Recenze knihy D.J.Conwayové Keltská Magie

Před několika lety jsem si koupil knihu která mě zaujala na první pohled. Grafické zpracování titulní strany vypadalo zajímavě a ještě lépe na mě zapůsobil její název “Keltská Magie”.

Je to opravdu zajímavá kniha a je přímo předurčena všem, kdo chtějí získat magickou praxi v oboru přírodní magie. Hned na prvních stranách vás uvítá krásná báseň “Elfové”.

První čtyři kapitoly jsou věnovány seznámením se s magickým myšlením, ale osobně si myslím, že v rukou začátečníka by tuto knihu mělo předcházet více knih o teorii.

Pátá kapitola je již plně věnována magické praxi. V následujících stranách se mimo jiné dozvíte například jaké pomůcky jsou pro Wiccanské čarování nezbytné a velké množství znalostí nezbytných pro vytváření vlastních rituálů.

Kniha také obsahuje několik základních rituálů, které je pro magickou (wiccanskou) praxi velice dobré znát.

Tuto knihu vřele doporučuji všem, kdo jsou v teoretické magii již orientováni, ale touží již po magické (wiccanské) praxi.

Toto dílo není sice tak rozsáhlé jako Bucklandova “Velká učebnice čarodějnictví a magie”, ale je dobré tuto knihu vlastnit.

Všem začínajícím přeji mnoho štěstí.

Kniha – D.J.Conwayová: “Keltská MAGIE”.

mart4


Archiv komentářů pro tento článek:

2001-08-15 02:26:57 Re: Recenze knihy D.J.Conwayové Keltská Magie
Dobra a vice nez hodne rozsahla je kniha Keltske myty a magie od McCoyove.Mam obe ale kazda z nich pojednava o stejnem tematu jinak.Kniha od D.J.Conwayove je vice wiccanska kdezto kniha od McCoyove se soustreduje spis na samostatne pusobici pohany oprostene od skupinovych tradic.
Dava na vyber mezi starsimi keltskymi tradicemi a ucenim a wicca ucenim.
Je dobre precist obe a kombinovat obsah obou knih.

Kartac

2001-08-19 12:28:36 Re: Recenze knihy D.J.Conwayové Keltská Magie
Taky bych chtěla přidat odkaz na knihu od od Johna Matthewse...
Keltský šaman.Spíš je ovšem pro vyožití ispiritativní,ale je tam dost zajímavých myšlenek už jen pro spojení šamanismu a Keltů...
spexde


2001-10-11 18:06:40 Re: Recenze knihy D.J.Conwayové Keltská Magie
Kniha je dobrá, ale štve mě ta wiccanská magie-keltská byla jiná. To mi věřte.
Denethor

2002-01-21 14:31:30 Re:
Hezký článeček ... Potřeboval bych od kohokoliv poradit. Jsem z Ostravy a nenašel sem zde, kde bydlím žádné speciální knihkupectví okultní kde bych si mohl tuto knihu sehnat,aproto touto cestou se snažím jestli by mi někdo neporadil. Např. nějaké virtuální knihkupectví..kde bych tuto knihu..nebo jiné s tím spjaté..sehnal.
Předem děkuji.
Jeremy


2002-01-21 14:39:47 help
Hezký článeček. Píšu ale s jiného důvodu..chtěl bych si tuto knihu ..nebo jiné, této problematiky podobné, sehnat.To je kámen úrazu. Sem z Ostravy..a nenašel sem v tomto menším :o) městě knihkupectví..které by tuto knihu prodávalo. a proto se ptám kohokoliv...nevíte někdo o nějakém okultním knihkupectví v severní moravě...? a nebo ... virtuální knihkupectví ..kde bych si tuto knihu mohl zakoupit..?
Předem děkuji..
Můj email je: jeremy21@atlas.cz


2002-02-05 15:19:28 další knihy...
Kniha od D.J. Conwayové se mi bohužel taky ještě nedostala do rukou (podobný problém, jako kolega z Ostravy...), zato mě ale dost zaujala jiná zmiňovaná- John Matthews- Keltský šaman. Pro mě,začátečníka v duchovních vědách knížka téměř nedocenitelná (provázela mě a učila přes tři roky). Myslím, že ji můžu (stejně jako většinu knížek od manželů Matthewsových) bez obav doporučit každému, kdo hledá opravdu DOBROU knížku plnou inspirace a praktických rad.
Další takovou je i knížka Druidský herbář (bohužel si nevzpomenu na autorku), zaměřená už ale víc na keltské tradice a bylinkaření...2003-03-11 18:15:18 Re:
Abych pravdu řekla tak mě také tyhle knihy zaujaly(už ty názvy).Pokoušela jsem se něco hledat a mohla bych ti jen poradit s virtualním knihkupectvím www.akropolis.cz .Ale jistě že uplně jen je Bucklandova učebnice čarodějnictví a magie,ktarou mužeš najít v mnoho knihkupectvích.
Ale až náhodou najdeš nějakéne netu dej vědět.Moc ráda bych si je taky pořídila.
Nara

2003-10-27 18:42:31 Re: Recenze knihy D.J.Conwayové Keltská Magie
Zajímavé četl jsem ji a je dobrá všem doporučuji.


4/5 - (1 vote)

Shlédnutí: 32

Napsat komentář