Astrální cestování

Rozhodla jsem se zde uvést i jiné možnosti, jak opustit své fyzické tělo při astrálním cestování, pro mnohé z vás třeba i jednodušší…

 

Metoda meditace

Možná vás překvapí, že astrálně cestovat lze i při meditaci. Mnozí též tvrdí, že jde o nejjednodušší způsob, protože některé starší metody opouštění těla si žádají pevné odhodlání a tvrdou práci, meditace nikoliv. Usedněte do křesla, zavřete oči a myslete na něco příjemného. Nechte takto uplynout několik minut a poté začněte postupně uvolňovat veškeré svoje svalstvo, dokud se nebudete cítit uvolnění a ochablí jako hadrová panenka. Vaše tělo je uvolněné. Nyní je třeba, abyste zklidnili svou mysl a ztišili a vyprázdnili své vědomí. Možná,že při tom zažijete neobvyklé pocity jako např.: ucítíte chladivý vánek nebo uslyšíte nepříjemné hučení v uších. Ve vašem vědomí se mohou objevit různé tvary a obrazce. Pozorujte je, avšak nedovolte jim, aby ve vás znovu vyvolaly myšlenkové procesy. Až se tedy zcela uvolníte na těle i na duchu, v klidu ležte a čekejte. Možná budete mít pocit, jako kdyby se vám zvětšovala hlava nebo zjistíte, že se pohybujete. Může to být jemné kývání ze strany na stranu nebo silná vibrace. Není snadné tyto věci nechat proběhnout, aniž by jste na ně mysleli. Je však nutné, abyste nepřemýšleli, neboť se jedná o známku toho, že se vaše vědomí chystá opustit fyzické tělo.Pak to náhle přijde. V jediném zlomku vteřiny se ocitnete mimo své fyzické tělo. Pravděpodobně zjistíte, že se vznášíte několik metrů nad ním.Nyní se rozhodněte, kam by jste se rádi vydali. Neanalyzujte to, na co myslíte či co vidíte, jednoduše se nechte unést svými představami a uvidíte,kam vás zavedou.Sledujte vše co nejpozorněji. Dokud váš zážitek trvá, příliš o něm nepřemýšlejte, zhodnotit jej můžete později. Až budete cítit, že je ta správná chvíle,vraťte se do těla. Chvilku vyčkejte, pak napočítejte do pěti a otevřete oči. Nyní můžete přemýšlet o tom, co jste zažili. Existuje řada způsobů jak meditovat, jste li zvyklí na jinou meditační techniku, zůstaňte u ní.

***

 

Metoda houpačky

Toto je obzvlášť příjemná metoda. Začněte jako obvykle postupnou relaxací. Až bude vaše fyzické tělo naprosto uvolněné, představte si, že sedíte na houpačce a houpáte se sem a tam. Soustřeďte se na špičku nosu a temeno hlavy, avšak představujte si,jak se na oné houpačce pohybuje celé vaše tělo. Jak tomu u normální houpačky zbývá, zhoupnete se pokaždé o trochu výš. Výš, výš a výš, dokud nebudete mít pocit, že jste se přehoupli. V nejvyšším bodě oblouku, kdy to už už bude vypadat, že houpačka opíše celý kruh, se v duchu posaďte a pak náhle zjistíte, že jste venku z těla.Bude to zvláštní pocit. V žaludku stále ucítíte, jak jste se houpali, avšak zároveň se vám naskytne pohled na vaše tělo, uvolněné a nehybné.Po několika takovýchto pokusech možná zjistíte, že už nemusíte provádět postupnou relaxaci, nyní již budete moci usednout na kterémkoli místě, zavřít oči a představit si, jak se houpete na houpačce výš a výš, dokud se neoddělíte od svého fyzického těla.

***

 

Francouzská metoda

Tuto metodu hojně používali francouzští průkopníci astrálního cestování v druhé polovině 19. století. V té době podle několika knih měli prý Francouzi ve výzkumu mimotělních zážitků výrazný náskok před ostatním světem a zaznamenali řadu pozoruhodných úspěchů. Tato metoda by pro vás neměla být těžká, avšak stává se, že mnoho lidí v této metodě uspěje až na druhý pokus. Podle mého názoru je to proto, že je těžké dosáhnout stavu vědomého i nevědomého chtění. Bylo by tedy vhodné, abyste týden předem co nejintenzívněji mysleli na opuštění svého těla. Až budete připraveni začít, zvolte si tichý, klidný večer a jako vždy si zajistěte, že nebudete rušeni. V místnosti by měla být tma a příjemná teplota. Měli byste být sami. Zavřete oči a uvědomte si své dýchání. Poté zaměřte svou pozornost na prsty jedné nohy. Soustřeďte se jen a jen na ně.Vnímejte, jak se v tomto místě od vašeho fyzického těla odděluje jeho astrální dvojník. Jakmile se vím to podaří, učiňte totéž s prsty u druhé nohy. Takto postupujte po celém těle a takto vnímejte, jak se astrální dvojník odděluje od každičké jeho části, dokud nedosáhnete temene hlavy. I v tomto místě své astrální tělo oddělte, takže nyní spočívá volně ve vaší blízkosti. Nyní zaměřte svou pozornost na čelo a silou vůle své astrální tělo přimějte, aby se vzdálilo. Právě v tomto okamžiku vstupuje do hry vědomé a nevědomé chtění. Každou částečkou svého těla si přejte, aby se vaše astrální tělo vydalo na cestu. Než se nadějete, buďte na sebe hledět z výšky stropu.

