náboženství je pravé a toto ne...atd.Podle mne není tolik pravd,ale cest.Každé náboženství je cesta,která nás nakonec jednou dovede k jedné pravdě.Lidé mají různé povahy a jako jediné stvoření svobodnou vůli.Proto si mohou sami vybrat,jaké oblečení na sebe hodí,jaké jim nejlépe padne.Ohledně démonů,vyvolávání duchů atd.,je to o tom,že pokud tomu člověk opravdu neuvěří,ten duch(nebo demon)tam nebude(člověk ho neuvidí)...pokud by tam ale opravdu nebyl,také ho neuvidí...
Celkově jak bude působit magie na dotyčného záleží z jakého důvodu se na ní dal,co od ní očekává.Pokud se jí někdo zabývá třeba kvůli silám,jako pohybováním předmětů pohledem atd...může si je časem vyprosit od vyššých,ale k čemu mu budou? Je to jako když se malé dítě učí psát.Musí i pochopit k čemu mu to psaní je,jinak to nikdy nevyužije.
Mějte se všichni tak,jak si přejete...
Omluvte prosím můj pravopis,čeština už není můj první jazyk...
Live in peace and death

HELL FROM SAINT
HellFromSaint

2001-05-24 12:17:36 Re: Může magie škodit? (II)
Eh, nemyslim si, ze laska je dobro. Dokaze byt stejne kruta a zla jako nenavist. Jsou to sily opacne polarity. Proc by jedna z nich mela byt dobra?

Dabel je poprenim Boha. Pokud existuje Buh, nemuze existovat Dabel.

Jestlize je Dabel 666 a Buh 777, potom Dablu chybi 111 dilu do Boha. Ale pomni: Buh obsahuje 666 dilu dabla.

Kde je pravda?

Preber si to, jak chces Anonyme.


Raon

2001-07-10 04:54:19 Re: Může magie škodit? (II)
tedy jaksi s prominutím, on se na nás .... i ten
velký Bůh.


2002-03-27 15:14:01 Re: Může magie škodit? (II)
Jak už někdo podotkl, chtělo by to definovat pojem MAGIE. Vím že se na moji hlavu snese mnohá kritika, ale upřímná modlitba k bohu a k Ježíši kristu, plně v souladu s katolickou církví, provedená při oficiálním katolickém obřadu, je také magickým obřadem. Nebo svaté přijímání.....(opět zdůzaznuji upřímné a procítěné provedení)

Pokud budu používat magii pouze pro ovlivnění sebe sama a jen sebe sama, na své cestě za pravdou, dokonalostí, získáním harmonie a lásky nebo jak tomu kdo říká nemělo by se nic stát, naopak mělo by mě to povznášet.

V okamžiku kdy se pokusím prostřednictvím nějakého rituálu (magie, myšlenky) někoho ovlivnit, ať už k jeho zdánlivému prospěchu nebo neprospěchu je to škodlivé jak pro něho, tak pro mě.
Je to námět na delší debatu a pro tu tady není prostor, ale chce to hlavně přemýšlet a pokusit se být nezaujatý.

jasnou mysl všem

Tepore

2002-10-02 10:22:41 Re: Může magie škodit? (II)
tak dobře jsem se pobavila-cizí bytosti chápu,vím o co jde,ale taky vím že lidi co je mají v bytě mají byt za sumu o které si mohu jen snít a nedělají nic řekněme dobrého(je to v uvozovkách kdyby si nikdo nevšiml)a no křesťanství-hezká věc...hm,ale některé jeho cesty jsou jaksi(bez urážky )nepřehledné a přece jen když si rozumně smýšlející člověk projde dějiny je jasné že zrovna biblí se řídit nelze a když jsem viděla jednoho mého známého který přestal jezdit na všechny larpy a chodit do čajoven-načež začal jezdit světit kostely...mm..copa se nám to s klukem za půl roku stalo he?takže krásný pozdrav DarCy a ano je to moc pěkné téma a rozhodně beza diskuze:))
Aponina

2003-01-02 21:01:45 Re: Může magie škodit? (II)
Krestanstvi a carodejnictvi je uplne neco jinyho.Krestanstvi odjakziva utlacovalo carodejnictvi,takze nechapu jaka carodejnice nebo carodej by navstevovali spolecenstvi Jana Krtitele.carodejnictvi neuctiva boha z nejakyho krestanstvi.


