Fantazie je silnější než vědění

Fantazie je krásná věc. Člověk si klidně může utéci do vlastního světa. Do světa fantazie, kde není nic nemožné. Do světa, kde vládne láska a kde se sny stávají skutečností. Fantazie je můj svět. Někdy ani nevím, co je skutečnost a co jsem si vysnila. Sny a fantazie jsou opravdu velmi silné. Pokaždé, když je nám smutno, můžeme utéci do vlastního světa. Fantazie nám dává křídla. Dává nám sílu. Sílu k samotnému žití. A bez fantazie? To by nebyl život.

Přistřižená křídla. Spadli bychom na zem. A přestali snít. Konec. Konec všem iluzím a krásným snům. Konec tomu, co nás drží nad vodou. Konec tomu, kam jsme utíkali z tohoto strašného a nespravedlivého světa. Bez fantazie je svět pouhá černá nicotnost.

Fantazie je skutečně silnější než vědění. Pokud v něco člověk věří, tak ta jeho víra má až neuvěřitelnou moc. To, v co věříme, je téměř skutečností, ale to by znamenalo, že skutečnost je neskutečná. Ano, je to pravda.Těžko to pochopit. Je to zvláštní, ale síla myšlenek je opravdu velká. Vlastně můžeme říci, že naše fantazie tvoří skutečnost. Proč se lidé vlastně modlí k bohu? Ne proto, že by snad existoval, ale proto, že věří, že když se budou modlit, tak se stane tak, jak si oni přejí. Například když se někdo modlí, aby se jeho milovanému nic nestalo, ochrání jej síla myšlenek, která věří, že bude v pořádku. A na modlení a víře, že se prosby vyplní, jsou postavena veškerá náboženství. A můžeme si také všimnout, jak některé víry dokáží člověku opravdu zatemnit mozek.

Lidé si stvořili bohy, aby vykonávali jejich přání. Ale ve skutečnosti to funguje tak, že přání nevykonává nějaký bůh, ale my samy a síly našich myšlenek. Stačí jen věřit a všechny naše fantazie se stanou skutečností. Je to jednoduché. Ale je to pravda.

Doufám, že tímto článkem vyvolám zajímavou debatu na toto téma.

Zdenicka


Archiv komentářů pro tento článek:

2002-11-22 12:54:49 Re: Fantazie je silnější než vědění
NO COMMENT


2002-11-22 12:55:29 Re: Fantazie je silnější než vědění
Zajímavé téma.Souhlasím ,že bez fantazie by nebyla spousta věcí.Je to takový i životamotor,ale někdy se to dá i zneužít.Když se sen stane fanatickou vidinou moci nad druhými.Většina z nás má svůj sen který ho popohání dopředu a pomáhá ve chvílích kdy nám zrovna není lehko na duši, pak se oddáváme snům.Někdy pomáhá i utíkání do snů jiným způsobem.Já jsem si třeba v sobě vypěstovala obranu před stresem a načerpání sil.Jeli to zrovna možné uteču od problému spát.Nevím ani jak se mi to daří.Jiný starosmi nespí, já naopak usnu jako špalek, pomalu napovel.Problémy samozřejmě nezmizí, ale vidím jej pak z jiného úhlu ,mnohdy z toho lepšího.
joharcus

2002-11-26 14:35:37 Re: Fantazie je silnější než vědění
Myslím, že je třeba rozlišovat mezi fantazií a imaginací. Pokud používáme fantazii pro útěk od nějakého problému a necháváme se unášet vytvořenými představami, do kterých nezasahujeme, pak ten problém jen prohloubíme, protože se nám nabídne jiná realita, ve které ti nám lépe. Možná, že v extrému této fantazie může člověk propadnout i schíze. Naopak imaginací, aktivní fantazií, se může člověk dostat z bahna zpátky a problém překonat tím, že zapojí svého ducha do řešení oné potíže na mentální úrovni a výsledek se dostaví i ve hmotě.

Otázka skutečnosti neskutečnosti a neskutečnosti skutečnosti :)) je otázkou Máji. Co je skutečné? Pokud bereme za jedinou skutečnost naši hmotnou realitu, pak podléháme iluzi. Pokud bereme za skutečnost jen naši fantazii, podléháme halucinaci. Ničeho příliš.

Panrugos
frabato@ic.cz


2002-11-29 11:35:44 Co takhle se zamyslet nad tím, proč tomu tak je ...
... (pokud jde o poslední větu).

Jedním z vysvětlení, proč jsme ráno moudřejší večera je to, že ve spánku máme kontakt se svým duchovním pomocníkem, chcete-li se svým andělem strážním. Po této ne-vědomé konzultaci (=nejsme si toho ráno vědomi) s ním pak vidíme věci z jiného úhlu a ani nevíme proč najednou to vidíme jinak.


2002-11-29 16:27:19 Re: Co takhle se zamyslet nad tím, proč tomu tak je ...
To nemusí být ani do rána. Mnohdy stačí problém vypustit z hlavy a za chvíli se k němu vrátit a najednou heuréka! máme tady řešení. Podle mě se jedná o vytvoření oživené myšlenky, larvy, s omezenou životností, která na podvědomé úrovni vyřeší věc bez našeho vědomí, a po přenesení řešení do vědomí se ona larva prostě rozpustí. Larvu přitom stvoříme usilovným přemýšlením a oživíme ji emocemi vyvolanými při nevydařeném řešení (vztek...). Důležité je na ni zapomenout, nebo nám bude dál užírat energii.


2005-08-22 15:53:36 Re: Fantazie je silnější než vědění
Konecne nekdo, kdo premysli. Nekdy se fakt ptam sam sebe, proc to jeste nikomu nedoslo. Tak zakladni a do oci bijici fakt. Dik


4/5 - (1 vote)

Shlédnutí: 11

Napsat komentář