Wiccan Rede 2

  1. Magie je přirozená.
  2. Neubližujte magií nikomu, ani sobě.3. Magie vyžaduje úsilí. Výsledek bude úměrný tomu, jaké úsilí jste vynaložili.
  3. Výsledek se obvykle nedostaví okamžitě. Kouzlo potřebuje svůj čas.
  4. Magie by se nikdy neměla provádět za úplatu.
  5. Magie by se neměla provádět ze sobeckých důvodů nebo s cílem někoho zesměšnit.
  6. Magie vám může přinést zisk, ale pouze pokud nikomu neublíží.
  7. Magie je “umění bohů”.
  8. Magii je možné použít na obranu, ale nikdy by neměla být použita k útoku.
  9. Magie znamená znalost, a to nejenom jejich zákonitostí, ale především její faktické účinnosti. Nestačí věřit ve skutečnou účinnost magie – je potřeba ji znát.
  10. Magie je láska. V momentě, kdy necháte vstoupit do vašich kouzel vztek nebo nenávist, dostanete se do nebezpečné oblasti, která vás může úplně pohltit. Proto by pohnutkou k čarování měla být vždy láska.

Legacy


Archiv komentářů pro tento článek:

2002-03-19 20:58:12 Re: Wiccan Rede
Magie je součástí poznání a uskutečńování zákonů, které jsme pochopily a přijaly za své. Myslím si, že nejde magii zneužít, pro funkčnost harmonie a síly, kterou získáš jen když jsi pravdivý.Nelze pracovat a uskutečňovat s myšlenkou využití. Jsme pravdivý, nebo dříve či později ponížíme svého ducha.Všechna nápoženstí, víry se setkávají v jedinném tématu, který má, mimo jiné, i etikou bytí. Je to vše jen o jednom bytí,ve kterém jsme si všichni rovni,ale jen někteří to pocítí a třeba se i seznámíme blíž. Anna Brygita
AnnaBrygita

2002-03-23 17:40:48 Re: Wiccan Rede
Milá AnnoBrigito !Jsi velmi naivní, neboť zneužít lze v tomto světě, kde žijeme a působíme, všeho - magii nevyjímaje. Přečti si knížku Fr. Bardona Frabato a pochopíš. Mezi bílou a černou magií je tzv.zlatá cesta, ta nejtěžší vůbec. Zde už nerozhodují ony znalosti a získané dary Ducha z předchozích životů, nýbrž osobní kvality jedince. Tím chci říct, že ani vysoká magie nás neuchrání před sebou samými, je-li v nás někde uvnitř ještě nezvládnutá samolibost či ješitnost.
beatriska

2002-08-12 23:10:07 Re: Wiccan Rede
Ahoj Anno,
Rad bych se te zeptal,jestli nevis,zda ma Wicca nejake zastoupeni v Praze a za jakych podminek bych se treba mohl stat clenem.
Dik Honza


2002-08-12 23:11:46 Re: Wiccan Rede
Promin,zapomnel jsem,kam mi muzes eventuelne napsat.

andrlik.honza@seznam.cz


Shlédnutí: 26

Napsat komentář