***

 

Metoda víru

Toto je metoda, kterou v době kolem první světové války používal často francouzský okultista Yram. Náhoda tomu chtěla,že ve stejnou dobu takto cestoval ve Spojených státech amerických i Prescott Hall, člen americké společnosti pro parapsychologický výzkum. Ten svým žákům radil toto:

 1. Žák by se měl vyhnout masu. Některým lidem pomůže půst, avšak všichni by měli omezit přísun potravy.
 2. Hodinu či dvě před jakoukoli astrální cestou by žák neměl jíst vůbec.
 3. Žák by měl konzumovat hlavně ovoce a zeleninu. Blahodárné účinky má především mrkev.
 4. Za vhodná se považují syrová vejce, která astrálnímu cestování napomáhají.
 5. Ořechy (obzvláště burské) nejsou vhodné.
 6. Prospěšné jsou všechny tekutiny, avšak měly by být konzumovány s mírou. V den astrálního cestování je třeba vynechat kávu a alkohol.
 7. Žák by se měl rovněž vyhnout tabáku a drogám.
 8. A nakonec dobrá zpráva: “Po šesti až osmi měsících výcviku mohou pokročilí žáci jíst cokoli.”

Ačkoliv přesná doba diety není uvedena, doporučovala bych tak minimálně týden před astrální cestou (před první astrální cestou tak 2 týdny).

 

A nyní k samotnému návodu jak opustit své fyzické tělo:

Sedněte si uvolněně a zavřete oči. Soustřeďte se na své dýchání. Dýchejte zhluboka a při tom se uvolňujte. Když už jste dostatečně uvolnění a dýcháte pravidelně, představte si jednu z následujících situací:

 1. Představte si sami sebe uvnitř velkého kuželu. Vmáčkněte se do jeho vrcholu a pak se jím protlačte ven.
 2. Představte si vodní vír a pozorujte sami sebe, jak v něm kolem dokola kroužíte. S každým přiblížením k tomuto víru se stáváte malinkou tečkou, která se zvětšuje, jakmile se z něj opět vynořujete. Až uděláte několik kol, vír vás do sebe vtáhne a vyvrhne ven z těla.
 3. Představte si, jak se díváte do zrcadla. Upřeně hleďte na svůj odraz a vizualizujte, jak se do něj přesouvá vaše vědomí.
 4. Představte si sami sebe, jak plujete na velké vlně.Když se vlna začne lámat, sledujte,jak vás odnáší s sebou ven z těla.

Všechny tyto obrazy se velmi dobře představují a navíc můžete při dalších cestách zvolit nové metody opouštění těla.Jejich výhodou je, že nejsou náročné na představivost a umožňují vám odpoutat mysl od fyzického těla.

 

Pokud máte jiné metody jak opouštět své tělo a chtěli byste mi je napsat, nebo pokud se mě chcete na něco zeptat, pište na Arianda (mail už je nefunkční). Toto byl můj poslední článek o astrálním cestování, doufám, že se vám celých 5 článků líbilo a že jste si z nich taky něco vzali.

Arianda


Archiv komentářů pro tento článek:

2002-11-11 17:18:50 Re: Astrální cestování 5
Tak co,myslíte, že vám moje články pomohly se o astrálním cestování něco dozvědět, a že jste se i něco naučili?Máte nějakou zajímavou připomínku nebo názor? Sem s ním!!! 🙂
Arianda

2002-11-11 17:43:36 Názor
Ten článek Astrální cestování 5 jsem četl. Je sice dost dlouhý, ale ty metody jsou brány dost obecně a zajímavě. Myslím že názvy Francouzká metoda a Houpačka přilákaji lidi i z jiného důvodu, a to je dobře

S pozdravem

Sgt.Peppers
SgtPeppers

2002-11-11 20:22:25 Re: Astrální cestování 5
ano,rozhodně jsem se díky tobě o astrálním cestování dozvěděla více-na internetu toho totiž moc není-alesponˇ jsem tedy toho moc nenašla.Astrálně jsem cestovat už párkrát zkoušela,ale vždy jsem cítila jen zrychlený tep-měla jsem taky pocit,že padám někam dolů-ale potom to už dál nešlo-co je špatně????Také jsem se chtěla zeptat,jestli při a. c. vadí,když člověk leží,nebo má přes sebe peřinu,nebo deku??