2004-02-15 19:38:13 Re: Může magie škodit? (II)
Zdravim vsechny,
a musim prispet i svym komentarem do mlyna, to mi proste neda:-)
Osobne si myslim, ze clovek, ktery se znicehonic zacne zabyvat magii, je najednou citlivejsi a zranitelnejsi k ruznym silam. A to i negativnim. Z toho se nabizi i odpoved na to, proc slecna (pani) dosla k nazoru, ze je magie skodliva. Clovek, ktery se pousti do neceho takoveho na vyssi urovni, by mel byt charakterove a osobnostne take na vyssi urovni! A o tom to vsechno je. Magie neni sama o sobe v zadnem pripade skodliva. Daleko skodlivejsi je nabozenstvi, ktere kdyz je lidem vnucovano, nadela vic skody nez uzitku. Kazdy at veri svemu nabozenstvi a nikdy nevnucuje nic ostatnim. A s magii se to ma tak, ze pokud vas zajima jen jako dobrodruzstvi, tak ruce pryc. Protoze magie je vlastne neco jako prirodni a vesmirny princip, ktery zde je odjakziva, ale je treba nejdriv pochopit sama sebe, umet se podivat na svet jinak, hloubeji.

Takze muj nazor je takovy, ze straseni bububu, jak je ta oskliva magie je skodliva, je nesmysl. Kazdy si musi sam uvedomit, na co ma a na co nema. Take se nehlasite na vysokou skolu treba jaderneho zamereni, kdyz vite, ze nemate schopnosti tuto skolu zvladnout. Jen tak si o magii neco precist trenuje mysl, vnimani. Ale zabyvat se ji do hloubky, to si musi kazdy rozmyslet, zda na to ma.


2004-07-27 23:24:12 Re: Může magie škodit? (II)
... a jak nám historie káže, ani dobré jméno Katolické církve ...


2005-03-01 04:47:31 Re: Může magie škodit? (II)
vsichni bychom meli nejdriv vedet, ze magie se deli na cernou a bilou, a take bychom meli poznat sami sebe, kam vedou nase cesty, co jsme zac, jakou mame energii a ceho jsme schopni. Pokud nekdo chce vyvolavat duchy, tak prosim..ale neverim tomu, ze tito lide jsou potom czela vyrovnani. Nevim co a koho vidi..ja mam zkusenosti hodne a trvalo mi dlouho, nez jsem procetla par chytrych knih a dospela k nazoru, ze pokud zpracuji svou energii, vyvinu svuj intelekt, a pouziji magii bilou, ktera nikomu neskodi, potom se mohu citit dobre. Vim i, ze mohu pouzit i magii cernou, ktera tez funguje, ale s tim spokojena nebudu i kdyz me k tomu povede napriklad spravedliva pomsta. tyto veci se vraci, a je treba upozornit, ze bozi mlyny melou pomalu, ale jiste. Nesnasim lidi, kteri si koupi tarotove karty a zacinaji se ucit vykladat ANIZ BY KDY MELY TU SCHOPNOST. pokud se s tim clovek nenarodi, nema sanci ten talent ziskat. Proto prosim vas vsechny, kteri si myslite jak dobre delate kdyz vestite, zamyslete se nad svoji osobnosti, pouzijte empatii a tim ziskate jasnou odpoved. Pokud nekdo umi, potom smekam. Osobne chodim uz sest let k jedne kartarce a nenecham na ni dopustit. Ja sama jsem velmi spiritualni osoba a vim, co zmuze magie. Proto prosim...JEN V DOBREM A S DOBRYMI UMYSLY.


