Začátky jsou těžké

Dlouho a pečlivě jsem na internetu hledala stránky zabývající se magií. Marně… Některé byly lepší, jiné horší. Dozvěděla jsem se ale také spoustu informací, které mi absolutně nedávaly smysl. Na jedné rozebírali, co to vlastně MAGIE je, na další byl postup magické evokace, popřípadě astrálního cestování. Inu, stránky to jsou pěkné, ale musíte mít praxi. Vůbec Nikde jsem nenašla napsané, jak bych vlastně měla začít. A asi bych hledala doteď, kdybych nepotkala člověka, jež se o magii též intenzivně zajímá, a který by mi nedoporučil úžasnou knihu od pana Františka Bardona( Brána k opravdovému zasvěcení).   Ve svých článcích budu jeho slova často citovat, ale nebudu se je snažit napodobit. Chci vám je pouze zprostředkovat.

Každý by si měl hlavně uvědomit, i když nebude mít zájem stát se zasvěcencem, že astrálně putovat nebo se pokoušet o evokaci, prostě bez předchozí průpravy prostě NELZE!! Jestli to někdo dokázal, tak mu patří veškerý můj obdiv, ale jedná se spíše o výjimky, o lidi, kteří jsou extrémně nadaní.

Také musíte zachovat mlčení o svém magickém vzestupu a všeho s magií spjatého – je to důležité.

A jelikož si myslím, že ostatní nedopadli s hledáním o moc lépe, pokusím se vám díky tomuto portálu zprostředkovat důležité informace nejenom od pana Bardona, ale i od jiných zasvěcenců.

Na rituálu jsem již jeden článek publikovala “O živlech” a jde o teoretické zasvěcování. Na tento článek budou samozřejmě navazovat další: Princip OHNĚ, VODY, VZDUCHU a ZEMĚ, aj.

 

A reakce na článek, že magie škodí?

Vlastním cvičením a sebezdokonalováním se vám sice naprosto změní osobnost, ale pokud byla cvičení prováděna svědomitě, pak jedině k lepšímu. Se změnou se ostatně musí počítat. Sami poznáte. A opět: Pokud jste opravdu velice svědomitě cvičili, řídili jste se všemi pokyny, už ani škodit nemůže. Magie neškodí, jenom člověk může s její pomocí škodit- s následky.

A pisatelka na mě nepůsobí zrovna dojmem, že by si toho byla vědoma. Hlavně svým vyznáním- téměř fanatickým. Člověka, jež je duševně vyzrálý, neuspokojují žádná známá náboženství, ale také je neodsuzuje- není ateista. Má vlastní vyznání a vyznání ostatních respektuje. Já jsem jedním z nich. Každý z nás je totiž Bůh, jenom ho v sobě musíme objevit.. A cílem magie je probudit v sobě Božství, tedy nejvýše chápané bytí. Buddha byl také člověk, a teď je Bohem, i spousta jiných.

Tím bych chtěla ukončit takovou malou předmluvu pro budoucí články.

 

P.S.:

Doufám, že mé články a jejich pokračování, ukážou všem, kteří chtějí, cestu a ostatní ať je minou bez povšimnutí.

Chani


Archiv komentářů pro tento článek:

2002-07-22 11:57:22 Re: Začátky jsou těžké
Citim sa trochu previnilo, ked reagujem na tento clanok, pretoze podla autorky ti, ktorym neukazuje cestu maju prejst okolo neho bez povsimnutia. Kedze ale chcem vyprovokovat trosku diskusie a pocvicit si sloh, uvadzam nasledovne postrehy:
Domnievam sa, ze magia je individualna zalezitost, neexistuju v nej jedine spravne postupy. Koniec koncov, kazdy znamy mag mal vypracovany system vlastny. Tiez som kedysi nevedel ako zacat v magii a tiez sa mi dostala do ruk Bardonova kniha, dodnes asi jedina prakticka prirucka o magii dostupna v cestine/slovencine. Napriek tomu, ze som bol ako mladik ohureny praktickymi radami a instrukciami, nikdy som sa s nou nedokazal stotoznit. Bardonov styl a myslenie mi pripadalo poriadne zastarale a hodne skor Agrippu ako nejakeho okultistu z polovice 20 storocia. Nedokazal som sa napriklad stotoznit s naukou o styroch zivloch. Hoci chapem uzitocnost praktickych “zivlovych” cviceni, vzdy mi pripadali ako prezitok dvojtisicrocnej prirodnej filozofie. Prave moje racionalne odmietanie teorie zivlov mi branilo praktizovat cvicenia a ritualy, ktore sa na nich zakladali. Nastastie som nasiel ine skoly a cesty magie, ktore tuto podu opustili a ktore dokazem praktikovat z vacsim uspechom.
Navody ako zacat s magiou nie je vobec na internete tazke najst, pokial rozumiete po anglicky.
Aj ked sa vsetky uvody do praktickej magie zhoduju v potrebe predbeznych cviceni na ovladnutie mysle, takmer vsetci doporucuju (na rozdiel od Bardona) zacinat aj s magickymi ritualmi, hoci len jednoduchymi ocistnymi (banishing). Podobne je mozne aj pre uplnych zaciatocnikov v magii pouzit techniku tzv. pathworking, samanske cestovanie, ktore je tiez hodnotnym obohatenim magickej praxe a spoznavanim symbolickych struktur vlastneho podvedomia.
Ciest je mnoho a magia nie je exaktnou vedou. Nikoho by nemalo odradit, ked cvicenia doporucovanie niekym inym unho neucinkuju. Treba len hladat a premyslat a porozumiet. Ked porozumieme tomu, co chceme danym cvicenim dosiahnut, podari sa nam pri urcitych teoretickych znalostiach a praktickych skusenostiach vytvorit si vlastnu techniku. Chce to len studovat a cvicit.
vibro2002-07-30 22:23:34 Re: Začátky jsou těžké
V každém případě oběma děkuji. Jirka


2002-10-10 08:42:06 Re: Začátky jsou těžké
........Jak si přejete.


Budiž Vám přáno.

Neználek


2003-12-26 07:43:45 Re: Začátky jsou těžké
Fascinuje mě vztah mezi následujícími dvěmi větami:
-Také musíte zachovat mlčení o svém magickém vzestupu a všeho s magií spjatého - je to důležité.
-pokusím se vám díky tomuto portálu zprostředkovat důležité informace

není to trochu na hlavu postaveno? Tak má se mlčet nebo se může mluvit???


2006-03-03 09:47:40 Re: Začátky jsou těžké
Chytrému napověz, hloupého kopni ...2/5 - (1 vote)

Shlédnutí: 24

Napsat komentář