Život a my

Je to už delší doba, co jsem poprvé viděla reklamu na “novou vůni pro muže” Career. Ale došlo mi to teprve nedávno:

“Rádi vítězíme. Ne pro vítězství, ale pro radost z boje.”

Když vezmeme, že celý život je neustálý boj. Boj o přežití. Nabízí se otázka: Jak dosáhnout vítězství, abychom měli z boje – života radost?

Dostáváme nějaké trestné body? Existují vůbec nějaká pravidla? Jistě, tvoříme si je sami. Například: Pravidlo demokracie: Žij tak, abys neohrožoval život ostatních. Ale jde to vůbec? Každý z nás určitě alespoň třikrát tohle pravidlo porušil. Jde žít – bojovat s tímto pravidlem nad hlavou?

Další: Morální pravidlo civilizovaných států: Žij tak, abys ulehčil život ostatním. Není, co dodat.

Kam se však poděl nepsaný, ale platný zákon přírody přežívá ten nejsilnější?

Příliš mnoho otázek a tak málo odpovědí, pomozte mi je najít.

Jen ještě jedna poslední: Je smrt vítězství anebo prohra?


Archiv komentářů pro tento článek:

2001-12-08 21:38:43 Re: Život a my
Ahoj:)
----Kam se však poděl nepsaný, ale platný zákon přírody přežívá ten nejsilnější? ----
Myslim ze je tu porad jen neni tak okaty a zda se ze vubec neni... Ale...

-----Jen ještě jedna poslední: Je smrt vítězství anebo prohra? -----
Vzdy je vitezstvim zalezi jen na nas jestli to za vitezstvi bereme a proto si svoje vitezstvi tvori kazdy sam...Bohuzel todle nepovazuji za pravdu....jen toto:Kazdy si svoje vitezstvi tvori sam...CHES???kdo by rekl ne??Kdo by udelal ano???
Je to velice tezke a nedokazeme to nikdy vysvetlit temito slovy ale pochopit...mozna...
Mej se moc pekne a bud rada ze mas otazky ty nas neustale posunuji a ne zastavuji a nebo deprimuji....JEDNODUSE RECENO ZALEZI NA NAS:))Kolikrat jsme to uz slyseli a kolikrt to jeste budeme muset pochopit:)
Luke

2001-12-11 10:22:29 Re: Život a my
Smrt dle mého názoru není ani prohra aní vítězství... Je to prostě takový výratný předěl. Když zapadá slunce, je to prohra nebo vítězství? A když listy na podzim padají k zemi? ...
Depmaster

2001-12-11 19:45:24 Re: Život a my
V tom mas asi pravdu...spis jsem se vyjadroval k hodnoceni zivota...na konci...:)
Asi jsem to dost zamotal a proto se velmi omlouvam...nemel sem se vyjadrovat k necemu cemu aspon castecne nerozumim a vlastne se jen domnivam z knizek ktere mohou byt mnou spatne pochopeny...Jeste jednou prominte...
Mejte se...
Luke

2001-12-19 12:10:16 Re: Život a my
Lidský život se hodně změnil, už to není každodení boj o přežití ale pohoda, kde se na každého dostane (ale na některé víc).
Už nemáme opravdovou životní nouzi, někteří se nazývají chudýmy jen proto, že si nemůžou dovolit nové video, nebo prázdniny u moře.
Máme vždy co jíst, neumíráme na banální nemoci, žijeme v relativním luxusu, o to méně si lidé všímají utrpení psychického, které jim civilizace způsobuje. Lidé nemají na toto vybudované žádné psychické svaly, občas se sesypou když nejede autobus a oni se nemohou dostat do práce.

M.T.


2001-12-26 14:01:33 Re: Život a my

To pravidlo o přežití silnějšího je tady stále.Je tady pořád stejně jako magie a to že se jej civilizace snaží popřít,stejně jako její magii,je jen další z důkazů.
Pravidlo které jistě všichni znají je:Kdo neváhá,nežere.-A v naší vyspělé společnosti platí stejně dobře jako dříve. Souhlasím tedy s názorem,že Silnější přežije-ale už se o tom nemluví.


K té smrti.Smrt je ví tězstvím jen tehdy,pokud již není co vykonat.Jinak je prohrou.Je to však jen zjednodušený náhled,jež by si sám zasloužil diskusi:o)2001-12-26 14:02:58 Re: Život a my
A jeste podpis:o)


Denethor Grey


PS:Zasr... system.Su nalogovanej a prý anonym.:o( Pcha


2001-12-30 10:31:39 Re: Život a my
Člověk má v přírodě mimořádné postavení, proto zde neplatí, že přežívá jen nejsilnější.
Za toto postavení musí zaplatit tím,že musí myslet i na ostatní. Pro pocit trvalé spokojenosti je to nutné.Vyplatí se to. Prý by stačilo jen několik procent lidí,kteří by mysleli nejdříve na druhé a pak na sebe a celý svět by se postupně změnil k lepšímu. Stalo by se to moderní ostatní by to opakovali?
svo@medialine.cz


2002-01-25 09:42:31 Re: Život a my
- Kam se však poděl nepsaný, ale platný zákon přírody přežívá ten nejsilnější?

Je tu stále ...
Slabší končí v blázinci ...
Silnější tam je stále jednou nohou ...
Nejsilnější ho vidí jen v dálce, rýsují se mu jeho obrysy ...

- Je smrt vítězství anebo prohra?

Smrt je změna...
Je to vytoužený klid, je to zastavení se
Je to (výzva) pro další pohyb
Je to vypnutí motoru, ne jeho zničení...
(a důvody? proč? ... třeba zastavení, třeba nutná údržba ... třeba ... co já vím ...)

sight

2002-02-05 00:02:55 Re: Život a my2002-02-05 15:44:44 Re: Život a my
Zivot je boj o preziti... Me uz zarazila ta sama formulace. Kdyz pominu to, ze se nema cenu nad necim takovym moc zamejslet, protoze nejaky veci clovek pochopit nemuze, je to zajimavy tema pro cloveka, co se neodevzdal osudu. Tak at je takovych co nejvic. Az smrt prijde, teprve potom se tim muzeme zabyvat. Tak jako ostatni veci prichazeji a odchazeji a my jim nemuzem branit. Nekdy po nich zustanou jen vzpominky nekdy ani to ne, kazdopadne jen ten soucasny okamzik ma cenu takovou, abychom ho prozili, jak nejlip umime, a ne ztratili.

Vinci


2002-02-10 22:27:42 Re: Život a my
Smrt je prohra jen v některých případech!V nešťastném životě je to určitě vítězství.


2002-02-10 22:56:47 Re: Život a my
Chtěl už někdy někdo zemřít kvůli svému životu?Jak se mám dostat z věčného utrpení, které jak se zdá nemá konce ani jiného řešení než je smrt?


Ohodnoť

Shlédnutí: 24

Napsat komentář