2005-04-06 17:00:30 Re: Může magie škodit? (II)
slowy arschlochi ritualnicek


2005-05-10 15:56:28 Re: Může magie škodit? (II)
Musím říct, že po přečtení zde uvedených článků a komentářů o magii se mě zmocnil stejný pocit, jako už víckrát při čtení slovních soubojů na různá duchovní témata. Nevím přesně, jak to popsat, ale je to jakýsi úlek, odpor, nechuť, strach, našlo by se mnoho podobných výrazů. Z těch dohadů totiž nějak cítím vzájemnou agresi a to mě na stránkách, kde vlastně hledám nějaké poučení a krásno, nějaké pohlazení po duši, vždy vyděsí a odradí na čas od vyhledávání duchovních věcí. Možná je nějaká chyba ve mně, ale nevím jaká a co s ní a tak prchám. Na nějaký čas...
fzu

2005-11-18 13:27:42 Re: Může magie škodit? (II)
K tomu utoku na DarCy:Jeden clovvek tiez vyvolaval duchov a nakoniec zacali k nemu chodit bez privolania.Nakoniec sa z toho zblaznil.Skoncilo to tak,ze vyvolaval len svojho stryka a stal sa z neho liecitel.Mozno aj DarCy robila to,co nemala.


2006-03-13 21:34:25 výborný komentář
Zuzana na hrad!!!
trollkona

2006-11-06 00:31:16 Škoda v.užitek wasRe: Může magie škodit? (II)
Nelze souhlasit, chcete jíst, pít přemýšlet milovatb své přátele avýt s nimi, Daříli se to a má-teli toto potěšení, nepotřebujete více.Musíte si zabývat pouze jedním plánem své ochrany, nebot drive či později přijde závist. Nejen od těch, od kterých to čekáte ale i od neuznaných duchů, kteří sami již mohou pouze škodit. Obrana proti nim je bílá je potud, pokud neuděláte věc v rozporu ne se svýn svědomím, ale sami se sebou.Nesmíte překročit zakázanou řeku ani proto, abyste dostihli toho, co vám vzdal nejdražží. Ale můžete přikázat řece, aby změnila tok.Tento živel uposlechne ale se svým mnohem vyšším vědomím zničí pronásledovatele beze zbytku. Magie škodí Vám a ničí druhé.A kdo jste, abyste ji to vyčítali ? Bylo by snad lepší žít bez ní ?


4/5 - (4 votes)

Shlédnutí: 86

4 komentáře: „Může magie škodit? (II)

 • 16. 4. 2020 (16:51)
  Trvalý odkaz

  Ja si rozpamätávam (či skôr preciťujem) svoje minulé životy a sú poznačené mágiou, satanizmom a hlavne veľkým zlom.
  Zaujímavé že keď rozpamätávanie začalo, celkom presne to opisovali horoskopy na magick.cz. Najprv som spoznal ženu, ktorú som nepochopitelne zúfalo miloval, potom svoju bývalú matku, ktorá si pamätá svoju minulosť a dodnes cíti v ústach chuť detského mäsa, diabol za ňou chodí a ona sa pokrytecky modlí. Mal som známu vešticu čo mi to pomáhala ozrejmovať. Ukázalo sa, že i s ňou som bol zapletený a aj jej charakter sa odhalil.
  Vysvetliť vzťahy s týmito tromi ženami by bolo na dlho.
  Mágia je len nástroj ktorý môže byť použitý s hocijakým zámerom. Darebný jedinec bude používať darebné metódy na darebné ciele ako kedysi ja v spolku podobných duševných mrzákov.
  Naopak čestný a poctivý človek si zvolí aj seberovné ciele a cestu k nim. Aj ublížiť môže byť dobré a prospešné ak je ublížené odpornej bytosti ktorá si to svojimi skutkami zaslúži. Ja som však ubližoval nevinným podľa toho čo ukazovalo kyvadlo veštice. Moje sa so mnou po dvoch týždňoch prestalo baviť a ani žiadne iné mi už nefunguje.

Napsat komentář