OPTIMISMUS je lidskému druhu VROZENÝ

Obdobně jako je člověk již při narození vybaven instinkty, nepodmíněnými reflexy, tak je vybaven vlastností, kterou charakterizujeme jako OPTIMIZMUS. Plně se projeví pochopitelně až s věkem, jak člověk roste, jak se učí. Nemyslím, že jsem objevil tímto Ameriku, není to však tak bezvýznamné konstatování. Bez pozitivního očekávání příštích věcí bychom neměly důvod, správný stimul ke svému růstu, jde však o to, zda toto pozitivní očekávání nepřeháníme, tj. zda přání není otcem myšlenky, názoru, přesvědčení. * Ani na tom by však nebylo nic špatné, pokud by nás to nesvádělo k určité lenosti, nihilizmu a k názoru “vždyť přece na mne tolik nezáleží, když je to málem automatický, fatální vývoj”.

Když si tohle lépe uvědomíte, tak musíte přehodnotit řadu svých očekávání počínaje nejpopulárnějšími hity poslední doby o velevýznamném věku Vodnáře, který automaticky přínáší sebou produchovnění celého lidstva, nebo u nás rozšířený hit – či spíše již evergreen – tvrdící, že Čechy jsou budoucím duchovním centrem celého světa. Již jsem dokonce slyšel o příchodu po Kristovi druhé nejvýznamnější duchovní osobnosti lidských dějin – údajně již někde v Čechách chodí v současnosti do základní školy…. Ale škoda dalších slov.

* Pro ilustraci (z ne-duchovní sféry). V šedesátých letech světoznámý britský spisovatel a vědec Arthur C. Clark očekával tento sled vědeckotechnických objevů:

1990 – energie z jaderné fúze; kybernetické organizmy
2000 – umělý rozum; zpomalení času; zvýšené vnímání času
2010 – telesenzorové zařízení; řízení počasí
2020 – řízení dědičnosti; jaderné katalyzátory; roboty
2030 – získávání nerostného bohatství z vesmíru
2060 – zakřivení času a prostoru
2070 – dosažení rychlosti blízké rychlosti světla; ovládání podnebí
2080 – strojový rozum, který překoná rozum člověka
2090 – světový mozek; teleportace hmoty; nesmrtelnost
2100 – astroinženýrská technika.


Archiv komentářů pro tento článek:

2001-03-22 15:41:56 Re: OPTIMIZMUS je lidskému druhu VROZENÝ
Velmi,zajímavé a pravdivé.Zajímalo by mně více o tom duchovním vůdci,který chodí na ZŠ,jelikož jsem v životě ještě nic podobného neslyšel.A pokud někdo takový opravdu existuje měl by si dávat pozor,protože s velkým věděním přichází i velká zodpovědnost.
auriel

2001-10-09 01:09:21 Re: OPTIMIZMUS je lidskému druhu VROZENÝ
ZS jiz vysla.Ráda bych si promluvila,ale jsem pod jinými jmény-XTra,Zain,treba na Seznamu na Gigachatu.
Holoheň

3/5 - (2 votes)

Shlédnutí: 54

Napsat komentář