Za odpovědˇ ti předem dík!!!!!!!!!


YZIDA

YZIDA

2002-11-12 17:16:35 Re: Astrální cestování 5
Záleží na tom, jak moc astrálně cestovat už umíš.Doporučovala bych sedět, v leže se totiž může dosatvit ten efekt, že usneš:) a to bys přece při astrálním cestování nechtěla.Sedět pohodlně v křesle.Ano, pocit že padám, to byly mé první zkušenosti s astrálním cestováním.Jsi na dobré cestě, zkus mi ty svoje pocit popsat konkrétněji, budu se snažit ti poradit.Hlavně to nevzdávej!Žádný učený z nebe nespadl. ARIANDA
Arianda

2002-11-12 17:17:44 Re: E-mail
Hele, jak jsi mi psal ten e-mail, budu se ti snažit brzo odpovědět, bohužel tedˇ jsem na netu jen na skok. ARIANDA
Arianda

2002-11-13 09:02:21 Re: Astrální cestování 5
Vážení ethernauti, zabývám se vědomě oním astrálním cestováním již od útlého dětství, kdy jsem nejprve zažíval děsivé sny s padáním na zem. Postupně jsem se ve svých snech naučil létat. Když jsem byl starší, našel jsem v tom způsob zábavy a trávení volného času. Spousta metod se schoduje s mými zkušenostmi. A vím, že je to podobné jako s pohledy na jednu a tutéž věc. Usiluji se nalézt prapodstatu tohoto celkem rozšířeného jevu tzv. astrálního cestování. Učinil jsem řadu pokusů s ověřením reálnosti míst, která jsem prostřednictví astrálu navštívil. A nejedná se o nic jednoduchého, protože zde platí jakási modifikace principu neurčitosti. Astrální svět je nadčasový - znamené to, že můžu navštívit konkrétní místo, ale již si nemohu být zcela jist, v jakém to bylo čase dle měřítek reálného světa. Když jsem si jistý časem, nedokáži určit místo - konkrétizovat jej v reálném prostoru. A ještě se zde nalézá jedna proměnná - implicitní účel konkrétní cesty. Je potom skutečně věcí zvláštní souhry okolností (chcete-li náhody) pojetí takové události - ono magické PROČ. Obracím se nyní na Ariandu s otázkou, jest-li se v přiloženém autoportrétu jedná o astrální cestování: http://www.abraka.cz/experti/autoportret.htm Nechci být tak docela anonymní, tedy šťastné cesty vám přeje jum@abraka.cz


2002-11-13 09:28:03 Odpověď
Jasné. Ono tak zase nespěchá, ale stejně dík.

Sgt.Pepper
SgtPeppers

2002-11-15 08:39:54 Re: Astrální cestování 5
Jak se může stát, že se nit přetrhne? Tvé články jsou opravdu zajímave, ale mám z toho dost strach. Ještě jsem to nezkusila, ale chystám se. Mohla bys napsat jaká jsou nebezpečí?
Eleonor

2002-11-16 09:28:21 Re: Astrální cestování 5
Během týdnu sem nemám moc času chodit a tedˇ jsem tu taky jen nammrk, ale slibuju, že vám všem během příštího týdne,kdy máme kvůli NATO volno 100% odpovím.Děkuji za pochopení.


2002-11-20 12:10:51 Re: Astrální cestování 5
Všem vám v dohledné době napíšu, tedˇ jsem tu jen na skok, abych podpořila Sgt.Pepperse, děkuji za pochopení.
Arianda

2002-12-09 20:14:43 Re: Astrální cestování 5
Zkoušel jsem cestovat.Pomalu jsem se uvolnil a najednou mně začalo bít rychle srdce,mrkat oči a cítil jsem teplo.Je to projev,že astrální tělo opouští fyzické nebo je to něco jiného?Dík za odpověď


2002-12-24 10:08:33 Re: Vánoce
Všem přeji krásné Vánoce a slibuji, že před novým rokem nebo těsně po něm napíšu nový článek, já to tedˇ totiž nějak nestíhám...nezlobte se.Asi to bude něco o bílé magii.
Arianda

2003-01-20 16:13:15 Re: Astrální cestování 5
Mam podobnu skusenost, ale dosial sa mi este nepodarilo vystupit z tela. Ten zrychleny tep si asi citil na tvary a v oblasti cela / tretie oko, 6. cakra/ teda to je aspon moja skusenost. Je to jedna z prvych faz uvolnovania. Snad sa raz obaja dostaneme dalej...


2003-08-25 21:43:56 Re: Astrální cestování 5
Víš, že většinu zde napsaného jsem četl v knize od Webstera a bylo to na slovo přesné...


Shlédnutí: 24

Napsat komentář