Comte de St. Germain

Comte de St. Germain

Hrabě St.Germain se stal legendou 18.století. Ale proč vlastně? Snad proto, že věděl více než ostatní?
Tak to se již neví a asi ani nikde nedozví. Ale jedno je jisté, po dlouhém hledání jsem našel aspoň pár dílů do velké skládačky o St.Germainovi.

Život velkého alchymisty

Hrabě St.Germain (celým jménem : Alexandr Francoa de Saint Germain) se narodil v roce 1754. Bohužel přesné datum jeho narození jsem ještě nezjistil.

Otec St.Germaina byl velice moc podobný svému synovi a také jako on se přátelil s nejmocnějšími lidmi v Evropě. Otec St.Germaina byl vysoký důstojník francouzské armády a skoro celý život se toulal někde po moři – zemřel až za pár let na nějaké své cestě. Tělo nebylo nikdy nalezeno, jenom trosky jeho lodi někde u břehů Jižní Ameriky.

Hrabě de Cagliostro

St.Germain se stal ihned po svém narození chráněncem Ludvíka XV. Malý St. Germain téměř už od svého narození jezdíval s Ludvíkem XV. na různé diplomatické schůzky. Asi od třech let se stal zasvěcencem zednářské lóže. Zde se věnoval studiu alchymie a medicíně. Na svůj věk byl velice chytrý a vnímavý chlapec. Kolem deseti let se z něho stává velmi uznávaný alchymista a okultista tehdejší doby. Dveře měl otevřené všude kam přišel a snažil se pomáhat nemocným lidem a to jak chudým, tak bohatým.

Každé prázdniny trávil mladý hrabě v povodí řeky Loiry. Na zámku zvaném “Chambord”.

Jeho věku se St.Germain znal s velice významnými lidmi a osobnostmi tehdejší Evropy. Ale jeho nejlepším přítelem byl hrabě Cagliostro. Díky St.Germainovy byl Cagliostro pozván v roce 1773 až do 10.5.1774 na dvůr Ludvíka XV. Krále Francie (1710 – 1774).

Po roce 1774 vstoupil St.Germain do Rosekruciánské lože a působil tam až do roku 1776. Celé ty dva roky pobýval v tajné alchymistické laboratoři poblíž Drážďan.

Někdy čtyři roky po tom, myslím že v roce 1779 byl pozván na hrad prince Karl von Hesse. Aby po dobu jeho pobytu zde studoval staré okultistické knihy. Mezi nimiž se měla též nacházet záhadná kniha s názvem “Necronomicon”.

Hrabě de Cagliostro

Někdy po roce 1780 se St.Germain oženil se svou starou láskou – Jeanne Du Barry. Bohužel v dnešní době se už neseženou přesné zápisy, kdy a kde se St.Germain ženil. Ví se jen to, že si vzal mladou šlechtičnu Jeanne Du Barry – tehdejší paní a majitelku zámku v Sully. Kolem 30 let byl St.Germain nejvlivnější a téměř i nejznámější osoba. Ve svém vlastnictví měl několik zámků (zámek v Sully, Millemont a zámek v St.Germainu, k těmto budovám patřilo více jak 1000 hektarů vinic, polí a luk).

Ludvík XV.

V roce 1793 se St.Germain naposledy setkává s nejlepší přítelem Alessandrem de Cagliostro, na jeho zámku v Sully. Později se však stahuje ze šlechtických kruhů a uzavírá se více do sebe. A tak poslední část života dožívá na svém panství spolu se svou ženou a služebnictvem.

Umírá až za nevysvětlitelných okolností dne 27.února 1819 v rodném městě St.Germain.

Jeho tělo bylo pohřbeno na místním hobitově za silné sněhové bouře. Mnoho zúčastněných si sněhovou bouři spojovalo s úmrtím velkého okultisty.

Martin Janda


Archiv komentářů pro tento článek:

2001-09-02 12:50:54 Re: Comte de St. Germain
máš to dobrý, ty si asi velice chytrý...


2001-10-09 08:58:22 Re: Comte de St. Germain
hmmmm....2004-11-18 10:34:16 Re: Comte de St. Germain
Rozenkruciáni...co ty hošku víš o rozenkruciánech
co zbytek světa ne ? Kromě vylepenejch plakátu neudělali co vim nic co by zůstalo někde zaznamenáno...
Caligari
3/5 - (1 vote)

Shlédnutí: 28

Napsat komentář